Olimpik Havuz Maliyeti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

12,5m x 25m çapında üzeri kapalı ısıtması felan herşeyi tam bi olimpik havuzun maliyeti ne kadardır ?

Devlet herhangi bir katkı saglıyormu bu tur şeyler ıcın hibe verıyormu ?

Sizce havuzu baştan yaptırıp işletmek mantıklı bır işmi fikirlerinizi beklıyorum.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

dün tam benzer başlık atcaktım..yan komşum havuz yaptırıor küçükte değil bayağıda büyük yani.gidip soramadım ama maliyetini merak etmedim değil..kazıp durdular bugun

sancaks tarafından 12/Ağu/16 03:54 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

mevzuatıda maliyetide bilmiyorum. nereye yaptıracağınızıda bilmiyorum

fakat şöle bir bilgim var.

mesela orduevlerinde havuz yaparlarken olimpik havuz a çok yakın fakat asla olimpik olmayan havuzlar yapıyorlardı.

mesela erzincanda durum böyleydi çünkü o dönem orda havuz filan yoktu. ve musabaka filan olursa  eğer askeriyedeki havuz olimpik ise orada yapılmasımı ne gerekiyormuş

bunun önüne geçmek için 1 metre filan kısa yapıp  işin çakallığına yatıyorlardı.

buda böyle bir bilgimdir ne kadar doğru bilemem

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    patates bunu yazdı

mevzuatıda maliyetide bilmiyorum. nereye yaptıracağınızıda bilmiyorum

fakat şöle bir bilgim var.

mesela orduevlerinde havuz yaparlarken olimpik havuz a çok yakın fakat asla olimpik olmayan havuzlar yapıyorlardı.

mesela erzincanda durum böyleydi çünkü o dönem orda havuz filan yoktu. ve musabaka filan olursa  eğer askeriyedeki havuz olimpik ise orada yapılmasımı ne gerekiyormuş

bunun önüne geçmek için 1 metre filan kısa yapıp  işin çakallığına yatıyorlardı.

buda böyle bir bilgimdir ne kadar doğru bilemem

Tam olarak şöyle, Eğer senin havuzun olimpik havuz ise Olimpiyat veya yüzme müsabakalarina ÜÇRETSİZ kiralamak zorundasın (musabakayi yapan firma senden talep ederse zorunluluk var)

Bu yüzden olimpikden 1 metre kısa yapiliyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Dün havuzdaydım ve aynısını düşündüm :))

Maliyeti hibesini bilmem ama çok iyi bir fikir..

Hatta olayı büyütmek isterim ,

spor kulübü yapıp yer varsa

tenis kortu,

buz pateni,

maket uçak ve türevlerini uçurmak için boş ve dümdüz bir arazi ( helikopter pisti olarak ve başka işler içinde kullanılabilir )

Kısaca çok bilinmeyen yaygın olmayan spor dalları ve hobiler için özellikle , hepsinin bir arada olduğu bir yer harika olur. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam 12,5x25mt bir kapalı havuzun ısıtma sistemi ile maliyeti aşağı yukarı 600.000 tl civarındadır. ayrıca aylıkta 50-80 bin arası elektrik faturası gelir

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

hocam 12,5x25mt bir kapalı havuzun ısıtma sistemi ile maliyeti aşağı yukarı 600.000 tl civarındadır. ayrıca aylıkta 50-80 bin arası elektrik faturası gelir

Senin dedigine gore hesaplarsak gunluk en ku 200 kisi gelmesi lazimki 10tl den aylik elektirik parasi ciksin :)

600 bin tl cok buyuk bi rakam degil aslinda gel gelelim yanina cafeteryasi yapilmasi lazim.

Aranizda hibe olayini bilen varmi yoksa gidip soracagim ben ogrenirsem yazarim buraya.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yuh aq 50-80 bin tl aylık elektrik parasi nedir lan 3 ayda ev alınır amk onunla

Asla Asla Deme. . .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Isıtma işini boşver gel kütahyaya Kaplıca aç 50 derece su  :D yada bırak soğuk vücuda iyi gelir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NeverSayNever bunu yazdı

yuh aq 50-80 bin tl aylık elektrik parasi nedir lan 3 ayda ev alınır amk onunla

cidden bu neyyyhhh laaaayynn

tamam kendime geldim.

eski parayla, milyar değil mi, O?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

hakkaten  biri aciklik getirsin suan temelini atiyoz boyle bi elektirik maliyeti cikmaz cikamaz 

yan cizdim
Toplam Hit: 2805 Toplam Mesaj: 19
havuz maaliyeti