folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okullardan Alınan Aidatlar

Okullardan Alınan Aidatlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Darkroasted bunu yazdı:
    -----------------------------
    Lise 3.sınıfta okuyorum .Sürekli olarak hocalar ve idari yöneticilerin baskılarından bıktım artık...Neymiş efendim devlet bize para göndermiyor,gönderdiği para bize yetmiyor,petekleri yakmak için dışardan mazot alıyoruz parasını cebimizden veriyoruz ,hizmetliler perişan halde vs...Her derste para konusu muhabbetimiz oluyor ve hocayla her seferinde papaz oluyorum...Sizce Devlet,okullara yeteceği kadar para yollamıyormu ? Türkiye'de en fazla payı eğitim almıyormu ? En çok yatırımlar eğitim üzerine olmuyormu?Basında sürekli olarak açıklamalar yapan bakanımız bunları takip etmiyormu ? Peki hala neden 2 bin kişilik bir okuldan adam başı 50 ytl para toplama gibi bir mecburiyetle karşı karşıyayız?

Ohaa!!

Adam başı 50 ytl mi??

Yok devenin bale pabucu !

Manyak mı lan bunlar.. 2000 * 50 = 100,000 YTL 100 milyar türk lirası.. :@

Kesinlikle verme..

Ciddi söylüyorum hatta yapabilirsen bütün paralar toplandığı zaman bi şekilde o paraları kırpıp geri dağıt..

yıkılma sakın !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Doğru sölüyo verme hiç bişey yapamazlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    yuh be bu nasil sistem :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Lise 1: Biyolojide okul 1.' siyim. Hoca geleceğin çok parlak felan sürekli övüyor.

Lise 2: Biyoloji öğretmeni, sınıf öğretmenimiz oldu ve bir gün aidat istedi. Bende bir espri patlatayım dedim. Öğretmenlerin içinde, hocam bu para ile araba alacaksınız dimi deme gafletinde bulundum. Hepsi güldü, yalnız biyoloji hocamız hariç. Meğerse kadın hakikaten araba alıyormuş, ben öyle deyince diğer öğretmenler ona güldüğü için bir anda tüm şartelleri atmış.

Sonuç:

Lise 2: Biyoloji :1

Lise 3: Biyoloji :1

Bilmem anlatabildim mi

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    Hocalar benim peder bi okulda müdürlük yapiyor ve benim pederde böyle okul için yardım parası topluyor okulda 1000 öğrencisi var ve bu 1000 öğrenciye daha iyi koşullarda öğrenim alması için devlet okullara çok az yardım yapiyor yetmiyor.1000 öğrencinin 1 günde yaptığı pisliği düşünün onları kim temizleyecek devletin okulda görevlendirdiği 2-3 hademe var bu 2-3 hademe bu okulu temizler mi hayır mecbur dışarıdan birilerini tutcaklar onlarında tabi sigortası vs olcak bu giderler düşündüğünüzden daha fazla tutuyor.Hele okula verilen zararları söylemiyorum o kullandığınız tebeşir paralarını bi hesaplayın 1 yılda ne kadar tutuyor.Eğer o yardımlar olmasa nasıl öğrencilere daha iyi bi öğrenim görmesini sağlayacak.sonra öğrenciler bu parayı vermeyince diğer okullardaki şeyleri görüp aa bizim okulda bundan yok ne biçim okulumuz var vs olayına dönüyor.Bu paralar zorunlu toplanmiyorda bunuda söyleyeyim sizlere vermezsenizde size hiçşey yapmazlar bunuda söyleyeyim.Emin olun ki herşey öğrenciler için yapiliyor sırf onların iyi yetiştirilmesi için.son kez şunu bi düşünün okulun gelirleri giderlerinden fazla mı acaba ?

Fak yu!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

10-12 senelik öğrencilik hayatımda bir kere bile yatırmadım ... Yatırmayı düşünmüyorum... Yatırmayacağımda !

Gayet açık akdum okulna elektrik beleş su beleş dogalgaz beleş nie para alıorlar :)

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stevie
    Stevie's avatar
    Erkek
    Bizden gecen sene 100ytl aldilar ancak siniflara projeksiyon laptop vs aldilar ustelik her sinifa. bu sene 150ytl olmus gene verdim. okul 600 kisi fln.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    Nurky bunu yazdı:

10-12 senelik öğrencilik hayatımda bir kere bile yatırmadım ... Yatırmayı düşünmüyorum... Yatırmayacağımda !

Gayet açık akdum okulna elektrik beleş su beleş dogalgaz beleş nie para alıorlar :)

okullarda su da elektrikte doğalgazda beleş değil.Bilmeden araştırmadan yazmayın lütfen.okulların durumuna göre bazı okulların bu gibi faturalarına indirim yapiyorlar bazılarınada indirim filan yazpmiyorlar 

Fak yu!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turkchaos
    Turkchaos's avatar
    Erkek

İster inanın ister inanmayın devlet okullara para göndermez.

Sadece öğretmenlere maaşını verir. 

Lan bu salak sallıyo diyeceksiniz ama babam öğretmen. Ha şu var okula bilgisayar alır, masa alır, şunu bunu alır ama asla para göndermez. 

Erkek adamın imzası sözüdür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkroasted
    Darkroasted's avatar
    Erkek
    iide bu bakan nie bös bös bagırıyor vermeyin diyor,verenleri şikayet edin diyor amk ne biçim bir boktur bu :S
Toplam Hit: 5410 Toplam Mesaj: 33