folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Örgütlü Olmak Yada Olmamak?

Örgütlü Olmak Yada Olmamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Son yaşadığımız olaylara bakarak bir soru yöneltmek istiyorum rengi ne olursa olsun herhangi bir siyasi oluşumda örgütlü hareket etmekmi sonuç getiricektir?

Yoksa örgütsüz halk kitlelerimi?

Örgütlenmenin gerekliliği yada gereksizliği üzerine kimler ne düşünüyor?

Sonuç getirmesinden kastım falanca parti kazanır şeklinde dğeil halkın örgütlü olması neticesinde daha olumlu sonuçların olup olmaması?

Yada parti bayrakları ile alana inildiğinde sizce halk ayrışıyormu? 

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arnavutr
    arnavutr's avatar
    Erkek

edit.Konu gizli değilmiş.

arnavutr tarafından 02/Haz/13 16:54 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

Son yaşadığımız olaylara bakarak bir soru yöneltmek istiyorum rengi ne olursa olsun herhangi bir siyasi oluşumda örgütlü hareket etmekmi sonuç getiricektir?

Sonuç getirmesinden kastım falanca parti kazanır şeklinde dğeil halkın örgütlü olması neticesinde daha olumlu sonuçların olup olmaması?

Kesinlikle ayrışıyor.Bu bir halk direnişidir çeşitli politik gruplar bunu kendilerine mal ederek bu direnişe zarar veriyorlar.Oraya giden herkes ideolojisini bir kenara bırakıp sadece halk olarak gitmelidir.Bir olmak böyle sağlanır.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

Allah herkese bir beyin vermiş, mantık vermiş. o mantık ile yapılanlara bakmak lazım bence, 

diğer türlü başkalarına uymuş yada alet olmuş olursun. veya kaba tabirle kullanılmış olursun. galeyana getirilmiş olursun.

son yaşanan olayda; rant için köprü etrafı satılıyorsa, betonlanıyorsa eylem haklı, ancak çok sayıda kamu malına zarar verildi yakıldı. bunlara gerek yok. zira yanlış bulduğumuz, lanetlediğimiz teröristlerden bir farkları yokmuş bazılarının eylemin amacını saptırdılar. 

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    patates bunu yazdı

Kesinlikle ayrışıyor.Bu bir halk direnişidir çeşitli politik gruplar bunu kendilerine mal ederek bu direnişe zarar veriyorlar.Oraya giden herkes ideolojisini bir kenara bırakıp sadece halk olarak gitmelidir.Bir olmak böyle sağlanır.

açıkçası benim görüşüm böyle olmamakla beraber zırt pırt yazı yazıp bozmak istemiyorum cidden uslubunda herkes fikirlerini nedenleri ile ayrıntılı oalrak işlerse gzl bieşy çıkabilir.Benimde gözümden kaçan birşeyler olabilir diye merakımdan açtım konuyu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    arnavutr bunu yazdı

edit.Konu gizli değilmiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arnavutr
    arnavutr's avatar
    Erkek

Şimdi hocam örgütlü olmak herzaman iyidir.Eğer amaç devrimse örgütlenme  sayesinde devrimden sonra halkı daha kolay yönetir, fazla kargaşa çıkmasını önlersin.Örgütlenme olmazsa kargaşa olur.Örgütlenme sayesinde bazı kişilerin  suistimallerini, taşkınlıklarını önleyebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

tabana yayılmış örgütlü hareket olmadıktan sonra hiç bi anlamı yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

siyasi oluşumla örgütlü hareket ayrışmayı da beraberinde getirir. halk olarak örgütlenebilirsek olumlu sonuçlar alabiliriz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bir çok provakatör grup (partiler ve kitleler) telefonlar alıp, resmen "saldırın" emri almıştır.

Halk bunlara engel olmaya çalışıyor, bir yandan polise direnmeye çalışıyor. Bunları yaparkende gazdan dolayı sinir sistemi dağılmış durumda.

---

Bu bir halk hareketidir. İçlerinde parti bayraklarını getirmiş olanlar olabilir ; provakatörler olabilir. Her zaman diyoruz "bir kaç kişini yaptığını tüm topluma mal etmeyin" diye.

Şu an o meydanlarda herkes var. Türbanlısıda var, Atatürkçüsüde var, MHP'liside var BDP'liside var, yaşlısıda var, gencide var, çocuğuda var... Var oğlu var.

---

Bu sonuca yönelik bir eylem değildir. 12 senenin birikimi patlıyor insanlarda. Enerji gibi düşün. 12 sene sonunda ; savunmasız halka yapılan sert müdahileler yüzünden dışarı çıkmıştır. Amacı polisin şu anda yaptığı (ve iktidarın) gibi sert ve faşist yöntemlere dur demek.

Medyaya bak satılık. Gram haber göstermiyorlar. Normalde canlı yayınlarla bağlanmaları gerek. Halk bunlara tepkisini koyuyor. 

Eğer Pazartesi ve Salı devam ederse; işler çok ciddileşecek bana göre. İktidarın tek güvencesi Pazartesi azalması (iş vs..). Sonra salı günü dağıtırız gibi bir düşünceye kapılmış olabilir. Fakat herkes öfkeli

Portakal gazı kulanıyor. Gidin bir araştırın. Resmen kimyasal silahtır. Suriye'de kimyasal silah kullanan "ESED" diye tepki gösteren zihniyet şimdi bakıyorum da polisin ardından sopalarla yürüyor.

Halk günlerdir şiddetsiz çözüm arıyor. Şu anda toplamda milyonlar sokakta. Eer bir terörist grubu olsaydı, şiddet isteseydi ; taş, sopa, molotoflarla dalardı ve polis baş edemezdi. Amaç şiddet değil. 

Amaç şiddete karşı çıkmak. Polis şiddetine, iktidarın baskısına direnmek. Polis sabahın 5'inde gaz bombası atmadan hemen önce durum böyleydi ;

Sonra mı ??? Sonrasında polisin her sert müdahilesinde olaylar biraz daha büyüdü...

Önce Taksime sonra 3-4 farklı yere (İstanbulda) ardından İzmir, Eskişehir derken şimdi 50'nin üzerinde şehire yayıldı. Hala sert müdahile ediyor ve İstanbulda Büyükçekmece gibi yerlerde halk mahalle mahalle sokaklarda. Tek bir yerlere birleşmiyor.

Yine devam ederlerse ; Tüm Türkiye de böyle olacak. Eğer herkes kendi mahallesinde gösteri yparsa ; polis buna karşı koyamaz. Büyük kitleler tamam ama sonrasında iş düzenli orduya karşı gerilla taktiğine döner. Polis ve düzenli orduların zayıflığıdır. Her mahalleye yetişemez.

---

Halkın amacı, "ben ister AVM yaparım, ister ağaç keserim" şeklinde baskıcı düşünceyi,
    Elinde hiçbir silah olmayan millete karşı attığı gaz bombalarına karşı protestodur.

12 seneninde birikiminin patladığı yerdir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şu an polisten çok örgütlü gruplarla savaşıyoruz. akşam bursada nerde örgüt var orda sıkıntı çıktı. tgb grubunun olduğu tarafta meşale yaktılar 4 ambulans anca yetti rahatsızlananlara. texaslı olduğunu söyleyen ülkücü sloganlar atan sopalı bi grup dükkanlara ve vali konağı denilen tarihi binaya saldırdı. bu gibiler yüzünden bursanın direnişi yalan oldu. tüm bunlar olurken ortada polis bile yoktu. vali konağına saldırı gelince polis geldi müdahale etti. 10 kişi binlerce kişinin adını lekeledi ve çoğu kişi dağıldı çekti gitti.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 1654 Toplam Mesaj: 16