folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okculuk Konusunda Bilgisi Olan (Ankara Merkezli)

Okculuk Konusunda Bilgisi Olan (Ankara Merkezli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Okçuluk güzeldir , eğlencelidir. Fakat ;

okçuluğa gitmeden önce Serdar Kılıç'ın videolarını izleyip daha da gaza gelmiştim. Türk okçuluğu falan diye. Okçuluğa bir gittim, bildiğin yabancı 3 parmak olayı. Bizim zihgir ile atılan baş parmak değil.

Şunu izle bak ;

http://www.youtube.com/watch?v=0tC6_pdqcnA

iyiymiş :)

Hackerlar gece ölür bunu yalnız hacker bilir Botnet değmiş gibi, DDoS yemiş gibi Malware bitmiş gibi, hackerlar gece ölür...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    hezarfen bunu yazdı
    wasd bunu yazdı

nasıl bir ok nasıl bir yay aradığına bağlı olarak fiyat değişiyor. oklar 5liradan yaylar 150 liradan başlıyor. Mesela ben bakarken ahşap yay bakmıştım 300den falan başlıyor ahşaplar. Ama direk yayla okla başlamıyorsunuz, yayı gerebilecek hale gelene kadar egzersiz yayı falan var. Az biraz googleda araştırma çekin araştırması bile zevkli oluyor :)

egzersiz yayı yerine serum hortumu :D 

üniv. ort. seçmelide mi yapıldı bu serum hortumu yoksa başka bi kursta falan mı? :D

ben atarken gençlik sporda da öyleydi :D 18 metre olimpik yayda altınım var alırım aklını :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    hezarfen bunu yazdı

ben atarken gençlik sporda da öyleydi :D 18 metre olimpik yayda altınım var alırım aklını :D 

Çok heveslendim bu sene, sonradan vazgeçtim, benim atıcılık başlamadan bitti yani :D ölmeden yapılacaklar listemde duruyo ama :p

Hackerlar gece ölür bunu yalnız hacker bilir Botnet değmiş gibi, DDoS yemiş gibi Malware bitmiş gibi, hackerlar gece ölür...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek
    hezarfen bunu yazdı
    wasd bunu yazdı
    hezarfen bunu yazdı
    wasd bunu yazdı

nasıl bir ok nasıl bir yay aradığına bağlı olarak fiyat değişiyor. oklar 5liradan yaylar 150 liradan başlıyor. Mesela ben bakarken ahşap yay bakmıştım 300den falan başlıyor ahşaplar. Ama direk yayla okla başlamıyorsunuz, yayı gerebilecek hale gelene kadar egzersiz yayı falan var. Az biraz googleda araştırma çekin araştırması bile zevkli oluyor :)

egzersiz yayı yerine serum hortumu :D 

üniv. ort. seçmelide mi yapıldı bu serum hortumu yoksa başka bi kursta falan mı? :D

Hacular muazzam bir hevesim var bu konuda ama icraat edicek yer bilmiyorum birazda maddi yonden cekiniyorum alıp 2 gün sonra kenara koyıcam diye :D 

fiyatı pahalı demişsini ben silahdünyasında bakmıstım bi tane mavi mükkemmeldi 1 sene once 70tl fiyatı vardı.

http://www.silahdunyasi.com/kategori/PAiNTBALL-VE-OKcULUK.aspx 

burdan bakın resim koymamıslar ama isteyen olursa bi ara gidip resimlerini yada katalog varsa alıp paylaşa biilirim .

Edit: sitede 1 tane var yeni yapıldıgı için ürün yelpazesi az. ama yerinde bir sürü var la gidince kendimi kaybediyorum :D mk heycan yaptırdınız iddaa tutsun alıcam aq :D

erdiburak tarafından 11/Oca/13 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

| GTP | TBT | Desinatör |
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam eğer ok 70 dediyse fazla. Yay değil çünkü o ok. Atıyorum 10 tanesi 70 liradır. Attığın şey.

Kaliteli yaylar 500-600'den başlar. Kompozit falan olmalı. Aslında gidicen anadoluya ; Türk oku alacaksın bir tane ustasından. Boynuzdan falan yapılma olacak.

Tadı ancak böyle çıkar ve uzun seneler gider.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Hocam eğer ok 70 dediyse fazla. Yay değil çünkü o ok. Atıyorum 10 tanesi 70 liradır. Attığın şey.

Kaliteli yaylar 500-600'den başlar. Kompozit falan olmalı. Aslında gidicen anadoluya ; Türk oku alacaksın bir tane ustasından. Boynuzdan falan yapılma olacak.

Tadı ancak böyle çıkar ve uzun seneler gider.

hocam ok derken yaydan kastım :D o kadar dilim alışmamış ok yaya kavramını ayırmaya ok dedin mi aklıma attıgın alet geliyo işte :D affola yanlış yazmışım :D yay 70 tl idi ama mavi falandı :D sanırsam dandik bişey ama göze cok iyi hitap ediyordu başlangıç için yada heves için onu alırım :D

http://www.melekokculuk.com/   da var 400- 500 den başlıyo ama o da bizi aşar şimdilik :D sonuçta icraa edicegim biir meslek falan degil belki leride belli bir mevki yada maddi duruma gelince alınıp stress atmak için kullanılabilir :D Gavurların golf oynaması gibi bişey işte :D

erdiburak tarafından 11/Oca/13 11:38 tarihinde düzenlenmiştir

| GTP | TBT | Desinatör |
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

atılım da huku fakültesinden bi arkadaş klüp kurmuştu okçulukla ilgili, tab şu an mezun ama illaki devam ettiren birileri vardır. bi araştır istersen interentte bi biglsi var mı bilmiyorum

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

http://www.silahdunyasi.com/urun/perfect-line-15-libre-genc-olimpik-yay_163648.aspx?CatID=20792

53 lira diyor ama 15 libre. (libre yay germe sertliği) Çoluk çocuk için bu... Aynen zumsukun dediği gibi ahşap yay olacak ki böyle gereceksin tadını alarak atacaksın, makaralılar falan tad vermez, metal alet kullandıktan sonra tüfek al yani.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Serdar Kılıç otobanlardan değil de köy yollarından ilerleyip ; mesleği neredeyse biten stalarla konuşuyordu ilçelerde falan.

Aslında anadolu köylerinde falan ok yapan adamlar vardır. Bir soruşturmak gerek. Araştıralım, soruşturalım ; düzgn ve uygun birşey bulabiliriz bence.

edit:

nasıl düzügn ve ucuz ?? Mesela 2. eldir, tamir edilmesi gerekiyordur adam satmıştır. Ustası tamir edip bize satabilir. Ne bileyim, araştırmak gerek.

Ayro tarafından 11/Oca/13 12:07 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Serum lastiği gene iyiymiş amk.

Bize 2 hafta don lastiği çektirmişlerdi kütahyada :D

Toplam Hit: 5896 Toplam Mesaj: 32