folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ÖSYM Sınavları Ve Diğer Sınavlar Hakkında Bilgi Edinmek İsteyen... (Tahribat Rehbercilik)

ÖSYM Sınavları Ve Diğer Sınavlar Hakkında Bilgi Edinmek İsteyen... (Tahribat Rehbercilik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Forumda bazı arkadaşların hala yeterli bilgileri olmadığını görüyorum... Takıldığınız yerler varsa sorabilirsiniz burdan... Sadece Ösym sınavları da değil, ne bileyim sertifikasyon sınavları da olabilir... Bilgim dahilince cevaplamaya çalışırım.

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    uleyn yok mu kimsenin sınav ile ilgili soruları yaaaaa..

bakın bir daha bu fırsat geçmez elinize :)
    sorun sorun çekinmeyin... 2007 de öss sorularını da veririm bakın duruma göre.. yoksa konuyu çöpe atacağım

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Tercih sırasında Yüzdelik dilime bakmayın deniyor.Kişi sırasına mı bakmalıyız.Tamam buna bakarsak da önceki sene Sayısalların da EA puanı hesaplandı.O zman geçen 50.000 inci öğrenci(geçen sayısallar sayesinde) bu sene 30000 olması gferekir değil mi.Yoksa yanlış mı düşünüyorum..Yani kişi sırası da yalan olmuş olmuyor mu.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MoMoSH
    MoMoSH's avatar
    Erkek
    : )

2007 sorularını bekliyoruz senden..

MADEM Ki ERMENiSiN, iSTEMEDEN VERMELiSiN :) puhhah
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    MoMoSH: daha çok beklersin, söz 2007 haziranın 20 sinden sonra veririm..

ZyreX : Tercih sırasında Yüzdelik dilime bakmayın deniyor.Kişi sırasına mı bakmalıyız.Tamam buna bakarsak da önceki sene Sayısalların da EA puanı hesaplandı.O zman geçen 50.000 inci öğrenci(geçen sayısallar sayesinde) bu sene 30000 olması gferekir değil mi.Yoksa yanlış mı düşünüyorum..Yani kişi sırası da yalan olmuş olmuyor mu.

----

Yüzdelik dilime kim bakılmasın deniyor.. ama şu doğrudur, geçen yılınki yüzdelik dilimine bakılıyor,bu seneki daha çıkmadı üniv için.. burda kişi sayısına bakılmalı.Sayısalcı adam ea dan tercih yaparsa 0.3 ile kat sayı çarpılır,ortak alan değilse, sen alanı nasıl değiştirebilirsin öyle basit değil :) sen takma sayılsa sözel... bu sene puanlarda düşüş olacak ayrıca bir çok kişi herşeyi gelecek seneye erteledi, sistem değiştiği açıklandığı anda çoğu kişinin inancı yitti ve gelecek seneye bıraktılar keza sınav sonucu 330 olan öğrenciler bile gelecek sene bir daha hazırlanmayı düşünüyor, hal böyle olunca diğerlerinin işine yarayacaktır diye düşünüyorum.. Bilmem açıklayıcı olabildim mi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Anladım hoca.Bundan sonra millete yok sen seneye gir diyim bari :) Yüzde 18 lik dilimdeyim ve 28bin küsür kişi var önümde.Yüzde 18 lik dilime bakarak üniversiteleri inceledim ÖSYM den,istediğim ünivler oluyor.Neyse bakaacğız artık.Sağolasın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    Herkesin hayalin bir meslegi vardır fakat gelecegi acık olan bolumleri yazarsan iyi olur,birde hangi uniler saglam gidilir okunur adam olunur onnar hakkında bilgi lazım yardımcı olursan iyi olur.say 2 den 323 aldım girerim ama duzgun biryere girmek istiorum en azından
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    burda herkesin yanlış bildiği bir konu var... İnsanlar etiket arıyor herşeyde ama bu yanlış.. Mesela adam bakıyor offf elektronik mühendisliği,off tıp.. şimdi mühendislik o kadar basit değil, hele elektronik mühendisliği hiç değil.. Adamı çok kasıyorlar,elektroniği ne sanıyor acaba adam.. tv falan yaptıracaklarını mı.. mühendisler teorik olarak bilmeli, sana orda bol bol formül ezberlettirecekler ayrıca bir matematik mühendisi kadar matematik öğretecekler :) tıp ise eğer sen kadavra (evsiz ölmüş insan) kesemeyeceksen, kan görmeye dayanamıyorsan tıp da ne işin var.... Yani demek istediğim herkes yeteneğine göre tercih yapsın ayrıca sevdiği işi.. Bu çok önemlidir, sen neyi seviyorsun, o zaman o işi yap.Bu çünkü hayatın olacak.Bizim bir hoca vardı,elektronik mühendisliğini bitirdi yurtdışına çıkmadığı için devlet bunu öğretmen olarak atadı, adam 20 yıldır öğretmen ve çok pişman, diyor ki biz ismine kandık,mühendis mühendis diye.. ama ben matematiği seviyordum,matematikçi olmak istiyordum.. ama şuan sevmediği bir işi yapıyor ve ona bir eziyet gibi geliyor

Biraz karışık bir anlatım yaptım, kısca sevdiğin iş ne ise ona git.. bunu söylersen daha sağlıklı olur.. Geleceğin mesleği ne diyecek olursan, elektronik :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    aslında konuyu boyle bir cevap verecegini tahmin ettigimden dolayı suraya getirmek istiorum,benım idealim fizik (fizik olsun taştan olsun) ama tam olarak ne secicegimi bilmiorum,karsımdakinin benim bilgime sahip oldugunu dusunup dersleri ona gore annatırdım oyuzden annatımım biras zayıf kalıor,ama fizik ve fizik muhendisligi die 2 bolum var ne olduklarını sahsen bilmiorum (tanımlardan ogrendigim kadarıyla sadece) bunlar olursa hangi üni ler saglam ogretir ders verir,ayrıca hangi şehir ekonomi bakımından hesaplıdır?istanbul olmıyacagını bildigim icin şehirdışı dusunuorum drek bu sebeple hangi sehir hangi uni biras bilgi verirsen iyi olur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    şimdi fizik mühendisliği itü,hacettepe,ankara ve antep de var
    fizik bölümü ise valla türkiyedeki tüm üniversitelerde var nerdeyse :)

mühendisliğe itü ye girmede belki zorlanırsın ama diğerlerine girersin,fizik de ise özel ünivlerin burslu kısımları hariç her yere gidiyorsun sanırım :) fizik bölümü mühendislik kadar iyi değil diye düşünüyorum.. hatta fizik öğretmenliğinden de düşük.. Şöyle düşünebiliriz fizik bölümünü, tekniksey olarak çalışıyorsun gibi, yani mühendis teorik sen pratik olarak biliyorsundur işi olacak..
    Ara eleman da diyebiliriz buna :)

fizik mühendisliğinde okuyup öğretmen olmak istiyorsan gerekli formasyon derslerini vererek öğretmen olabilirsin.. Maddiyat olarak düşünürsek arkadaşım anadolu üniversitesi öğrenci şehri olarak bilinir, oralar ucuzdur diye biliyorum, güneydoğu ve doğuya kaydıkça fiyatlar düşer... bu şekilde yorumlamak gerekir...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spear
    spear's avatar
    Erkek
    ÜDS sınavında 50 yi nasıl geçebilirim.??? yani çalışma yöntemleri hakkında bilgin var mı???

spear
Toplam Hit: 6061 Toplam Mesaj: 53