folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ozgurluk sadece kendi yandasina yapmakla olmaz

O zaman zorunlu din dersleri de kaldirilacak

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

türbanın din ile alakası yok, siyaset

anadolunun bağrından kopmuş analarımız gibi başörtüsü takacaksa taksın ona lafım yok

eskiden bu tarz bağlayan yoktu.

gene vardı analarımız bacılarımız örterdi başını ama böyle değil, bilen bilir.

hmm yani sizin hoşunuza gidecekk şekilde takarlarsa izin verirsiniz, laf etmezsiniz? 

Hoşa gitmesiyle ilgisi yok. Dini sembol olarak kullanılmasıyla ilgisi var. Türk geleneklerinde din unsurunun etkisi her zaman çok büyük olmuştur. Öyle ki, geleneklerin büyük çoğunluğu dini vecibelere uygun şekilde tesis edilmiştir.

Türk geleneklerinde türban yoktur. Başörtüsü olarak türban değil, eşarp kullanılır.

Türban, Türk'e, Türk yaşantısına, Örfüne, Ananesine uygun örtünme şekli değildir.

Türban, özellikle 60'lı yıllardan sonra din tüccarlığı yaparak cahil insanlardan oy toplamayı hedefleyen siyasetçi müsveddelerinin özellikle sorun haline getirdiği bir konudur.

Eee? O zaman yasaklayabiliriz yani? Kültürümüze, örfümüze uygun değilse yasaklayabiliriz, bu mudur? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    Daft bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

anadolunun bağrından kopmuş analarımız gibi başörtüsü takacaksa taksın ona lafım yok

hmm yani sizin hoşunuza gidecekk şekilde takarlarsa izin verirsiniz, laf etmezsiniz? 

he hocam, kuralları ben belirliyorum.

burdan bu anlamı çıkardıysan pes :)

neyse bişey demiyecem, tekrar tekrar oku yazımı anlarsın. anlamıyosan da yapacak bir şeyim yok

hocam dinde önemli olan kapanmaktır, analarımız bacılarımız yıllar önce örterlermiş vs. Onunla bunların ne farkı var? İlla köylü gibi mi giyinmeleri lazım? İnsanların kendi isteklerine göre giyinmesi neden insanları rahatsız ediyor anlamıyorum

Boyle kapanma Kuran'daki dinde yoktur. Uydurulan dinde vardir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

Hoşa gitmesiyle ilgisi yok. Dini sembol olarak kullanılmasıyla ilgisi var. Türk geleneklerinde din unsurunun etkisi her zaman çok büyük olmuştur. Öyle ki, geleneklerin büyük çoğunluğu dini vecibelere uygun şekilde tesis edilmiştir.

Türk geleneklerinde türban yoktur. Başörtüsü olarak türban değil, eşarp kullanılır.

Türban, Türk'e, Türk yaşantısına, Örfüne, Ananesine uygun örtünme şekli değildir.

Türban, özellikle 60'lı yıllardan sonra din tüccarlığı yaparak cahil insanlardan oy toplamayı hedefleyen siyasetçi müsveddelerinin özellikle sorun haline getirdiği bir konudur.

Eee? O zaman yasaklayabiliriz yani? Kültürümüze, örfümüze uygun değilse yasaklayabiliriz, bu mudur? 

Uygun olmayan şekli söyledim. Yani bir kez daha okursan sanırım farkedeceksin. Örfümüze uygun olmayan şekil türbandır. Oysa benim annem de gençliğinden beridir başını eşarp ile örter. Bizim geleneğimizie uygun olan şekil türban değil eşarptır.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hacı sen köşesinden bucağından laf çekip soru sormak yerine, şuna cevap ver bakayım

twitter'ı kapatan kim?

youtube'u kapatan kim?

dns spoofing yapan kim?

hiçbir yeri kazanamayan öğrencilerin otomatik imam hatibe yazılması?

akşam 10'dan sonra alkol alınmasını yasaklayan kim? not: alkol içmiyorum

bunlar yasak değil mi? :)

çift taraflı oyun. türbana gelince özgürlük, başka şeylerde "haklılar abi! yasaklansın"

edit: herşeyi hallettik zaten bi türban en büyük sorun

edit2: daha yazmıyorum, böyle şeylere vaktim yok nasıl olsa kimse fanatikliğinden vazgeçmeyecek

YekteranBaymedir tarafından 22/Eyl/14 21:19 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Chp şu kılıçtaroğlu belasından kurtulaydı bi ülke için belki bir umut doğardı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

hacı sen köşesinden bucağından laf çekip soru sormak yerine, şuna cevap ver bakayım

twitter'ı kapatan kim?

youtube'u kapatan kim?

dns spoofing yapan kim?

hiçbir yeri kazanamayan öğrencilerin otomatik imam hatibe yazılması?

akşam 10'dan sonra alkol alınmasını yasaklayan kim? not: alkol içmiyorum

bunlar yasak değil mi? :)

çift taraflı oyun. türbana gelince özgürlük, başka şeylerde "haklılar abi! yasaklansın"

edit: herşeyi hallettik zaten bi türban en büyük sorun

Bunların hepsine ben karşı çıktım, sözlükteki akplilerle çok kapıştım ban da yedim ama ben  bazıları gibi iki yüzlü değilim nasıl ki bu konularda özgürlükten, insan haklarından bahsettiysem, insanların kıyafetine de karışılmaması gerektiğini söylüyorum. Eğer o kıyafet insanları açıkça rahatsız etmiyorsa (çırılçıplaksa örneğin) devlet buna karışmamalı. Türban dinde olabilir veya olmayabilir farketmez o kişi ile Allah arasındadır. Kişi özgürlüğü söz konusu olduğunda yok o doğru değil doğrusu şudur gibi kıstaslar getirilecekse kapatalım meclisi müftüler belirlesin kanunları.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

tamam hocam ben yanlış anlamışım o zaman seni

şöyle diyeyim, ilerde çocuğum olunca türban takmasına müsade etmem kısaca :)

yazma candır

he bir de atıyorum devlet kurumlarında türban/yazma yasak olsa bunu bir sorun haline getirmem

iyi bir müslüman olmak, sırf başında taktığın şeye göre ölçülmüyor sonuçta.

YekteranBaymedir tarafından 22/Eyl/14 21:31 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Yeni tenefüs macerası çıkmış. Etek kaldırıp bakan genç delikanlılarımız artık başörtüsü açıp bakacak.

:|
Toplam Hit: 8938 Toplam Mesaj: 75