folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenim Ve Katkı Kredisi Geri Ödeme

Öğrenim Ve Katkı Kredisi Geri Ödeme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

pisikleet bunu yazdı:
    -----------------------------
    yav bnim merak ettiğim konus su bnde 2 senelik kredi için imza attım borc toplamı için 4.400 yazıyodu acaba bu faizi hesaplamıs tutarmıdr yoksa bunun üstüne birde faizmi hesaplanıcak.Hesaplanıcaksa tahminen ne gircek tahmin edebilen varmı acep? :D

faizi o miktara dahil değil, eğer ödemezsen o vakit eklenecek faiz.

Ne kadar eklenir faiz diyorsan o miktarda tefe tüfe oranına göre yapılıyor ince işler.

Benim de var bi 13.000 TL cik...

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    elminster bunu yazdı:

pisikleet bunu yazdı:
    yav bnim merak ettiğim konus su bnde 2 senelik kredi için imza attım borc toplamı için 4.400 yazıyodu acaba bu faizi hesaplamıs tutarmıdr yoksa bunun üstüne birde faizmi hesaplanıcak.Hesaplanıcaksa tahminen ne gircek tahmin edebilen varmı acep? :D

Ne kadar eklenir faiz diyorsan o miktarda tefe tüfe oranına göre yapılıyor ince işler.

mezun olduktan 2 sene sonra ödenmeye balanması gerekiyo ya her durumda tefe eklenmiyomu zaten kesinlikle aldığın miktardan fazla ödüyosun yani böyle değilmi benim de kafam karıştı şimdi.eğer 2 sene sonra da ödemezsen günlük faiz işlemeye başlıyor diye biliyorum ben

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa58
    mustafa58's avatar
    Erkek

yav bana çıkmadı bu kredi acep üstüme şirket var o yüzden mı çıkmadı ?? bileniniz varmıdır normalde herkeze çıkıyor dıye bılıyorm

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek

yani bnim ödiceem ilk tutar ilk imzaladıgım 4.400 tl lik miktarmı? diyelim mezun oldum iki sene sonra ödemeye basladım tıkır tıkır ödücem nieyetliyim bu tutarımı ödüorum? sonucta burs degil kredi aldık yani verdikleri paranın üstüne bi faiz illaki koyulcak ödemedigin zmn işlicek faiz ayrı ama bu illaki alıcakları faiz dahilmi bu tutara?

https://twitter.com/pisikleeet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Ben adamların ofisine gittim, bi miktar aydınlandım. Size de aktarayım.

Mezun oldugunuz yıldan (en erken) bir sene sonra başlayabiliyorsunuz. Ben haziranda mezun oldum, 2011 ocakda başlıyabiliore gibi.4

4-5-6 yılın bileşik faizini almıyorlarmış, bu senenin sonuda çıkacak tefe oranını uyguluyorlarmış. Tahminen %10- 15 arası Daha bu rakamları araştıramadım internetten.

İlk yıl hemen ödersen FAİZİNİN %30 unu kesiyorlarmış. 2. yılda ise %20 indidrim varmış. 

Bence değersiz indirim olayları, yani 300-400 lira için o kadar parayı birden vermeye gerek yok bence:) Kolaylıklar

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek

ödemeleri nası oluyor tam bilmiyorum ama durumun olmadıgına dair dilekçe fln verince cok uzun zamana taksitlendirebiliyosun.

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
Toplam Hit: 4684 Toplam Mesaj: 37