Para Beni Bozmaz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Merhaba Müridler, 

Sürekli projeler, derin düşünceler içindeyken. Az önce kendimle tartıştığım konu hakkında sizlerden de fikir almak istedim. 

Benim görüşüm, para beni bozmaz diye birşey yok. Para herkesi bozar, paranın bozmayacağı adam yoktur. Az paranın bozmayacağı adam vardır. 

Bu hayat öyle garip ki, kumbaranda 1 ayda biriken para 1 günde de birikebilir. Ama bu gariplik, o bozuklukları cebine de koydurabilir.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

dedem sayısal tutturdu büyük bir miktardı haberlere çıktı dayımın düğünü bile kanal D de yayınlanmıştı hiç unutmam 

ama 10 yılda hiçbirşey kalmadı sadece faiziyle çokk rahat geçinirdi iyi yatırımlar yapardı yalan etti parayı, şuanki durumu tutturmadan öncekiyle aynı.

babamın amcası 80 li yılalrda bir yıl başı gecesi bütün şehri satın alacak kadar parayı kumarda kazanmış . ıvır zıvıra harcamış parayı şuan çaycılık yapıyor.

PsychoDawn tarafından 02/Oca/13 02:26 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Herkesin bir değeri vardır diyorsun yani.Doğrusun açıkçası yılbaşı ikramiyesi bana çıksaydı bende sevinçten götü başı dağıtırdım gibime geliyor.Fakat bu dünyada yaşamış öyle insanlar var ki adamlar tamamen kendini maneviyata adamış ; para,dış görünüş hiç umurlarında değiller.Para onları değiştirmezdi gibime geliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Herkesin bir değeri vardır diyorsun yani.Doğrusun açıkçası yılbaşı ikramiyesi bana çıksaydı bende sevinçten götü başı dağıtırdım gibime geliyor.Fakat bu dünyada yaşamış öyle insanlar var ki adamlar tamamen kendini maneviyata adamış ; para,dış görünüş hiç umurlarında değiller.Para onları değiştirmezdi gibime geliyor.

amına bile koyardı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Piyangodan 50bin tl kazandim.

Beni bozucak bir miktar degil 500 bin olsaydi daha farklı birseyler olurdu :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Piyangodan 50bin tl kazandim.

Beni bozucak bir miktar degil 500 bin olsaydi daha farklı birseyler olurdu :)

temiz para işte , yatıracaksın hesaba bakacaksın işine.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

cocukluk arkadasimin dayisi piyangodan 2 kere cok buyuk para tutturmustu.Milletin gozune batmasin diye 105 milyar dediler ama adam altina 2010 model mercedes ve babasinada jip almisti o zamanlar.Bizim arkadas zaten kendisi soledi bana 105 den fazla ama biz az soledik millete diye.

Adam ondan sonra amerikaya gitti 6 ayda yedi geldi parayi.Anlattigina gore son parasiyla Victoria Secret mankenlerinden birini sikmis.O son parayi ona yedirmeseymis 1 sene daha kalacak parasi varmis.

Suan adamin mercedes yok normal bir arabasi var babasindaki jipde kazada pert oldu.

u235 tarafından 02/Oca/13 02:38 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

şimdi ne düşünürsem ne söylersem söyliyim büyük ikramiye çıkarsa çok farklı olucağını düşünüyorum,

mesela şimdi sorsalar büyük ikramiye çıksa naparsın diye harbiden güvendiğin fark yaratıcağını düşündüğüm bi iki insana dağıtırım kendimde birazını alır ucuz bi ülkeye gider yaşarım ama çıksa belkide zırnık koklatmam kimseye

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

şimdi diyorum ki elime milyon dolarlar geçse değişmem ben o saf çocuğum ama bir yanımda diyorki olum ahmet doğduğundan beri yarım yamalak yaşadın eline sağlamından para geçse beni siken yok mu diye bağırırsın

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Rabbim umarım beni öyle büyük bir parayla sınamaz. Çıkar diye almadım o bileti zaten, alsam çıkacaktı. Parayla sınanmak istemiyorum. Para aşkı değil, leyla aşkı değil, mevla aşkı bu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

Paranın bozmayacağı adamları tanımadığınız için yok öyle biri demek kolay. Var öyle birileri.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
Toplam Hit: 7054 Toplam Mesaj: 63