Oha Ya Daha Fazla Aşşalasaydınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Punisher
    Punisher's avatar
    Erkek
    Linux
    Microsoftun başarısı altında ezilmiş gariban işletim sistemi... [Tahribat.Com Tamamen Microsoft Egemenliğindedir.]

bu açıklama nedir arkadaşlar???
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    site bizim topic bizim açıklama bizim... gerçi linuxu severim

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    punisher ben de linuxçuyum protesto edelim a.q olur mu?

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gulyabani
    gulyabani's avatar
    Erkek
    ben microsoft un hastası değilim ama doğru değil mi? microsoft küçücük birkaç çalışanlı bir şirketken apple çok büyük bir firmaydı bu işte. şimdi microsoft ortalığı tekeline aldı. buna ezilmek denmiyo mu?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ben yazdım :D

Aşşağılık bi işletim sistmi olduğu doğru :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Punisher
    Punisher's avatar
    Erkek
    Kullanmasını bildikden sonra Micrasoftun tüm yazılımlarında daha taşşaklı işletim sistemi açık kaynaklı olması değiştirilebilir olması ile büyük bir nimet linux ayrıca windows ve benzeri işletim sistemlerini kullananlar linux u ögrenebilecek kapasitesi olmayan insanlar bence (bu laf linux la iç içe olup windows kullananlar için çogu insan zaten linuxun varlıgını bilmez) micrasoftun gölgesi altında kalmamış kesinlikle dünyanın en taşşaklı firmalarından tucows linux sayesinde bugünlere gelmiş tucows ayrıca opensrs yi elinde tutan firma bu açıklama değişmeli bence bunun yerine sadece linuxcuların bölümü gibi bi ibare kullanın ne bu hacı ya bişeyler yazacam o açıklama yüzünden yazamıyom...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Linux bence hiçbir zaman masaüstü işletim sistemi olamıyacak.Sadece server hizmeti olarak çok iyi.Arka planda çalışan web server veya database server olarak iyi ama onun dışında bir boqa yaramaz.

Bugün adam gibi yazılımların %99 windows tabanlı geliştirildiği için (macromedia,adobe...), windows da çok fazla yardım alabildiğin veya bulabildiğin için, bütün yazılımların birbirini desteklediği için, en gerizekalı birinin bile kullanabildiği için Windows her zaman popüler olacak.

Bu arada açık kaynak kod o kadar da iyi birşey değildir.Ben bir program alıyorsam arkasında destek de isterim.Bugün dünyadaki her kullanıcı profesyonel yazılımcı değil.Bugün Microsoft sana excel 2003 ün kodlarını verse napacaksın, kodları açıp exceli mi geliştireceksin.Adamlar zaten herşeyi düşünmüş.Böyle birşey yapabilsende ilk yapacağın excelin adını değiştirip piyasaya para ile sürmek olur bence.Peki sen kaynak kodları müşterine verir miydin.

Bir diğer sorun.Eğer Excelin kodları açık kaynak olsaydı.Herkes kendine göre orasını burasını değiştirip free yüklemek için nete koysaydı ne olurdu.ortada 10000 tane (ayni irc scriptleri gibi) excel versiyonu olurdu. En iyisi hangisi, en iyi sistem analizi hangisinde yapılmış hangisini yükleyeceksin nerden bilirdin.

Bugün windows kullananlar pclerindeki yüklü programlara baksınlar kaç tanesini linux de çalıştırabilirler veya linuxde alternatifini bulabilirler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    ilk admin olduğum günlerde o açıklamaya "Windowsun ezikliğini gözler önüne serebilmiş başarılı işletim sistemi" yazmışdım ancak daha sonra linuxu gözümde fazla büyüttüğümü anladım doğru yolu buldum windowscuyum tahribat.com yönetimde linuxcu kalmadı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    linuxu kötüleyip durmayın la

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek

eğerki birileri linuxün windowsun piyasasını alabileceğiii düşünüyosa daha çok bekler 

You think the game is over ? It has just begun ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Punisher
    Punisher's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı:

Linux bence hiçbir zaman masaüstü işletim sistemi olamıyacak.Sadece server hizmeti olarak çok iyi.Arka planda çalışan web server veya database server olarak iyi ama onun dışında bir boqa yaramaz.

Bugün adam gibi yazılımların %99 windows tabanlı geliştirildiği için (macromedia,adobe...), windows da çok fazla yardım alabildiğin veya bulabildiğin için, bütün yazılımların birbirini desteklediği için, en gerizekalı birinin bile kullanabildiği için Windows her zaman popüler olacak.

Bu arada açık kaynak kod o kadar da iyi birşey değildir.Ben bir program alıyorsam arkasında destek de isterim.Bugün dünyadaki her kullanıcı profesyonel yazılımcı değil.Bugün Microsoft sana excel 2003 ün kodlarını verse napacaksın, kodları açıp exceli mi geliştireceksin.Adamlar zaten herşeyi düşünmüş.Böyle birşey yapabilsende ilk yapacağın excelin adını değiştirip piyasaya para ile sürmek olur bence.Peki sen kaynak kodları müşterine verir miydin.

Bir diğer sorun.Eğer Excelin kodları açık kaynak olsaydı.Herkes kendine göre orasını burasını değiştirip free yüklemek için nete koysaydı ne olurdu.ortada 10000 tane (ayni irc scriptleri gibi) excel versiyonu olurdu. En iyisi hangisi, en iyi sistem analizi hangisinde yapılmış hangisini yükleyeceksin nerden bilirdin.

Bugün windows kullananlar pclerindeki yüklü programlara baksınlar kaç tanesini linux de çalıştırabilirler veya linuxde alternatifini bulabilirler.

ilk satıra cevap:
    ben herkez linux kullanacak dedimmi? yada kullansın dedimmi?

ikinci satır
    macromedia,adobe gibi tüm programlar eklentilerini yüklersen linuxda çalışıyor :) buda linuxu fazla kullanmadıgına işaret

üçüncü satır
    linux da para konuşmaz mesela bana bi eklenti yazılım lazım google den aradım bulamadım sonra işi bilen 5 arkadaş toplandık bize lazım olan yazılımı kendimiz yazdık bunuda BEDAVA internette yayınladık linux bu açık kaynak kod da budur..

dördüncü satır
    burada saçmalamışsın bence deneyerek bilirdim ki exel micrasoft yazılımı olsaydı diye bişey yok olmayacak burada konumuz neden linux açıklaması öyle?...

beşinci satır
    Hepsi
Toplam Hit: 7533 Toplam Mesaj: 40