folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Para İadesi Ve Değişim Hakkında Bilgisi Olan

Para İadesi Ve Değişim Hakkında Bilgisi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet,

yakşalık 3 hafta önce garantiye yollamış olduğum ekran kartı ve anakart arızalı olduğu için değişim / iade raporu hazırlandığı bilgisi tarafıma verildi.

Şimdi ben almış olduğum  anakartın bi üst modelini almak istiyorum fakat şöyle bi durum var ben anakartı

5 ay önce 1200 tl aldım  şuan 1700 civarında ,  bi üst model olan kartın fiyati 1800 civari acaba aradaki 100 tl farkı verip mi alacağım yoksa 1200 tl üzerine 700 tl koyup mu alacağım ? vatan pcye soruyorum allahın kara cahilleri adam akıllı bilgi veremiyorlar.

Yani 5 ay önce z370-f gaming anakart 1200 tl - z370-e gaming anakart 1300 tl

Şimdiki fiyatları z370-f gaming anakart 1700 tl civari - z370-e gaming anakart 1800 civari

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

iade tutari elindeki faturadaki tutar uzerinden yapilir. sen alirken 1700 lira mi verdin yoksa 1200 lira mi?

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

iade tutari elindeki faturadaki tutar uzerinden yapilir. sen alirken 1700 lira mi verdin yoksa 1200 lira mi?

1200 lira ama ben iade değil ürün değişimi istiyorum yani bana zaten 0 anakart verecekler yani 1700  olanı ama ben 1800 olanı istiyorum  değişim üzerinden yükseltmek yine aradaki 600 tl farkı mı vereceğim ? para iadesi alırsam 1200 tl alacağım biliyorum ama değişim alırsam bana aynı kartı verecekler ben aynı kartı değilde üzerine biraz para koyup bi üst olanı almak istiyorum.Bunun için ilk fatura tutarı mı baz alınıyor ?

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Her halükarda 1200'den hesaplayacaklarını düşünüyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Fatura tutarına göre hesaplarlar nihayetinde o parayı verip almışsın ayrıca bildiğim kadarı ile üst model işe farkını verip değiştirme zorunluluğu da yok sana aynı kartı vermek zorunda elinde yoksa üst modeli verirler. Sıfır gelen kartı satıp üst model almayı düşünebilirsin.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Değişim isterseniz size aynı ürünü veririler. Bir üst modeli alma şansınız yok. Para iadesi isterseniz para iadesini yaparlar fatura tutarı üzerinden sizde aradaki farkı ödeyerek alabilrsiniz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

engin01288  hocam vatan ile görüştüm ek ücret verip üst modelini alabileceğimi söyledi peki dedim ne kadar para vermem gerek şuan bilgi veremiyoruz değişim raporu çıktığı zaman gerekli bilgiyi alabilirsiniz dediler rapor çıktı dedim siz nerden biliyorsunuz daha bize ulaşmadı vs vs dediler kapattım.

mavii hocam zaten 20 gündür kasa vatan pcde araya bayramda girdi extradan benim kartı satmam aşağı yukarı bi 10 gün sürse neredeyse 40 gün pcsiz geçireceğim :D

Not : Eğer asus marka bir ürün alıyorsanız ve arıza çıkarsa vatan pc özellikle not düşün eğer vatan pc aracılığı ile yollayacaksanız : eğer ürünümde arıza mevcut ise değişim ve iade talep ediyorum diye.

Kaşarlar onarım adı altında yolluyorlar garanti belgesi ve faturayı yollamıyorlar eğer asus size ulaşamaz ise ürünü onarıp geri yolluyor.

Allahtan sürekli asus'u arayıp ürün hakkında bilgi aldımda benden faturanın eksik olduğunu eğer yollarsam değişim olacağını belirttiler. , çakallar yarım yamalak garantiye ürün yolluyorlar.

Schwarz tarafından 20/Ağu/18 12:39 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Sen üst model için 100 tl önerini söyle bakalım ne diyorlar?

Olmadı madem sistem böyleyse ürün değişimi diye aynı üründen al, aldığın gibi sat sonra üst modeli al :)

En mantıklısı böyle değil mi 1200 tl alacağına ürün alman her türlü mantıklı fiyatlar şişmişken...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

hocam senin durumunla alakalı değil ama kusura bakma aklıma geldi paylaşmak istedim. bi giyim mağazasında alışveriş yaparken kasada denk geldim: adamın biri birkaç gün önce aldığı giysiyi iade etmek ama tekrar satın almak istiyordu. ilk bi düşündüm allah allah niye böyle bir şey yapmak istiyor. sonra anladım ki bi hafta önce aldığı giysi şimdi indirime girmiş. o aldığı fiyattan iade edip indirimli fiyattan tekrar satın alıp aradaki farkla kar etmek istiyordu :D sonra ne oldu bilmiyorum, kasadakiler şaşırmıştı müdürümüze soralım falan demişti adam bunu iade etmek istiyorum ama sonra bi daha satın almak istiyorum deyince. oysa öyle demese sadece iade etmek istese sonra gidip indirimli olandan alsa kimse bi çakallık olduğunu fark etmezdi :D

bu da böyle bir anım işte :)

ben de sevgiden yanayım...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Sen üst model için 100 tl önerini söyle bakalım ne diyorlar?

Olmadı madem sistem böyleyse ürün değişimi diye aynı üründen al, aldığın gibi sat sonra üst modeli al :)

En mantıklısı böyle değil mi 1200 tl alacağına ürün alman her türlü mantıklı fiyatlar şişmişken...

Hocam arıyorum azar işityorum yok işte 3 günde 1 aranır mı falan biz sana mesaj atacaz sen son mesajı bekle , pc kurulduğunda pc hazır gel al tarzı mesaj atacağız diyorlar.

Diyorum anakart , ekran kartım değişim olacak siz benden onay almadan nasıl kuracaksanız sistemi diyorum haa o zaman onay vermek için gelirsiniz konuşuruz falan diyorlar.

ürün değişimi istiyorum ama mantiken zaten ürün değişiminde stoklarından 1700 tllik kart eksilecek benim teklifim 1700tllik eksilmesin +100 tl vereyim bi üst modeli eksilsin diyorum bunları değişim kararı kesinleştiğinde konuşalım vs vs genel merkezi arıyorum aldığınız şubeyle konuşun diyorlar.

Bilgi vermiyorlar üstüne azar işitiyorum bizi arama gibisinden sikayetvar'a yazdığım zaman ya nolur silin şikayeti genel merkez sıkıntı çıkartıyor diye ağlamasınıda biliyorlar anlamadım aq :D

Ignorance is bliss.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Normalde değişim işlemlerinde Vatan'a birşey olmuyor. Vatan'da distribütör firmaya iade ediyor onlardan da en son MSI'a gider.  Bir üst model farkını 1200 TL üzerinden isteyebilirler. Vatan birşeyleri eksik biliyor olabilir.

Toplam Hit: 1499 Toplam Mesaj: 18
anakart ekrankartı