Örümcek İçin İlaç Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

Şırnakta nöbetteyken en çok korkulan hayvandı sarıkız. Deri altına kolaylıkla girip orada üreyebiliyor ve eti çürütebiliyor dikkatli olun.

Sıcak ve kuru toprakta çok geziyor. Olabildiğince toprağı ıslak tutun ve DDT adı verilen eski haşere ilaçlarını kullanabilirsiniz ama temini her yerde kolay değil sanırım.
    Merak ettim nerede yaşıyorsunuz, ev müstakil mi ?

DDT yasaklı madde hocam el altından ancak bulabilir, ayrıca topragın mına kor yazıktır

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

meraktan soruyorum nerede oturuyorsun akrep, sarı kız, çekirge falan.

Ben yıllar önce kurumsal ilaçlama yapan bir arkadaşımdan pet şişe içinde beyaz bir ilaç almıştım sprey şişesine doldurup elin pervazlarına, kalorifer arkalarına falan sıkmıştım 5 sene haşere görmedim evde. İsmini bulursam yazarım ama görüntü sulandırılmış sütü anımsatıyordu. 

Bunu merak ettim. 

Bekliyorum. 

‎‎‎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

K-Othrine

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Bizim evdede böcekler felan var  ama alıştım artık :) her yaz misafirimizler 

Ne önerirsiniz bu konuda özellikle yaz aylarında oluyor

Böcek ve karınca

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

K-Othrine

akrep ve bu bahsedilen sarı kız örümceğine gerçekten etkisi varmı bunun? ilacı ben satıyorum haşere bırakmıyor gerçekten hemde etkisi baya uzun. onun dısında bu canlılara etkisi olduğunu bilmiyordum🤔

KarakartaL tarafından 25/Haz/19 00:20 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    TiThousand bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

meraktan soruyorum nerede oturuyorsun akrep, sarı kız, çekirge falan.

Ben yıllar önce kurumsal ilaçlama yapan bir arkadaşımdan pet şişe içinde beyaz bir ilaç almıştım sprey şişesine doldurup elin pervazlarına, kalorifer arkalarına falan sıkmıştım 5 sene haşere görmedim evde. İsmini bulursam yazarım ama görüntü sulandırılmış sütü anımsatıyordu. 

Bunu merak ettim. 

Bekliyorum. 

Evde yaşamıyorum, uç beyiyim. =)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bayer kotrin yapıstır :) yerle teması olan bütün hasereler gider korumasız yapma..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Bizim evdede böcekler felan var  ama alıştım artık :) her yaz misafirimizler 

Ne önerirsiniz bu konuda özellikle yaz aylarında oluyor

Böcek ve karınca

Ben evi yalıtmakla işe başladım, Tuvalet, Banyo ve Mutfak pencerelerini elekledim, dış kapı altında böcek girecek kadar açıklığa sünger döşedim, ardından selülozik tineri cif cam temizleyici kabına koyup böcek yaşayabilecek gizli yerleri, lavabo altları, buzdolap arkası, bulaşık makinesi altı, çamaşır makinesi altı, derin dondurucu altını her yeri fıs fısladım, bir çok böcek geberdi, ve evde böcek kalmadı.. Dışardan girişlere engel olmazsanız, bir tane içeri girdiğinde yumurtluyor ve artık bitmiyorlar.. Selülozik tiner yumurtalarınında düşmanı, eritiyor bitiriyor şerefsizleri..

Karınca sorunu bende de var, ama hala çözemedim, bu yaz onların takibini yapacağım nereden eve giriyorlarsa sert bir kimyasal madde ile yolu tıkayacağım, belki işe yarayabilir..

ShockMan tarafından 25/Haz/19 07:40 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam devekuşu yumurtası satıyolar örümcekler için filan ama ne kadar doğru ne kadar hurafe bilmiyorum bi araştır istersen.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-antika-dekorasyon-urunleri-orumceklik-devekusu-yumurtasi-650998103/detay

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

karıncadan şikayet eden varsa bimde baygon böcek ilacı var biz öğrenci evinde baharda geçiş yollarına boca ediyorduk bütün şişeyi eve boşaltıp 1 gün arkadaşta kalıyorduk 

ertesi gün gelip dip bucak temizlik yapıp devam ediyorduk tüm yaz görmüyorduk karıncaları daha sonra

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 4510 Toplam Mesaj: 44
örümcek ilaç insektisit