folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlı"Nın Gücü

Osmanlı"Nın Gücü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek

Fransa'da dans ilk icat edildiği zaman Osmanlı sefiri durumu Padişaha bildirir. Padişah der ki: " Ben ki 48 krallığın Imparatoru Kanuni Sultan Süleyman'ım. Sefirimden aldığım mazharda, memleketinizde, dans namı altında, kadın erkek bir- birine sarılmak suretiyle, açıkca halk önünde seviştiği mesmu şahanem olmuştur. Hem hudut olmaklığımız dolayısıyla iş bu rezaletin memleketime sirayeti ihtimali muvacehesinde name-i hümayunumun yed'inize vüsulundan itibaren işbu rezalete hatime verilmediği takdirde orduyu hümayunumla bizzat gelip işbu rezaleti men’e muktedirim.        

Hammer tarihinde, bu mektup üzerine, Fransa da dansın tam yüz yıl yasak edildiği belirtilir      

http://www.akademi.nl/sayi5/Dizi.htm

Devlet Başkanı dediğin böyle olmalı.

Rahmetlinin şimdi kemikleri sızlıyordur. Bakınız : benimele dans eder misin ? , dansa var mısın?, vs.

Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama bence çok düşündürücü bir tablo

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek

"Fransa'da dans ilk icat edildiği zaman"

makina mı la bu icat edilsin :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek

Zumzuk kardeş, beni yanlış anlıyorsun, kim ne isterse yapar. Bu beni ilgilendirmez. Hem o tür progrmları izleyip reting falanda arttırdığım da yok. "Dayı milliyetçilik yapcaksan böyle yapma çözüm üretmeye bak" demişsin. sence tarihimizden ders alamaya çalışmak bir çözüm değilmidir.

Birde milliyetcilik, dur ben milliyetcilik yapayım diye yapılmaz.(ben sanki öyle yapıyormuşum gibi bir ifade kullandın)

Devir değişti farkındayım, Kanuninin bir mektubuyla tırsıp dansı 100 yıl yasakalyan avrupa şimdi bizi parmağında oynatıyor benim anlatmak istediğim buydu işte

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    wayy bee nerden nereyee

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

bende onu diyorum ders almaya bak.Dans programını eleştirme abi salla dansı mansı adam biyolojik silah atar biz dansa bakarız.

Osmanlı neden çöktü?bunu araştırmak gerek dansı mansı salla.

Teknolojimiz sıfır osmanlıda da böyleydi  (çöküşten önce) demek ki ders almıyoruz dimi?Hala aynı hataları tekrarlıyoruz o zaman burda bi yanlış var.

Hatta osmanlıda fakirlere özel yer vardı.Saray merdivenleri oranın altına altın kesesi konurdu sadece fakirler gelip ihtiyaçları kadar alırdı.Şimdi koysan zengini gelip sömürür demek ki ders almayı bırak kötüye dahi gidiyoruz......

Osmanlının çöküşünün en önemli nedenlerinden birisi avrupadaki reform hareketlerinin gerisinde kalması.Sanayileşme vs gibi. Ama bundan önce kışın hastalar için sera benzeri düzenekler kurup kışın hastalara özel yaz mahsülü domates vs yetiştirme Osmanlının ilk dönemlerinde vardı. Osmanlı zamanında yaptırılan camilerin o zaman için ses sistemi vs olmamasına rağmen büyük küçük camilerin için öyle bir şekilde kurulmuşki sesin gidişatına göre heryer sesi duyabilecek şekilde.

Sana gelelim zumsuk efendi önce dedelerinin yaptıklarınla gurur duy yok eskiyi bırakalım vs gibi abuk sabuk konuşma. Şimdiye kadar bırak vatanın için ailen için bile ne yaptın ki milletin milliyetçiliğini yargılıyosun bu sana düşmez?

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Haremde kovalamaca oynamak varken dans etmek pekte mantıklı değil :))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    abi önemli olan osmanlı bi zamanlar bi dans için savaşı göze almış ama şimdiki türklerin atasına yaptığı saygısızlık bu. ayrıca bu avrupa ya ayak uydurma filan deil ibo onların kendine özgü bi dans. bizim dansımız da folklor. kültürleri karıştırma sakın.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

osmanlının asıl çöküş sebibini yukarda yazdım harem muhabbeti anca senin için geçerlidir.

Ayrıca osmanlı zamanında kimseye bağlı değildik başka devletler bize bağlıydı sonra iş değişince çktü

Şimdi ise başkalarına bağlı yaşıyoruz

Hangisi daha iyi tek başına bağımsızlıkmı - Başkalarına Bağlı olarak yaşamakm

Bu arada o padişahçılık değil krallık bunu beğenmiyosun ama İngilterede şu an krallıkla yönetiliyo !!!

Osmanlıdan daha mı iyiler bunlar

ı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

ibosoft bunu yazdı:

osmanlının asıl çöküş sebibini yukarda yazdım harem muhabbeti anca senin için geçerlidir.

Ayrıca osmanlı zamanında kimseye bağlı değildik başka devletler bize bağlıydı sonra iş değişince çktü

Şimdi ise başkalarına bağlı yaşıyoruz

Hangisi daha iyi tek başına bağımsızlıkmı - Başkalarına Bağlı olarak yaşamakmı

peki şu anda yönetimde kim var?MAdem bağlıuyız sence bu neden yönetimden olmasın.

Adamlar 5 kuruş daha fazla almak için devlet dairelerini satıyor şimdi bu devleti satmka değilde nedir çok ii yönetim yaw.Adamlar toz kondurmaz tayyipe..ama iş ortada

Cumhuriyet kurulalı kaç yıl oldu???
    Yoksa sen salakmısın ki son 3 seneyi baz alarak konuşuyosun bundan önceki hükümet döneminde götündeki donu bile alacaklardı şu an bile ADSL 29 milyona düştüyse yat kalk şükret

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Birincisi konuyu saptırma Ağcaya
    İkincisi ben eylül ayında tecilimi bozdurdum ve erken gitmek için dilekçe verdim yaşım 20 üni okumuştuk vs kablu olmadı 21 şubatta gidicem. Bunu da öne sürme
    +
    Bu vatan için ne yaptın dediğimde başkalarının milliyetçilik duyguları hakkında yorum yapmak için heleki Osmanlının icraatlarını bi nevi yok saymak için ne yaptın demiştim ama şimdide sen milliyetçilik yapıyosuyn demekki neymiş nasıl ki onların milliyetçiliğini boş görüp ayaklar altına alıyosan o karşı tarafı bağlar aynı şekilde bende sana inanmıyorum. Fikirlere saygı duy

Sen ister esrarkeş ol istersen 5 vakit namazını kılan biri umrumda bile değil önemli olan bi konu hakkında yorum yapıyosan o konuda yeterli bilgiye sahip olmadan atıp tutmaman

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

zumsuk +999....9999 bu forum yetmez.

ak salakları ADSL FİYATI DÜŞTÜ DE SEN ŞU AN YEDİĞİN KAZIĞIN FARKINDA DEĞİLSİN :)(ZUMSUK SANA DEĞİL İBOSOFTA)LA OLM ANLATIRIM G.T OLURSUN OTUR AŞAĞI ADSLLE İLGİLİ BİR BOK BİLDİĞİN YOK GEL İSTİSOAN BİR GÜN ANLATAYIM  AMA  ZARARI DEVLETE OLUR :D

ADSL LE İLGİLİ      YAZIŞMALARI BİLEN ADAMIM BEN HIYARTO :D

TAYYİBİ SAVUNACAM DİYE KOKUTMAYIN ETRAFI :D

ALLAHIM YA DAHA ADSLDE YEDİĞİ KAZIĞI BİLMİOYR KONUŞUYOR SALAK :D

Toplam Hit: 2523 Toplam Mesaj: 18