folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okculuk Konusunda Bilgisi Olan (Ankara Merkezli)

Okculuk Konusunda Bilgisi Olan (Ankara Merkezli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Arkadaslar ankarada ikamet edip batikent tarafinda calisiyorum. Degisik bi ugras olsun birazda bos zamanlarimi degerlendirmek icin okculukla ilgilenmiyim dedim. Ankarada bu konuyla yardimci olacak murit varmidir? Setler nerden alinir atis alanlari nerelerdir? Uyeliklikler nasil olur vs.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

ek bilgi olsun, okçulukla ilgilenenler şunu izleyebilir:

http://www.youtube.com/watch?v=Vw2kTAtv_vE

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Bende arıyordum arkadaşla takipteyim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Bugun tam bu konuyla ilgili tartışıyorduk arkadaşlarla KentPark'ta satıldığını duydum biraz pahalıymış okların 150TL olduğunu duydum öğrenme konusunda Altınpark'ta varmış eğitimi 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

aynen aynen güzel hobi.

araştıralım. bişiler bulan paylaşssın buraya

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

ben okçulukla ilgilendim daha önce, şöyle söyleyeyim Gençlik Spor merkezlerine yada eğitim veren yerlere gitmeniz en mantıklısı, yay fiyatları çok uçuk (normal bir öğrenciye göre konuşuyorum), bırakın yayı oklar bile ucuz değil. 2009da tanesi 13 eurodan almıştık kendimize. Farklı sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

nasıl bir ok nasıl bir yay aradığına bağlı olarak fiyat değişiyor. oklar 5liradan yaylar 150 liradan başlıyor. Mesela ben bakarken ahşap yay bakmıştım 300den falan başlıyor ahşaplar. Ama direk yayla okla başlamıyorsunuz, yayı gerebilecek hale gelene kadar egzersiz yayı falan var. Az biraz googleda araştırma çekin araştırması bile zevkli oluyor :)

:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

nasıl bir ok nasıl bir yay aradığına bağlı olarak fiyat değişiyor. oklar 5liradan yaylar 150 liradan başlıyor. Mesela ben bakarken ahşap yay bakmıştım 300den falan başlıyor ahşaplar. Ama direk yayla okla başlamıyorsunuz, yayı gerebilecek hale gelene kadar egzersiz yayı falan var. Az biraz googleda araştırma çekin araştırması bile zevkli oluyor :)

egzersiz yayı yerine serum hortumu :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bizim okulda topluluğu var isterseniz gelip katılabiliyorsunuz ama dönem başlarında oluyor kayıtları. Ücretsiz ya da ücretsize yakın bir şeydi işte dönemlik 30 lira mı öyle bir şey hatırladığım kadarıyla. 

Onun dışında KentPark'ta yanlış hatırlamıyorsam en alt katta bir yer var ama sadece makaralı oklar var, klasikle çalışamıyorsunuz, bir de basık ve küçük bir yer gibi geldi bana açık havadaki zevki vermiyor. Ayrıca pahalı diye kalmış aklımda ama çok emin değilim, eğitim de veriyorlardı.

Düzeltme: Okuldaki kursun ücreti misafirler için hatırladığımın çok üstünde, 150 liraymış..

Yine de isteyen olursa http://www.archery.metu.edu.tr/ adresini dönem başlarında takip ederek kayıt yaptırmak mümkün. Sayfada giriş-çıkışlar açısından sorun olursa biz karışamıyoruz yazmışlar ama o konuyu dert etmeyin, artık kimlik bırakılarak giriş yapılabiliyor o konuda sorun olmaz.

izzmarit tarafından 11/Oca/13 14:02 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    hezarfen bunu yazdı
    wasd bunu yazdı

egzersiz yayı yerine serum hortumu :D 

üniv. ort. seçmelide mi yapıldı bu serum hortumu yoksa başka bi kursta falan mı? :D

:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Okçuluk güzeldir , eğlencelidir. Fakat ;

okçuluğa gitmeden önce Serdar Kılıç'ın videolarını izleyip daha da gaza gelmiştim. Türk okçuluğu falan diye. Okçuluğa bir gittim, bildiğin yabancı 3 parmak olayı. Bizim zihgir ile atılan baş parmak değil.

Şunu izle bak ;

http://www.youtube.com/watch?v=0tC6_pdqcnA

Toplam Hit: 6652 Toplam Mesaj: 32