folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ÖSYM Sınavları Ve Diğer Sınavlar Hakkında Bilgi Edinmek İsteyen... (Tahribat Rehbercilik)

ÖSYM Sınavları Ve Diğer Sınavlar Hakkında Bilgi Edinmek İsteyen... (Tahribat Rehbercilik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dotty
    Dotty's avatar
    Erkek
    ya abüler benim sorduğum bi soruya cvp gelmedide belki edit yaptığımdan dikkatinizden kaçmıştır yine de soruyum

bu arada ben sınava girmeden önce bilgisayar-elektronik mühendisliklerinden birini istiyordum. fakat puanın yetmeyişle mekaniğe kaydım.gerçi gazinin filan bilgisayar-elktronik tutuyor ama orda mühendislik okumak istemiyorum. Sizce bu mekanik benim beklentilerimi ne derece karşılar.
    teşekkürler
    iyigünler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahraman
    Kahraman's avatar
    Erkek
    Ertan..Pa$a ߀nim 1 sorum var izninizLe söyLiyeyim..ßen 2 yıLLık özeL herhangi 1 böLüm yazacam..Acaba 2 yıLLıkLarın tamamı 1. böLümdemidir?..

Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafadar
    kafadar's avatar
    Erkek
    mrb arkadaslar ben ea1 sıram 67715 EA2 sıram 44569 iktisat yada işletme istiyorumm devlet unilerine girebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Dotty: ya abüler benim sorduğum bi soruya cvp gelmedide belki edit yaptığımdan dikkatinizden kaçmıştır yine de soruyum bu arada ben sınava girmeden önce bilgisayar-elektronik mühendisliklerinden birini istiyordum. fakat puanın yetmeyişle mekaniğe kaydım.gerçi gazinin filan bilgisayar-elktronik tutuyor ama orda mühendislik okumak istemiyorum. Sizce bu mekanik benim beklentilerimi ne derece karşılar. teşekkürler iyigünler

Mekanik den kastin makine mi mekatronik mi? sanırım mekatronik, çok güzel bir bölüm, hiç kaçırma derim, elektronik ve makinenin karışımı bir bölüm... gitmeni tavsiye ederim, ama elektronik mühendisliğini yine de tercih et...

-------------------------------------------------------------------------------------

Kahraman:
    Ertan..Pa$a ߀nim 1 sorum var izninizLe söyLiyeyim..ßen 2 yıLLık özeL herhangi 1 böLüm yazacam..Acaba 2 yıLLıkLarın tamamı 1. böLümdemidir?..

hımm, tam olarak bilmiyorum ama tamamı birinci bölümle alabilir.. Klavuzlar gelince daha iyi olur,onlara bakıp söylemek daha doğru olur

--------------------------------------------------------------------------------------------------

kafadar : mrb arkadaslar ben ea1 sıram 67715 EA2 sıram 44569 iktisat yada işletme istiyorumm devlet unilerine girebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim..

Arkadaşım keşke puanını yazsaydın.. İktisat en düşük ikinci öğretim 280 puan,işletme en düşük ise 282 (ikinci öğretim tabii)
    Bu puanlarda biraz daha düşme olacaktır sanırım..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thonguch371
    thonguch371's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    http://www.sezyum.com/ses/oss_sarkisi.mp3 şiddetle tawsiye edilir.

Karizmatik metin editörünü kullanmak istemiyorum, ben zaten yeterince karizmatiğim ;))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    295,068 EA2 puanım
    0028795 EA2 sıralamam
    018,62 EA2 Yüzdelik kısım

Buradan Kamu yönetimi ve Uluslararası ilişkiler okumak istiyorum(Artık iktisat da düşünüyorum bu konuyu rehber öğrtm ile konuşacağım sizinde fikirlerinizi alabilirm).Kocaeli,9Eylül,Akdeniz,Anadolu,Sakarya,K ütahya,Gazi,Selçuk Tercih listem karışık ama buradakiler gibi olacak.Hangileri tutabilir dersiniz veya imkanı olmayan üniv yazmış mıyım..
    Ayrıca yine Ösym nin bu seneki tercihi kolaylaştırmak için verdiği bir dosya var sıralamamın karşılığı(18,62) önceki sene için 13,5-14 e denk geliyor.Bu durumda üstte yazdıklarım arasında sadece 9 eylül olmuyor..Yine de insan emin olamıyor.Yardımcı olusanız sevnrm.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Valla hocam listende Kocaeli,9Eylül,Akdeniz,Anadolu,Sakarya,K ütahya,Gazi,Selçuk var

kocaeli ve anadolu üniv. bulamadım, 9 eylül e giremezsin,akdeniz e belki,sakaryaya,kütahyaya ve selçuk üniv. büyük ihtimal girersin ama gazi zorlar seni... Hayırlısı olur inşallah

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarLords
    WarLords's avatar
    Erkek
    aranızda özel üni düşünen varmı arkadaşlar

Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Bir de ben sorulara kendi cephemden cevap vereim..

SORU:
    bu arada ben sınava girmeden önce bilgisayar-elektronik mühendisliklerinden birini istiyordum. fakat puanın yetmeyişle mekaniğe kaydım.gerçi gazinin filan bilgisayar-elktronik tutuyor ama orda mühendislik okumak istemiyorum. Sizce bu mekanik benim beklentilerimi ne derece karşılar.
    teşekkürler
    iyigünler

CEVAP:
    Sorun çok saçma bence. Gazi Türkiyenin en büyük ve puanı en yüksek üniversitelerinden biridir. Buranın bölümüne puanın yetiosa belki METU filan olmaz ama hemen hemen her üniversitede bulunan bu istediğin bölüme puanın yeter.
    Mekaninkten kastını bir daha anlatırsan iyi olur. Şayet mekatoronik ise ben tıp, bilgisayar, elektrik, elktronik düşünenlere şiddetle bu bölümü tavsie ediorum. Mekatronik yazınnn

-----------
    SORU:
    mrb arkadaslar ben ea1 sıram 67715 EA2 sıram 44569 iktisat yada işletme istiyorumm devlet unilerine girebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim..
    CEVAP:
    Kardeş, bu puanla büyük ihtimalle gidersin. Ha şu da var bu sene ne olacagı hiç belli olmaz. Puanlar sayısalda çok düştü. Şu da var iktisat ve işletme gibi bölümler çok zor bölümler. İyice bölümü araştır ona göre git..

SORU:
    295,068 EA2 puanım
    0028795 EA2 sıralamam
    018,62 EA2 Yüzdelik kısım

Buradan Kamu yönetimi ve Uluslararası ilişkiler okumak istiyorum(Artık iktisat da düşünüyorum bu konuyu rehber öğrtm ile konuşacağım sizinde fikirlerinizi alabilirm).Kocaeli,9Eylül,Akdeniz,Anadolu,Sakarya,K ütahya,Gazi,Selçuk Tercih listem karışık ama buradakiler gibi olacak.Hangileri tutabilir dersiniz veya imkanı olmayan üniv yazmış mıyım..
    Ayrıca yine Ösym nin bu seneki tercihi kolaylaştırmak için verdiği bir dosya var sıralamamın karşılığı(18,62) önceki sene için 13,5-14 e denk geliyor.Bu durumda üstte yazdıklarım arasında sadece 9 eylül olmuyor..Yine de insan emin olamıyor.Yardımcı olusanız sevnrm.

CEVAP:
    Kardeş bu sene çok kişinin canı yanacak gibi.. çok bilgili ve çok iyi bir rehber öğretmen bulun. Önceki senelerde 295 ea puan ile 28 bin küsürüncü olunmazdı. Yanlış yönlendirmeyelim sizi..

Ama ben bölümler hakkında bilgi vereim.. Halkla ilişkiler düşünüosan dil kabiliyetinin yüksek olması gerekir. Yani yabancı dil öğrenme kabiliyetinin fazla olması senin lehine. Dil öğrenemiosan, güncel haberler olsun, Türk ve dünya tarihini sevmiosan bu bölüme gitme. Yapamazsın, en azından mezun olduktan sonra iş bulamazsın. Kamu yönetimi.. İyi bir bölüm fakat inek olman gerekir. İnek değilsen çok iyi bir torpilin olması gerekir. Mesela şu an mezun olacaksan babanın taşaklı bi siyasetçi olması gerekir. Aynı şey uluslaraası ilişkiler içinde geçerli..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    don_corleone00
    don_corleone00's avatar
    Erkek
    hacılar ben öss de düşük aldım

sadece şunu diyor

tablo 3 b den tercih yapabilirsiniz bende yokki

tablo 4 deki açıköğretim programı için klavuza bakın diyor

ben 2 yıllıkta okuyorum zaten bi açıklama yaapbilirmisiniz

Nasihat istersen, ölüm yeter
Toplam Hit: 6095 Toplam Mesaj: 53