Olimpik Havuz Maliyeti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Maliyetini bilmem ana hali hazirda evimin onunde 10 4 cift filitreli havuzumuz var 1k elektrigi gelmiyor buda ek bilgi olsun isitmasida o kadar tutmaz diye dusunuyorum

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Spor tesisi planlamasi apayri bir olay. Olimpik havuz dedigin sadece olculerle standardı yakalayabileceginiz bir sey degil. Sadece havuzun dezenfekte sisteminin maliyeti bile ciddi rakamlar. Gercek anlamda boyle birseye giriseceksen, teknik detaylari ile ilgili bilgi saglayabilirim. Maliyet arastirmasini yapabilirsin daha sonra.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

Maliyetini bilmem ana hali hazirda evimin onunde 10 4 cift filitreli havuzumuz var 1k elektrigi gelmiyor buda ek bilgi olsun isitmasida o kadar tutmaz diye dusunuyorum

Hocam filtre olayı başka kos koca havuzu ısıtmak farklı :) yazın ısıtma maliyetlin olmaz ancak kışın olur. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokomoko
    hokomoko's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tahmınen 50 60 bını bulur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    hokomoko bunu yazdı

Neye göre tahminen Hocam? Orada yapılacak harfiyat bile 30 bin tutar :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    hokomoko bunu yazdı

Neye göre tahminen Hocam? Orada yapılacak harfiyat bile 30 bin tutar :) sadece havuz alanı için 650m3 civarı hafriyat var ayrıca makine dairesi falan filan 900m3 hafriyat var. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Dün havuzdaydım ve aynısını düşündüm :))

Maliyeti hibesini bilmem ama çok iyi bir fikir..

Hatta olayı büyütmek isterim ,

spor kulübü yapıp yer varsa

tenis kortu,

buz pateni,

maket uçak ve türevlerini uçurmak için boş ve dümdüz bir arazi ( helikopter pisti olarak ve başka işler içinde kullanılabilir )

Kısaca çok bilinmeyen yaygın olmayan spor dalları ve hobiler için özellikle , hepsinin bir arada olduğu bir yer harika olur. 

hocam açık havada yapılacaklar var kapalı yerde yapılacaklar var. buz pateni kapalı yerde olması lazım. erime olmaması için.  helikopter pisti açık alan demek. yani bu dediğin komplex çok çok pahalı olur bu da maliyet olarak uçuk bişeydir. he yaparsın şehir dışında ucuz arsalı bir yere bu seferde gelen gidenin olmaz :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    zone bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

tenis kortu,

buz pateni,

maket uçak ve türevlerini uçurmak için boş ve dümdüz bir arazi ( helikopter pisti olarak ve başka işler içinde kullanılabilir )

Kısaca çok bilinmeyen yaygın olmayan spor dalları ve hobiler için özellikle , hepsinin bir arada olduğu bir yer harika olur. 

hocam açık havada yapılacaklar var kapalı yerde yapılacaklar var. buz pateni kapalı yerde olması lazım. erime olmaması için.  helikopter pisti açık alan demek. yani bu dediğin komplex çok çok pahalı olur bu da maliyet olarak uçuk bişeydir. he yaparsın şehir dışında ucuz arsalı bir yere bu seferde gelen gidenin olmaz :)

Zaten öyle düşündüm.

Hava limanları da dışarıda :)

O mecburiyet diyebilirsin ama benim dediğim. Çooook büyük içinde aklina gelebilecek her türlü kapalı açık spor dalı için yerler olan , kafe, hatta otel, alişveriş yeri olan. Dev bir spor kompleksi olsun.

Türkiye de böyle bir yer yok. 

Satranç, koşu, güreş, karate, golf, yüzme, ok atma, paten, basket , futbol,  kayak, tenis, masa tenisi, voleybol, bisiklet , paraşüt , dağcılık, hatta amerikan futbolu...

Aklına ne geliyorsa işte,  hem kapali hem açık alanda olacak. Oraya gittiğinde bulamayacağın spor dalı olmayacak ...

Şehir dışına da yapsan başka illerden bile gelen olur.

Çok para ama her alanı bir kişi üstlense, ortaklı, olmayacak birşey değil.

Hem sen bize ne bakıyorsun. Ne zenginler var istese iki tanede yapar tek başına ..

Ailecek gidilen her yaşa hitap eden , özel randevulu bir sistem düşün, harikada bir site yapıp hangi saatte ne boşta ne kadara falan bir şey yaptınmı para basarsınız. Havuz maliyeyli ama tenis kortinun maliyeti ne olur??

Üf ya bu kadar adamız birleşip birşey yapamıyoruz

:((

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    zone bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

tenis kortu,

buz pateni,

Zaten öyle düşündüm.

Hava limanları da dışarıda :)

O mecburiyet diyebilirsin ama benim dediğim. Çooook büyük içinde aklina gelebilecek her türlü kapalı açık spor dalı için yerler olan , kafe, hatta otel, alişveriş yeri olan. Dev bir spor kompleksi olsun.

Türkiye de böyle bir yer yok. 

Satranç, koşu, güreş, karate, golf, yüzme, ok atma, paten, basket , futbol,  kayak, tenis, masa tenisi, voleybol, bisiklet , paraşüt , dağcılık, hatta amerikan futbolu...

Aklına ne geliyorsa işte,  hem kapali hem açık alanda olacak. Oraya gittiğinde bulamayacağın spor dalı olmayacak ...

Şehir dışına da yapsan başka illerden bile gelen olur.

Çok para ama her alanı bir kişi üstlense, ortaklı, olmayacak birşey değil.

Hem sen bize ne bakıyorsun. Ne zenginler var istese iki tanede yapar tek başına ..

Ailecek gidilen her yaşa hitap eden , özel randevulu bir sistem düşün, harikada bir site yapıp hangi saatte ne boşta ne kadara falan bir şey yaptınmı para basarsınız. Havuz maliyeyli ama tenis kortinun maliyeti ne olur??

Üf ya bu kadar adamız birleşip birşey yapamıyoruz

:((

bir şeyler yapacak adam durup dışardan fikir beklemez sen sıkma canını :)

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 2810 Toplam Mesaj: 19
havuz maaliyeti