folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Özel Yurt Senetleri Nasıl İptal Ederiz?

Özel Yurt Senetleri Nasıl İptal Ederiz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

12 ay taksitle her ay 600tl olmak şartı ile 12 adet senet imzaladım.. İlk ayı ödedim senetimi de aldım.. Sorun şurada yurttan ayrılmak istiyorum ve senetleri geri almak istiyorum fakat bazı maddeler dışında nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum.. 

Örnek; Çok ağır bir hastalıkta,sınıfta kalma,okul dondurma gibi bazı maddeler senetleri geri almak için gerekli sebep oluyor..

Ben Ankara'ya iş için geldim.. Acilen yerleştim ve çıkmam gerekiyor.. Öğrenci değildim dışardan yazdırdım kendimi ve öğrenci belgesi vermedim yurda.. Senetleri nasıl geri alırız çok önemli arkadaşlar bilgisi olan varsa yardım edebilirse çok sevinirim..

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Çıkıcaksın yurt müdürüne durumu anlatıcaksın hesabı kapatıcaksın . Onunda dışında başka bi yol görünmüyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

durumu anlatirsin iptal etmeleri lazim. etmezlerse once tuketici hakem heyeti onlar da yardim etmezse kaymakama cik. aynisi dil kursu icin basima gelmisti. en son kaymakama cikip, haci yaparsan sen yapsrsin diyip baglama cekmistim. adam kartini imzalayip vermisti. al bununla git silmezlerse tekrar gel demisti. ibneler korkudan pasta borek esliginde seneti iptal etmislerdi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sanalcaptan bunu yazdı

Çıkıcaksın yurt müdürüne durumu anlatıcaksın hesabı kapatıcaksın . Onunda dışında başka bi yol görünmüyor.

5-6 tane madde vardı yurttan çıkabilmek için okumadım illaki var.. ve ben okumuyorum gözüküyor şuan da belge vermedim yani.. Özel yurtlar da okumayan herhangi birinin kalması yasak bende açıkdan yazdırdım kendimi belge vermedim ama oradan üstlerine gidebilirmiyim?

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

durumu anlatirsin iptal etmeleri lazim. etmezlerse once tuketici hakem heyeti onlar da yardim etmezse kaymakama cik. aynisi dil kursu icin basima gelmisti. en son kaymakama cikip, haci yaparsan sen yapsrsin diyip baglama cekmistim. adam kartini imzalayip vermisti. al bununla git silmezlerse tekrar gel demisti. ibneler korkudan pasta borek esliginde seneti iptal etmislerdi.

Hocam muhtemelen etmeyecekler.. Ama benim durum etmeleri için normal çünkü kalkmışım gelmişim okul felan yok ne işin var öğrenci yurdunda :D hakem heyeti ve kaymakam not ettim olmadı buralara çıkıcammm hadi bakalım sağolasın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Annemin eski çalıştığı yerdeki patronunun bize 3 bin lira kadar borcu vardı senet olarak, yasal hiçbir yoldan alamadık o parayı. Onun haricinde benim dersaneye senetlerim vardı 1.500 liralık onlarıda ben vermedim, kaldı ki onlarda yasal herhangi bişey yapamadı benim için. Bu da böyle bi anımdır hala arar sorarlar arada :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Annemin eski çalıştığı yerdeki patronunun bize 3 bin lira kadar borcu vardı senet olarak, yasal hiçbir yoldan alamadık o parayı. Onun haricinde benim dersaneye senetlerim vardı 1.500 liralık onlarıda ben vermedim, kaldı ki onlarda yasal herhangi bişey yapamadı benim için. Bu da böyle bi anımdır hala arar sorarlar arada :D

e zaten öyleki :)

ne korkuyon hocam sen üzerine birşey yoksa evli değilsen eşindende tahsil edemezler

istedikleri kadar avukata versinler mahkeme olsada parayı tahsil edemezler senden hapisliğide yok

olay sadece senin vicdanına kalır bu işlerde ama bu durumda zatensen yurttan ayrılıyorsun dolayısıyla bir borç söz konusu değil

sen yinede güzellikle durumu anlat baktın olmadı siktir et geç...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

ne korkuyon hocam sen üzerine birşey yoksa evli değilsen eşindende tahsil edemezler

istedikleri kadar avukata versinler mahkeme olsada parayı tahsil edemezler senden hapisliğide yok

olay sadece senin vicdanına kalır bu işlerde ama bu durumda zatensen yurttan ayrılıyorsun dolayısıyla bir borç söz konusu değil

he adamda ödemedi diye o senedi atar bugun degilse yarın bir gün karşına cıkar o senet ondan sonra yasal faizi bilmem neyi zartı zurtu deylerler adama hiçmi bişeyi olmayacak üzerine ömründe ?

güzellikle hallet bence

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aklıma bir fikir geldi yarın gidip 1-2 yurt ile adam akıllı oturup konuşacağım hocam yurttan memnun değilim örnek sizin yurt da kalıyor olsaydım nasıl çıkabilirdim bi yol yordam gösterir misiniz diye onlar anlatır galiba?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

he adamda ödemedi diye o senedi atar bugun degilse yarın bir gün karşına cıkar o senet ondan sonra yasal faizi bilmem neyi zartı zurtu deylerler adama hiçmi bişeyi olmayacak üzerine ömründe ?

güzellikle hallet bence

hoca türkiyede yaşamı boyunca üzerine hiç birşey olmayan yüzbinlerce insan var misal ev kiralarsın istersen 100 tane senet imzalat ver adam ödemek istemezse ödemez 1 öder diğerlerini ödemez ister mahkemeye ver ne yaparsan yap hiçbirşey olmaz çünkü hapisliği yok anca kayıtlarda evli olursan eşine haciz gider kayıtta bekarsan hiçbirşey olmaz

dediğim gibi vicdan meselesi ha ödemezsin yarın bigün çoluğundan çocuğundan çıkar kimsenin ahını almıcan...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

git konuş ama genellikle iptal etmezler senetleri. yapacağın şey ya bezdirme politikası uygulayacan yada mafya görünümlü birilerini araya sokacan.

arkadaşlarım çoğu bu yollara başvurdu.

Toplam Hit: 8758 Toplam Mesaj: 33