folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Para Kazanmak Icın Fıkır Danısmak Istıyorum?

Para Kazanmak Icın Fıkır Danısmak Istıyorum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    BeyinAdam bunu yazdı

keşke birisi de hiç parasız nasıl para kazanılır onu anlatsaydı :( kapitalizmin dünyaya sakso çektirdiği bir devirde yaşıyoruz. parası olan para kazanabiliyor parası olmayan özel şirketlere domalmadıkça para kazanamıyor böyle bir saçmalık işte..

Allah duanı duydu..

anlatıyım biraz.

Fikri bulduktan sonrası para yoksa el becerine bakar

**

yukarıdaki telefon aksesuarlarından örnek vereyim.

telefona takılan süsleri kendin 5-10 tl gibi birşey harcayarak yapabilirsin ( 10 tane falan olur)

yine aynı şekilde telefon kılıfı aldım 10 tl dedi aslında maliyeti biliyorum 2-3 tl ye gelmiştir. kim uğraşcak dedim aldım mesela

** bunun gibi yüzlerce örnek verebilirim. özellikle matbaaları bir dolan 1 tl ye yapılmış şeyleri sana mağzalarda kaça kazıklıyorlar görürsün.

KISACA 50 tl varsa elinde onu bir haftada 100 olarcak şekilde katlayarak kazanabilirisn.

ama işin zor kızmı yaptıklarını satacak pazarlama kabiliyetin varmı

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

-1 senelik repoya yatırırsan 132 lira 60 kuruş para kazanıyormuşsun hocam.

-Ucuz yollu bir reseller alıp senelik 25 liradan yüzlerce host satıp sonra battım diyebilirsin hocam. Bu işte de iyi para varmış. En azından repodan iyi kazandırıyor.

-Garanti bankası vadeli hesap için %11 faiz oranı diyor ama paranın azlığından dolayı ne kadar getirir bilmem. Onun hesaplanması biraz değişikti de şimdi aklımda değil.

-Altımdaki mesajı görünce, geçen çin sitelerine baktım 3-4 dolara telefon kapakları var. Toptan alsan (100 tane falan) yapabileceğin pazarlıkla orantılı olarak bu fiyatı 2,5 dolara falan çekersin diye umuyorum. Güncel dolar kurumuz 2.18 den hesaplayacak olursak toplam maliyetin 545 lira olacak. Gerçi bu kadar yüksek meblağ için gümrük vergisi isterler. O yüzden iki parti ya da iki farklı kişi adına sipariş vermen gerekebilir. Tanesini 10 liradan satsan kargo alıcıya dahil şeklinde, 455 lira para bırakır. 2 bin liraya endekslediğimizde 1500 lira civarı bir para kazandırır.

vergi filan yok kapakları teker teker gift mektubu olarak gönderiyorlar.

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Ruslardan oyun alıp daha sonra 2 katı fiyattan satabilirsin, zamanlamasını iyi tutturman lazım ve biraz pazarı takip etmen lazım.

2-3 ay önce almıştım bir ton oyun, key olarak değil ama steam gift'i olarak, şu an iki katı fiyattan satıyorum, üç dört günde 30dan fazla çıktı elimden. Tabiki pazarı bilmek lazım biraz lönk diye girersen elinde patlayabilir, ufak ufak başlamak lazım. Zaman da almıyor hani, boş zamanlarımda denk gelene satıyorum acelesi yok nasılsa.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bana 2 bin tl ver 1 ay sonra 4 binlira geri al.. iş nedir sorarsan söylemem :) bir ayda paranın 2 katını  hiç bir iş vermez ama ben veririm :)

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Ben banka soymayı düşünüyorum, sermaye yok emek yok. Ama risk çok be, onuda tavsiye edememki daha öğrencisin.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    YasamaK bunu yazdı

Bana 2 bin tl ver 1 ay sonra 4 binlira geri al.. iş nedir sorarsan söylemem :) bir ayda paranın 2 katını  hiç bir iş vermez ama ben veririm :)

hastayım bu tekliflere :)

madem öyle yapıyorsun bizim için kendine yaparmısın? :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı
    YasamaK bunu yazdı

hastayım bu tekliflere :)

madem öyle yapıyorsun bizim için kendine yaparmısın? :)

Kendime zaten para kasıyorum :) ne denli çok o kadar kazanma da çok anladın

YasamaK tarafından 24/Şub/14 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

Peki yurt disindan teknolojik olarak ne getirsem burda kar ederim ? Usb bellek ipad flnn ?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

çızdım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

takiippp 

Toplam Hit: 3585 Toplam Mesaj: 32