P20 Lite Kullanan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Ben kullaniyorum 10 aydir. Çokta memlunum. Geçen ekrani kirildi telefoncuya gittim. 400 tl dedi neyse orjinal ekran mi dedim evet dedi. Verdim telefonu yapti. Gittim almaya yan sanayi ekran takmis. Belli oluyo yani o ekrandaki canlilik yok huawei yazisi yok. Ekranin sag al taraf basmiyo filan. Sök dedim ekrani ver telefonu. Aldim huawei servisine verdim, ekran + batarya degisimi 548 tl fiyat cikti 3 saatte teslim ettiler. 

Sağlam öpüyormuş az kalsın. Eminönü'nde yan sanayi ekranı 100 lira P20 lite'ın.

Yan sanayi ekranların en büyük sorunu ekran kalitesinden ziyade Gorilla Glass değil. En ufak darbede çıt diye gidiyor zira bildiğimiz cam. Bir koruması yok.

mkyb tarafından 01/Ara/19 19:36 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Ben kullaniyorum 10 aydir. Çokta memlunum. Geçen ekrani kirildi telefoncuya gittim. 400 tl dedi neyse orjinal ekran mi dedim evet dedi. Verdim telefonu yapti. Gittim almaya yan sanayi ekran takmis. Belli oluyo yani o ekrandaki canlilik yok huawei yazisi yok. Ekranin sag al taraf basmiyo filan. Sök dedim ekrani ver telefonu. Aldim huawei servisine verdim, ekran + batarya degisimi 548 tl fiyat cikti 3 saatte teslim ettiler. 

Yan sanayi ekranların en büyük sorunu ekran kalitesinden ziyade Gorilla Glass değil. En ufak darbede çıt diye gidiyor zira bildiğimiz cam. Bir koruması yok.

mate 20 lite in fabrika çıkışı orjinal ekranındada ne gorilla glass var ne koruyucı başka birşey ekran koruyucu takmazsan tırnak bile çiziyor allahtan ilk aldığım gün zore nano taktım 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

P30 pro kullanıyorum sıfır sorun tavsiye ederim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

P30pro'yla ilgili Şunu merak ediyorum; @mkyb'nin bu bu telefonla ilgili konusunda Ana Kamerasında MultiLens olduğunu gösteren bir foto vardı, dolayısıyla Günlük kullanımda Bu MultiLens'in kullanımında foto çekerken veya çektikten sonraki incelemelerinde uzak mesafelerin detaylarında belirgin bir fark elde ettiğini, görüyor,düşünüyor yada hissediyor musun?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

P30pro'yla ilgili Şunu merak ediyorum; @mkyb'nin bu bu telefonla ilgili konusunda Ana Kamerasında MultiLens olduğunu gösteren bir foto vardı, dolayısıyla Günlük kullanımda Bu MultiLens'in kullanımında foto çekerken veya çektikten sonraki incelemelerinde uzak mesafelerin detaylarında belirgin bir fark elde ettiğini, görüyor,düşünüyor yada hissediyor musun?

Detaylarda neye göre kıyaslayacağımıza bağlı  diğer telefonlar ile kıyaslarsak evet. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

Detaylarda neye göre kıyaslayacağımıza bağlı  diğer telefonlar ile kıyaslarsak evet. 

Mesela, 48 Mpx'lik Oppo kamera'sıyla Senin telefon'unla çektiğin fotoğraflar arasında Uzak mesafelerin detaylarında Hangisi dâhâ üstündür? Biraz muğlak oldu gibi ama umarım anlatabildim. tşkler. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

xiaomi note serisi al p20 lite kullandım memnun kalmadım sattım redmi note 7 alabilirsin kesinlikle mate 20 den daha iyi  p20 liteın en büyük özelliği kucuk olması kibar olması xiaomi al :)

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yazmayı unutttum herhalde konu hortlamış

o dönem xiaomi note 7 aldım gayet memnun

hatta elimde ki bozulsunda( mate10) xiaomi alayım diye bekliyorum :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

mate 20 lite in fabrika çıkışı orjinal ekranındada ne gorilla glass var ne koruyucı başka birşey ekran koruyucu takmazsan tırnak bile çiziyor allahtan ilk aldığım gün zore nano taktım 

Huawei çoğu telefonunda ekran sağlamlık sertifkası almıyor. Corning firması Gorilla Glass diyerek satılan telefonlardan telefon başı komisyon alıyor. Mesala Apple'da Corning firmasının müşterisi ama iPhonelarda Gorilla Glass var demiyor.

Şu ekranda bu kadar darbeye rağmen bir koruma yok demek yanlış olur :

https://www.youtube.com/watch?v=OKyCGv7rMBs

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    FeRoCi bunu yazdı

https://www.sikayetvar.com/huawei/sivi-temasi

Telefonum (p20lite) durduk yere kapandı. Huawei servise gönderdiğimde sıvı teması var kullanıcı hatası diyerek geri gönderdiler.
    Düşündük taşındık ya terden ya ısı farkından ya da telefon mutfakta kullanmaktan olabileceği kanaatine getirdik ki bu saydıklarım zaten normal şartlarda insanın hayatında olan şeyler... (terleme spor salonunda)
    Hele ki karadeniz bölgesinde yaşayan biri için nem olmazsa olmaz zaten.. 

Gel gör ki garantide ne yazıyor..

8.Kullandığınız ürün sıvı temasına karşı korumalı veya sınırlı korumalı olabilir ancak bu koruma özelliği zamanla azalabilir. Ürününüzü basınçlı su altında (su kayağı, sörf, araç yıkama) yüksek nem, nem yoğuşması yaşanabilecek, ısı farkının yüksek olduğu ortamlarda, tuzlu suda kullanmayınız. Ürünü güneşte bırakmak, aktivite sonrası tuzlu bırakmak, düşürmek çarpmak sıkıştırmak, sıcak ve soğuk ortamlar arası hızlı geçişler su geçirmezlik özelliğinin hızlıca kaybolmasına neden olur. Kullandığınız üründe her türlü sıvı teması sonucu ortaya çıkabilecek hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Mesela ben burada olanların hiç birini yapmadım... 10 yıl sonra ilk defa telefona para verip aldım. O da böyle sorunlu çıktı... 

Huawei'nin suya dayanıklı olmayan cihazları garanti dışı bırakmak üzere tasarlanmış. Zira her telefonda anakartın veya sim kart girişinin içinde olan sıvı teması etiketi Huaweilerde şarj soketinin içinde. Bu ne demek ? Elin terinden veya havadaki nemden o etiket kırmızı olabiliyor. Servise gidincede sıvı teması deyip garanti dışı bırakıyorlar.

Ek olarak Huawei cihazların iç tasarımları hatalı. Cihazın içindeki sıcağı tahliye edecek tasarım yapılmamış. Buda cihazın içeriden terlemesine neden oluyor. Yoksa tornavida değmeyip hiç bir şekilde suya temas etmemiş cihazın içeriden çürümesi imkansız.

Not : Servis sıvı teması var deyince keşke sorunun detaylı makro çekim fotoğraflarını mail ile atın deseydin. 

Çekmişler.. telefonun içinde lokal olarak pas izi var... birde anakart üzerinde sokette oksitlenme var.. lakin telefonun diğer metal aksamları gıcır gıcır. şarj girişi, ahize, kulaklık kısmı temiz. telefon garantiden döndü baktım çalışıyor. sonra başka telefoncuya götürdüm, dedi ki bunu açıp temizlemişler. telefon garantiden dönünce çalışıyordu. 1 ay çalıştı aynı sorun tekrar verdi...

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
Toplam Hit: 3615 Toplam Mesaj: 35
p20 huawei p20 lite