folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Gene bi alay moron çıkmış ortaya, özgürlüğü/çağdaşlığı sadece alkol ve açık giyinme olarak ele almışlar. Amk bi bizim "cumhuriyet teyze" tayfası biliyo zaten özgürlüğü; Amerika, Avrupa, Avustralya falan bizim moronlara göre sıfır zaten. Şu her fırsatta "şeriat geliyo", "laiklik elden gidiyor", "çağdaşlık, modernlik" diyenlerin 1-2 ay her konuda bahsettikleri Avrupa ülkelerini ve Amerika'yı görmesi şart.

Nasıl ki açık giyinmek bir özgürlüktür, kapanmak da aynı şekilde bir seçimdir, özgürlüktür. Mesela liselerde falan etek boyunuz şu kadardan kısa olamaz diye zorunluluk getiriyorlar, bence gereksiz. İsteyen istediği gibi giyinsin, isteyen topuğuna kadar uzun giysin, isteyen istediği kadar kısa.

İran'da evrimi kabul edenlerin oranı, Amerika ve Türkiye'den daha fazla bu arada.

Bu cumhuriyet teyze tayfasına da, yobaz tayfaya da uyuz oluyorum. İkiniz de aynı derecede yobazsınız, birinizi din diye diye yozlaştırıyorlar, diğerinizi laiklik, çağdaşlık, atatürk diye diye. Bu iki kesimi karşılaştırdığınız zaman birbirinin tam pozitif/negatif tarafları olduğunu görürsünüz. Davranış, zihniyet, karakter falan aynı, sadece ölümüne savundukları mutlak doğrular farklı.

Biri kılık kıyafetiyle Osmanlı'yı arıyo, diğeri de giydikleriyle Avrupa'ya falan yetişeceğini zannediyo. Ama eğitim, bir şeyler üretmek(üretmemek) gibi konularda iki taraf da birbiriyle yarışıyor. Amk 50 yıldır şu ülkede başörtüsü kavgası var ya ? Ne kadar sikimsonik bir konu değil mi ? Ama bu ülkenin insanına haktır ya bu konular.

pcdoktor636 tarafından 23/Eyl/14 00:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

amk ya niye ben orta öğretimde okurken olmadı bu, hasta oluyorum türbanlılara.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mahlukat
    Mahlukat's avatar
    Erkek

Ülkenin afedersiniz anasını sikmeye başladılar, özgürlükse özgürlük kaldır ozaman zorunlu din derslerini görelim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

yazdığına bakacak olursak 5-6 sene sonra ortaokul seviyesine erişebilecek düzeydesin. 

yeniden okula yazıl bence.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    Mahlukat bunu yazdı

Ülkenin afedersiniz anasını sikmeye başladılar, özgürlükse özgürlük kaldır ozaman zorunlu din derslerini görelim

Kaldırıyorlar zaten uyan da balığa gidek 

@Tengri,  kefilinin ilk iki harfisin... başkada birşey değilsin.

mfatihbodur tarafından 23/Eyl/14 00:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Milletin vekilini meclisten kovan bir zihniyetten nerelere geldik. (Ecevit dönemi) Kim derdi bu günleri de göreceğimizi. Meclise de başörtüsü ile girildi üniversitelere de girildi. Laiklik elden gidiyor şeriat geliyor naraları atanlar 15 sene geçmeden ne kadar da değişiyor. Doktor Rıza Nur Hayat ve Hatıratım kitabında geçenlerin tam tersi gerçekleşiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

oldu mu şimdi yaa. layikk kesimin tepkisişni çekerler .s .s

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

yazdığına bakacak olursak 5-6 sene sonra ortaokul seviyesine erişebilecek düzeydesin. 

yeniden okula yazıl bence.

asdfghj tuttum bunu da caps aldım. iyiydi hacı :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    JahR bunu yazdı

1 saatte Türkiye!

Murat Karayılan: Süreç bitti!

Bülent Arınç: Ortaöğretimde başörtüsü serbest!

Burayı herkes kaçırmış. Çook ince...

xxx
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

Ailesinin bu tür baskıları yapmasına karşıyım diyen hocam neyin kafası acaba?
    Oldu amınakoyimm adam dilini de öğrenmesin, oda bir dayatım sonuçta.
    Kimin ne taktığı sikimde değil, ama şu yok çocuklukta böyle şeyler dayatılıyor olayları filan canımı sıkıyor. altına yap hocamm, tuvalete gitmek de bir dayatım.

Not: Kapanacaksın diye her türlü şiddeti çocuğuna reva gören aileler dahil edilmemiştir. konuda geleneğin aile içerisinde öğrenimi açısından bakılmıştır.

giriftzen tarafından 23/Eyl/14 04:40 tarihinde düzenlenmiştir

fuck the system!
Toplam Hit: 8917 Toplam Mesaj: 75