Organik Tarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Organik hit olarak okudum konuyu. Uzun zamandır organik kelimesini tarımda görmüyordum :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

kaygusuz bunu yazdı:

hacı domates biber tohumu alacağım sağlam yer?

Türkiye de şuanda sadece tek bir firma organik tohum üretimi yapabilmektedir ''ASGEN'' diğerleri ise fake yada ithaldir.

http://www.asgen.com.tr/urunler.asp?islem=Urunler&KatID=20

falcon iyidir yemeklik

biber

http://www.asgen.com.tr/urunler.asp?islem=Urunler&KatID=17

Tefo iyi güzel link vermişsinde, bunları online olarak satın alabileceğimiz güvenilir bir yer yokmu?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Bende evde organik tarim yapiyorum :) İsim olmadigi gunlerde saksida kendi ektigim soganlari ve sarimsaklari tuketiyorum. Feslegenim var, yaninda birde yeni yeni yesillenmeye baslamis kiraz domatesi. Cilek tohumu aradim ama bulamadim. Topraksiz tarimi deneyecektim :/ Adini bilmedigin bir bitki ise yazin surekli sekerli bir sivi salgiliyor, bagimlilik yapti. Hocam bu arada benim gibi hobi amacli saksida yetistirmeyle ugrasanlar icin tavsiyelerin veya onerebilecegin kaynaklar var mi? Tesekkurler...

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bu günki Organik Tarım konferansında (ödemiş'te)

yardım paylarını öğrenmiş oldum sebze ve meyve ler için dekar başına 35 TL Buğdayda 10 TL 

tabi bu yardımlar normal tarımda aldığınız yardımın üstüne ekstra organik olduğu için veriliyor.

Online olarak fark etmez orjinal asgen tohumları aldığınız sürece veya gidip her hangibi bir tohumcudan , ziraat çiden alabilirsiniz.

Amatör olarak uğraşıyorsanız kaliteyi arttırmak için normal üreticilerin kolay kolay kullanamadığı pahalı ama çok faydalı solucan gübresi veya yarasa gübrelerini kullannabilirsiniz. Toprak verimli olduğu sürece ve ahır-hayvansal gübre kullandığınızda pek başka birşeye ihtiyacınız kalmıyor , tohumları doğru alın ve kaç saksı yetiştiriyorsanız bir sonraki saksıyıda tohumluk bırakabilirsiniz seneye kendi tohumlarınız ile tekrar ekim yaparsınız :)

Bu arada bu sene çok fazla takmadığım için (bu halde bile 5 parselim oldu ama ) forum dan birkaç arkadaşa elime fırsat geçerse organik sebze meyve gönderebilirim stok olursa yazarım buraya (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    bende evde uğraşıyorum mekanın olsa neler dikecemde işte olmuyor :( en büyük hobilerimden biri bir bitkinin gelişiminş izlemek.

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

marketler birde utanmadan Organik Sebze satıyor, e kardeşim o organikse öbürü ne ?

inorganik :)

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

telekom bunu yazdı:
    Bende evde organik tarim yapiyorum :) İsim olmadigi gunlerde saksida kendi ektigim soganlari ve sarimsaklari tuketiyorum. Feslegenim var, yaninda birde yeni yeni yesillenmeye baslamis kiraz domatesi. Cilek tohumu aradim ama bulamadim. Topraksiz tarimi deneyecektim :/ Adini bilmedigin bir bitki ise yazin surekli sekerli bir sivi salgiliyor, bagimlilik yapti. Hocam bu arada benim gibi hobi amacli saksida yetistirmeyle ugrasanlar icin tavsiyelerin veya onerebilecegin kaynaklar var mi? Tesekkurler...

ben hemen araya gireyim. nane yetiştir hem çok rahat tutar hem soğan sarmısak yiyenlere ferahlık verir. bu arada saksıya falan para vermeyin damacanaları kesin çok güzel oluyor

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Biyotbt bunu yazdı:

ben hemen araya gireyim. nane yetiştir hem çok rahat tutar hem soğan sarmısak yiyenlere ferahlık verir. bu arada saksıya falan para vermeyin damacanaları kesin çok güzel oluyor

damacanaler şeffaf olduğu için kökler zarar görebilir diye biliyorum ? etrafına siyah poşet falan gerdirilebilir çözüm için (tam emin değilim zira tartışılabilir)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

hocam konuyla alakası yok sanırım ama

bende organik et tavukçuluğu ve yumurta tavukçuluğu düşünüyorum.

bu konuda fikrin varmıdır?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

grpngy bunu yazdı:

hocam konuyla alakası yok sanırım ama

bende organik et tavukçuluğu ve yumurta tavukçuluğu düşünüyorum.

bu konuda fikrin varmıdır?

ben fikrimi soyleyim yumurta işine girersen saglam bir burna ihtiyacın olacak cok pis kokuyor yaw yumurta çiftlikleri.sinekte cabaSI

drakan & Oceanicy www.tasarimus.com
Toplam Hit: 6497 Toplam Mesaj: 52