folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlının Kanlı Tarihi

Osmanlının Kanlı Tarihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

elfler de varmıy mış lan acaba o dönemde :|

bi de bizim ufo gören masum köylümüz var o da güzel bi yöntem :)

biz ne barbarmışız amk yaa :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iki sene önce o anlatılan hikayeleri çin işkencesi diye forumda paylaşmışlardı :) şimdi osmanlı işkencesi mi olmuşlar :) vay anasını herkes kıçından ayrı tarih yazıyor :)

bu arada Wallaces güzel demiş, biz olmayan şeyi olmuş gibi gösterriz olmuşsada gözüne gözüne sokarız elin ermeniside olmayan kendi yaptığı soykırımı biz yapmışız gösterir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

iLLuMiNaTi bunu yazdı:
    -----------------------------

HighElf bunu yazdı:

*kızgın bir saç telin üstünde adamın kafası kesilir..
    kızgın saç telin üstüne düşen kafadan, sıcak havanın yükselmesi olayı yüzünden kan boşalmaz...
    böylece beyin hala yaşar..
    ve 2-3 dk kendi kafası kopuk halini görür..

höh bu iyimiş :|

ben de bunu amerikan solcırlarının afganistanda yaptıkları işkenceler arasında duymuştum yıllar yıllar önce

hangisine inanalım?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

Bunlar alabildigine kısıtlı beyinlerin urettigi korku senaryolari. Simdi birincisi gecmisinden utanan varmidir bilmem ama ben kesinlikle utanmiyorum.Tarih boyunca bakin bakalim Osmanli Devleti ve Selcuklu kadar muntazam devlet sistemleri olusmusmu. Bu korku politakarini ureten beyinler bilirlermi dinle seriatla vs yonetildi deyip herkezi muslam gibi gosterip insanlari asip kestiler diyenler Osmanli devletinin yonetiminde ve halk tabakasinda musluman nufusun yaridan az oldugu donemleri hatirlatirim ki rus savasi doneminde Osmanli Devletinde musluman orayini %35 ve %40 gibidir ama sistemde isleyiste bi degisiklik olmamistir. Gecmisinden utan, dininden utan, kimliginden utan, kültüründen utan yazik gercekten..

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

ben osmanlıyım diyipte osmanlının kanlı tarihi adlı bir konu açmanı çözemedim

ne ayaksın birader?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

iki sene önce o anlatılan hikayeleri çin işkencesi diye forumda paylaşmışlardı :) şimdi osmanlı işkencesi mi olmuşlar :) vay anasını herkes kıçından ayrı tarih yazıyor :)

bu arada Wallaces güzel demiş, biz olmayan şeyi olmuş gibi gösterriz olmuşsada gözüne gözüne sokarız elin ermeniside olmayan kendi yaptığı soykırımı biz yapmışız gösterir.

neye inanmak istedigini yada inanmak istemedigini bilmiyorum dostum fakat elemanın son anlattigi iskenceler osmanli iskenceleridir..  ayrica kaynagı da var. öyle kütüphanede falan bulamazsın. ben bizzat koca kitabı okudum. işkence tarihi isimli kitapta bilinen tüm işkenceler ele alınmış nerelerde gerçeklestigi hangi yönetimlere ait oldugu falan güzelce derlenmis. bende senin gibi inanmamistim elbette.. soyum sopum bu kadar gaddar olamaz demistim. ammavelakin üniversitede tezi kabul edilmis arastirilmasi icin her türlü destek saglanmis bir ünv ögretim görevliside bunları dogruladi yetmedi bahsetigim eserlerden verdi..  elemanın en son bahsettigi iskenceler osmanlilara ait oldugu kesin olmamakla birlikte osmanli iskenceleri olarak tarih litaratürlerinde gizemli olarak yer almiştir.. kimse ecdadının yaptigi igrenclikleri kabul etmez.. bak yukarılarda bi eleman dayanamamis demis ki' haketmisler ki herhalde bu tür cezalar vermisler demis.. yani dogal karsilamis artik napicak.. hayir yapmazlar dese kapıı gibi eserler var.. evet yapmıslar malesef dese kendi ecdadinindan utancak en güzeli salaga yatmak..

insanlık dısı uygulamalar millet,irk, din , dil, devlet, imparatorluklar dinlemez valla..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

2- suçlu ortası delik bir sandalyeye cıplak bir şekilde oturtulurmuş...bu delik yere içinde fare olan bir kase yerleştirilirmiş...ve kaseyi alttan yavaş yavaş ısıtırlarmış...tabiki sıcağa dayanamayan fare çıkacak biyer bulamayınca suçlunun makattan kemirmeye başlayıp en son ağzından çıkarmış...

3- suçlu güneşin altına ellerinden bağlı biş şekilde yatırılırmış...suçlunun saçları kazınıp kafasına deve derisi geçirilirmiş...deve derisi güneşte eriyip suçlunun kafasına yapışırmış...saçlar deve derisi yüzünden dışarı doğru çıkamayıp içeri doğru çıkmaya başlarmış...bir süre sonra saçların kafatasını delmesiyle beyne ulaştığı anda adam ölürmüş...

4- suçlunun sığabileceği bir çukur kazılır ve suçluya tıkabasa yemek yedirilirmiş...dışkısını da o çukura yapmak zaorunda kaln adam bir süre sonra dışkılarının bedenini çürütmesiyle ölürmüş...

başka bulabilen var mı ?

4 numarayı Çin işkencesi olarak biliyorum. En azından o başlık altında okumuştum.. Diğerlerinin de çoğunun Osmanlı döneminde yapıldığını düşünmüyorum. Hadi parmak kırmak, kemik kırmak, dağlamak neyse de saydıklarının birçoğu akıl almaz yöntemler.. Ama araştırılması gerekir. Bir işkence yöntemi sorarsan, kafasındaki saçları kazıyıp adamı bir yere sabitleyeceksin. Yukarıdan periyodik bir şekilde su damlatacaksın kafasına da. Bir süre sonra bu damlalar çekiçle vuruyormuşsun gibi etki yaratıyormuş. Bu da 4 numarayı okuduğum yerdeydi :)

Bir arkadaş da Osmanlı Padişahlarının neden hacca mesafeli durduğunu sormuş. Bildigim kadari ile (tarihçimiz böyle bahsetmişti) sebebi şöyle:

Hac ibadeti uzun süren bir ibadet malum, bir de o dönemin şartlarında gidiş dönüşün zorluğunu düşün. Bu süreçte merkezde ülkeyi kim yönetecek? Devrilme, isyan gibi riskler sebebiyle padişahlar hac ibadetinden uzak durmuşlardır.

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cagatay09 bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:

neye inanmak istedigini yada inanmak istemedigini bilmiyorum dostum fakat elemanın son anlattigi iskenceler osmanli iskenceleridir..  ayrica kaynagı da var. öyle kütüphanede falan bulamazsın. ben bizzat koca kitabı okudum. işkence tarihi isimli kitapta bilinen tüm işkenceler ele alınmış nerelerde gerçeklestigi hangi yönetimlere ait oldugu falan güzelce derlenmis. bende senin gibi inanmamistim elbette.. soyum sopum bu kadar gaddar olamaz demistim. ammavelakin üniversitede tezi kabul edilmis arastirilmasi icin her türlü destek saglanmis bir ünv ögretim görevliside bunları dogruladi yetmedi bahsetigim eserlerden verdi..  elemanın en son bahsettigi iskenceler osmanlilara ait oldugu kesin olmamakla birlikte osmanli iskenceleri olarak tarih litaratürlerinde gizemli olarak yer almiştir.. kimse ecdadının yaptigi igrenclikleri kabul etmez.. bak yukarılarda bi eleman dayanamamis demis ki' haketmisler ki herhalde bu tür cezalar vermisler demis.. yani dogal karsilamis artik napicak.. hayir yapmazlar dese kapıı gibi eserler var.. evet yapmıslar malesef dese kendi ecdadinindan utancak en güzeli salaga yatmak..

insanlık dısı uygulamalar millet,irk, din , dil, devlet, imparatorluklar dinlemez valla..

farketmez bana inandırıcı gelmiyor. o önemli değil. sadece aynılarının daha önce çinde şu tarihlerde yapılan işkenceler şeklinde internette dolaşmasıydı. birinden biri yanlış da :)

bu arada o bahsettiğin kitabı nerden buldun nerden bulabilirim?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

İnandırıcı değil. O kitabın yazarının kulladığı 1. elden kaynakları sormak lazım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaqeStorM
    RaqeStorM's avatar
    Erkek

Utanmasalar OSMANLIyı Tarihin Yüzkarası diye Cevap yazacaklar gelde Gülme Hanginiz O Dönemde yaşadıki bu kadar net konuşuyosunuz nerden biliyosunuz belki bunu yazan adam Anti Osmanlıydı yazdı sakladı sonra ortaya cıkınca Böle gülünç olaylar oldu Yok efendim hitabeler cıkıyo okunuyo mokunuyo yaw bizde nasıl teknoloji var böle söylenilen laflar 2 dkda doğruyu buluyo yada Doğru nedir bizmi bilmiyoruz:::)))

Toplam Hit: 10598 Toplam Mesaj: 60