folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlının Kanlı Tarihi

Osmanlının Kanlı Tarihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:
    -----------------------------

Dinle Yönetilen Bir İmparatorlukta Bunlar Bence Doğal . Adam Olsalardıda O Cezalara Mahkum Kalmasalardı. Böyle AĞır Cezalar Diğer Suça Teşvik Olanları Bir Adım geri çeker böyle ölümden korkar..

ancak şimdi adam öldürüyor 5-6 yıl yatar çıkarm mantıgıyla..

Şeriat Düzeni Gelse Hayır Demem.!

Bende Osmanlıyım !

allahın verdiği canı allahtan başkasının alamayacağını ön gören din.

o dinden baz alındıgı iddia edilen bir düzen

bu salak düzeni göğsünü gere gere marifetmiş gibi savunan biri..

neyse sende haklısın koç.

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Hepsi inandırıcı. Hatta eksik bile... 4 kıtada at koşturmuş diyoruz fakat 4 kıtayı alırken onların kapısına güller lalelerle girilmemiş. Sayısız insan ölmüş işkenceler yapılmış. Bahsettiğimiz Osmanlı hoşgörüsü falan bahane hepsi. Evet tarihimize sahip çıkarız ama lale devri görüntüsüne de inanmamak gerek. Osmanlı imparatorluğu kendi halkına bile zulüm yapmış olup en ufak hatalara bile canını almaktan çekinmeyen b i rejime sahipti. Hiçbir hakkı olmayan vatandaşlarının en basitinden seçme seçilme hakkı, eşit yaşama hakkı gibi birçok unsurların lafı bile edilmezdi. Yoksul bir çiftçinin bile kazık kadar vergisi vardı. Elindeki ineğe kadar sahip çıkarlar. Şu anki İran rejimi bile osmanlı düzeninde cumhuriyet gibi kalır.

İmparatorlukların kurulması ve devam etmesi için kan daima akar, kafalar kesilir, topraklar işgal edilir. En kötü işkence ve zulümler yapılır. Ama hepsinin sonu kötü oldu. Kuran'da da belirtildiği gibi "bu dünyada zulüm yapan her kavim yok olmaya mahkümdür". Tarihte örneklerini görüyoruz ; Persler, Osmanlı, Hun İmparatorluğu vs. ve  yakın zamanlardaki almanya,sscb ve çok yakında Amerika...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpus
    scorpus's avatar
    Erkek

o cezaların neden verildiğinide yazsaydın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

ben de o kadar temiz bir tarihimiz olduğunu düşünmüyorum.Okula gidiyosun açıyosun tarih kitabını işte şuraları fethettik şu şavaşları kazandık şunu yaptık bunu yaptık falan filan.Avrupa ülkelerinin de bir çoğu soykırım yapmış, diğer ülkelerin insanlarını,kaynaklarını kullanmışlar vs vs Peki onların tarih kitapları nasıl,öğreticiler öğrencilere,gençlere neler öğretiyo..Eminimki bizimkinden farklı değildir.Yani hiçbiri yazılı veya sözlü demezki şunları astık şunları kestik böyle işkenceler yaptık..gibi şeyler.

Yaptık mı yapmadık mı bilmem ama ben tarihimle gurur duyuyorum, en azından bize öğretilen tarihle

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

adamların zekasına hastayım nasıl bulmuşlar bu yöntemleri şaştım kaldım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

koçum dikkat çekmeyemi çalışıyon defalarca tartışıldı bu konular.Osmanlının kanlı tarihi filan yok şanlıtarihi var yanlış duymuşun yav bide not eklemişin bende osmanlıyım deyi yapmayın bune perhiz bune lahana turşusu.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aydogan45
    Aydogan45's avatar
    Erkek

Bu altta ki yazıyı internetten buldum kanım dondu yuh dedim.

"Osmanlı Tarihi’nde bazılarının, “İki Cihan Padişahı” dediği Kanuni Sultan Süleyman bakın oğlunu hem öldürtüyor. Hem de bizzat seyrediyor. Cellatlar kendine yalan söylemesin diye.

“…otağın ikinci bölümüne geçti. Babasının kollarını açarak kendisini karşılayacağını beklerken donuk bir sessizlikle karşılaştı. Divan bölümüne geçmekte duraksadı. Birden divan bölümünü ayıran perde açıldı ve babası yerine sarayda idamları yerine getiren yedi dilsizin uğursuz yüzleriyle karşılaştı. Genç Şehzadenin üzerine atılan cellatlar genellikle bu işler için kullandıkları yay kirişini boynuna geçirdiler. Suçsuzluğu, hayreti, umudunun kırılması cezanın verdiği dehşet gençliğinin gücü ile birleşince ŞEHZADEMUSTAFA boynuna geçirilen kirişi koparttı. Cellatların kollarından kurtuldu. Ayaklarına yapışan dilsizleri çavuşların bulunduğu bölüme kadar sürükledi.

Bir yandan babasını öte yandan Padişah’ın çadırının çevresinde toplanmış olan yeniçerileri yardıma çağırıyordu. Askerler tarafından duyulacak olan Şehzade Mustafa’nın sesi idam olayını birden tahta çağırma olayına dönüştürebilirdi. Bu ölüm kalım mücadelesinin o zamana kadar sessiz tanığı olan Kanuni Sultan Süleyman; arkasına gizlendiği perdeyi araladı.Dilsizlere bir göz atarak başarısızlıklarının ölümle cezalandıracağını belirtmek istedi. İnsafsız bakışlı babasını gören Mustafa, bir an kendisini savunmayı unuttu. İşte o anda boğularak cellatların ayaklarının altına cansız düştü ve perde babasının arkasından kapandı.”(8)

Bu satırları nasıl okuduğumu nasıl yazdığımı anlatamam. Bu olay insan hatta hayvan organizmasına aykırı bir olay. Böyle bir davranışın yeri herhalde tedavi merkezleridir. Ama maalesef Osmanlı Tarihi’nde en uzun Padişahlık dönemi olmuş bir padişah bunu yapıyor. Yani, öz oğlunu Tahtı için dilsiz cellatlara katlediyor. Ve bazı insanlık bu Padişah’tan insanlığa yararlı şeyler yapacağını bekliyor. Sanırım bazı şeyleri anlatmakta söz, kelimeler, yazı yetersiz kalıyor. Osmanlı Tarihi’ndeki bu kişiliğe bugün bazı kişiler kalkıp “övgü” diziyorsa insanlık damarımızın hayli tahrip edildiğini adeta gen değişimi yaşandığını düşünüyorum."

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aydogan45 bunu yazdı:

Bu altta ki yazıyı internetten buldum kanım dondu yuh dedim.

"Osmanlı Tarihi’nde bazılarının, “İki Cihan Padişahı” dediği Kanuni Sultan Süleyman bakın oğlunu hem öldürtüyor. Hem de bizzat seyrediyor. Cellatlar kendine yalan söylemesin diye.

“…otağın ikinci bölümüne geçti. Babasının kollarını açarak kendisini karşılayacağını beklerken donuk bir sessizlikle karşılaştı. Divan bölümüne geçmekte duraksadı. Birden divan bölümünü ayıran perde açıldı ve babası yerine sarayda idamları yerine getiren yedi dilsizin uğursuz yüzleriyle karşılaştı. Genç Şehzadenin üzerine atılan cellatlar genellikle bu işler için kullandıkları yay kirişini boynuna geçirdiler. Suçsuzluğu, hayreti, umudunun kırılması cezanın verdiği dehşet gençliğinin gücü ile birleşince ŞEHZADEMUSTAFA boynuna geçirilen kirişi koparttı. Cellatların kollarından kurtuldu. Ayaklarına yapışan dilsizleri çavuşların bulunduğu bölüme kadar sürükledi.

Bir yandan babasını öte yandan Padişah’ın çadırının çevresinde toplanmış olan yeniçerileri yardıma çağırıyordu. Askerler tarafından duyulacak olan Şehzade Mustafa’nın sesi idam olayını birden tahta çağırma olayına dönüştürebilirdi. Bu ölüm kalım mücadelesinin o zamana kadar sessiz tanığı olan Kanuni Sultan Süleyman; arkasına gizlendiği perdeyi araladı.Dilsizlere bir göz atarak başarısızlıklarının ölümle cezalandıracağını belirtmek istedi. İnsafsız bakışlı babasını gören Mustafa, bir an kendisini savunmayı unuttu. İşte o anda boğularak cellatların ayaklarının altına cansız düştü ve perde babasının arkasından kapandı.”(8)

Bu satırları nasıl okuduğumu nasıl yazdığımı anlatamam. Bu olay insan hatta hayvan organizmasına aykırı bir olay. Böyle bir davranışın yeri herhalde tedavi merkezleridir. Ama maalesef Osmanlı Tarihi’nde en uzun Padişahlık dönemi olmuş bir padişah bunu yapıyor. Yani, öz oğlunu Tahtı için dilsiz cellatlara katlediyor. Ve bazı insanlık bu Padişah’tan insanlığa yararlı şeyler yapacağını bekliyor. Sanırım bazı şeyleri anlatmakta söz, kelimeler, yazı yetersiz kalıyor. Osmanlı Tarihi’ndeki bu kişiliğe bugün bazı kişiler kalkıp “övgü” diziyorsa insanlık damarımızın hayli tahrip edildiğini adeta gen değişimi yaşandığını düşünüyorum."

oğlunu öldürttüğü doğru ama öldürttüğünde farklı ildelerdi. 3g ile izlediyse bilemiyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onalti
    onalti's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

Proxykaspersky bunu yazdı:

sen hiç fatih sukltan mehm etle rum mimarın hikayesini duymadın her halde

avrupalıların kralları ve suanki yöneticileri her türlü boqu yaparken bizim padişahlarımız mahkemeye cıkıp hesap veririlermis

snde hiç edirnede yakılan binlerce hurufiyi duymadın herhalde...

al bilinçsizce yazılmış bir cevap daha. Edirne'de ne yapmışlar ne yapmışlar. Efendim..Duymadım!!... Saçmalanırda ancak bu kadar olur?

Naber lan filozoflar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aydogan45
    Aydogan45's avatar
    Erkek

gerçekten tüylerim tihen tihen oldu :D bu kadar da abartmaya gerek yok millet ben işkenfcelere sinirlenmdim hatta iyi yapmışlar bile diyebilirim ama gel gelelim "oğlunun ellerini açıp baba demesine karşı babanın oğlunun üstüne cellat salması :("

Toplam Hit: 10593 Toplam Mesaj: 60