folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Özel Üniversitelerde Yazılım Mühendisliği Okuyan Varmı ?

Özel Üniversitelerde Yazılım Mühendisliği Okuyan Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek

Merhaba hacılar,Hocalar

Ben Bu sene dgs giricem 21 temmuzda şimdi şöyle üç aşşağı beş yukarı düşünüp tartınca farklı şehirde bi üniversite en az 7 bin, 8 bin tl ye patlıyor. Bende istanbulda özel ünilerde bu bölümü okusam diyorum %50 kazansam 10 bin tl civari bişi yapıyor okunurmu okunabilirmi ayrıca full ingilizce bu bölüm.

Yani demem o ki; Bu bölüm okunurmu okuyan varmı varsa ne gibi zorlukları olabilir yoksa hiç düşünmeyip seneye Devlete mi gitmeyi düşüneyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yanlış hatırlamıyorsam Andrei isimli mürid okuyordu, yanlış hatırlıyorsam özür dilerim :)

Holyzone tarafından 28/Haz/13 15:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek

Hocam Okuyorsa bilgi versin, Ayrıca bölüm ingilizceymiş ing çat pat bilioruz dioruz ama alaksı yoktur büyük ihitmalle teknik olacağı için :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

benimde konuyla ilgili merak ettiğim bir soru var, sanırım tercihinde yardımcı olur. tabi bilgisayar mühendisliği için konuşuyorum.

mezun olduktan sonra işe girerken (iyi bir firmaya) okuduğun okulun ne kadar önemi var? bunlara çok dikkat ediliyor mu?

ve normal üniversite ile teknik üniversite arasında ne gibi farklılıkvar var?

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

TeRRoR var özelde yazılım müh. okuyor bi danış ona

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek
    Ercan bunu yazdı

benimde konuyla ilgili merak ettiğim bir soru var, sanırım tercihinde yardımcı olur. tabi bilgisayar mühendisliği için konuşuyorum.

mezun olduktan sonra işe girerken (iyi bir firmaya) okuduğun okulun ne kadar önemi var? bunlara çok dikkat ediliyor mu?

ve normal üniversite ile teknik üniversite arasında ne gibi farklılıkvar var?

hocam onun fark ettiğini duymuştum yani bi boğazıcı var bide aydın felan Ama sonuçda yazılım bilgisinde Diploma çokda önemli değil, Şuan Bi yerde çalışıyorum yazılım firması Patronun söylediği şey o oldu Diploma sadece işe girerken alıcağın parayı belirler yazılım bilgin varsa dedi am Her yerde böylemidir bilmiyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ingilizce konusunda sıkıntı cekecegini sanmıyorum, ben bölüm derslerini en düsük BB getiriyorum ingilizce de olsa, teknik makale okumak gerekebiliyor bazen.

lakin, calculus I-II, fizik I-II, termodinamik, lineer cebir, nümerik analiz gibi dersleri de alacaksın zorunlu olarak, bunu göz önünde bulundur.

bu meslekte diplomanın cok bir önemi oldugunu düsünmüyorum, kütahya'da 2 yıllık programcılık mezunu bir tanıdıgım, su an besiktas'ta 4 bin lira civarında maas alıyor, bu tip örnekler oldukca var.

isini bilen, kendini kanıtlayan adamın nereden mezun oldugunun önemi yok bence.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

ingilizce konusunda sıkıntı cekecegini sanmıyorum, ben bölüm derslerini en düsük BB getiriyorum ingilizce de olsa, teknik makale okumak gerekebiliyor bazen.

lakin, calculus I-II, fizik I-II, termodinamik, lineer cebir, nümerik analiz gibi dersleri de alacaksın zorunlu olarak, bunu göz önünde bulundur.

bu meslekte diplomanın cok bir önemi oldugunu düsünmüyorum, kütahya'da 2 yıllık programcılık mezunu bir tanıdıgım, su an besiktas'ta 4 bin lira civarında maas alıyor, bu tip örnekler oldukca var.

isini bilen, kendini kanıtlayan adamın nereden mezun oldugunun önemi yok bence.

Hocam Çok sağol peki bu dersler nasıl yani zormu şimdi ben dgs ile giricem bölüm ingilizce biz türkçe aldık dersleri muafiyet durumları sorun oluyormu acaba ve hangi ünide okuosun hocam 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

yazılım mühendisliğinde yazılım geliştirmeyi öğretmiyorlar, yazlım şirketi açma gibi konuları öğretiyorlar gibi duymuştum. doğru mu?

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

yazılım mühendisliğinde yazılım geliştirmeyi öğretmiyorlar, yazlım şirketi açma gibi konuları öğretiyorlar gibi duymuştum. doğru mu?

Allah allah Varmı oyle birşey ya garip Abi ingilizce olması bide canımı sıkıyor biraz ama bakalım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

yazılım şirketi açma diye bi konu varsada ben 4 sene hiç görmedim :) :)

yönetim desen gene bi nebze olurduda, nasıl açılır diye bi ders yoktu :)

yazılım müh. te , bilg mühendisliğind eolduğu gibi aynı programlama derslerini zaten alırsın. ortak ders bi ton zaten, beraber okuyosun bi nevi. Sadece bilgisayara zorunlu olan 1-2 ders sana seçmeli olur, ayrıca bilgisayar mühendislerine son sınıfta verilen "yazılım mühendisliği" diye bi ders var.. o ders kitabında ki bölümler, yazılım mühendisliği bölümünde ayrı ders halindeler :) analiz, gereksinim toplama vs gibi. burası Türkiye hocam, endüstri mühendiside, yazılım-bilg mühendisi de , programcı da, işin kod tarafında aynı işi yapıyolar zaten :)

.
Toplam Hit: 3658 Toplam Mesaj: 29