folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Pasaport Kaydi Olmayan Telefon Satisi Yapilabilir Mi?

Pasaport Kaydi Olmayan Telefon Satisi Yapilabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

https://www.tahribat.com/forum/iptal-edilen-imei-kaydi-232907

bu konuda yazdigim telefon iphone 6, 64gb (pasaport kaydini yapan eleman kaydi iptal etmis nedense). Acaba bunu türkiye'de satma imkanim nedir? Alici bulabilir miyim kolayca yoksa hic ugrasmayayim mi? Cünkü kayit yaptiracak adam bulmak daha zor. 

Ikinci olarak yanimda iphone X 256gb getirsem (yine pasaport kayitsiz olacak) sifir acilmamis. Bu satilabilir mi türkiye'de? Ya da Samsung s8 gibi telefonlar.. Aslinda satici falan degilim ama olurda fazla kalirsa elimde türkiye'de satabilir miyim diye düsünüyorum. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

pasaport kayıt ücretinin yaklaşık iki katına yakınını, cihazın normal piyasa değerinden düşersen rahat satarsın hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

256 gb zor olur satışı hocam.. En çok 128 gb'ya kadar olan telefonları rahat satabilirsiniz.. iphone X 64 gb ve 256 gb fiyatı ne kadara satarsınız? Birde sim kilitsiz (unlocked) almayı unutmayın diğer simkilitli olanlar Türkiyede çalışmıyor ve çalıştırmak için ek bir masraf gerektiriyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@joe_black, sifirin fiyatlarini bulabilirim ama ikinci el icin piyasa nedir 64 gb icin?

@essan, hocam suan bi fiyat falan vermiyorum sadece piyasayi ögrenmek istiyorum ona göre belki bir iki tane fazla alirim yanimda. iphone x 64 ile 256 arasinda 100 frank fark var burda, o yüzden 64 almak yerine 256 almak daha mantikli. Adamlar da kasitli olarak 128 cikarmiyorlar. Evet cihatlar simkilitsiz olacak. Eski kiz arkadasim bi gsm firmasinda calisiyor, bana zamaninda demisti, biz acabiliyoruz sim kilitlerini.

Benim daha cok ögrenmek istedigim yanimda fazladan cihaz getirirsem satabilir miyim? cünkü bu pasaport olayi falan cidden salakca bi sey (hükümet vergiden geciniyor, dünyada bi örnegi yok). Ayrica türkiye'deki kur baya bi yükseldi. Bir frank 4 tl den fazla oldu simdi. Ben isvicre'ye ilk geldigimde 2.2-2.3 tl ydi (4 yil falan önce). 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

https://www.sahibinden.com/cep-telefonu?query_text=iphone+6+64+gb

burası bir fikir verir hocam.

abartı fiyatları göz ardı etmek lazım tabi. 

bazıları neredeyse sıfır fiyatını yazıyor.

türkiye cihazı garantisi devam eden 64gb full kutu 1600 civarı falan.

senin garanti bitti kozmetik hatasız kutu tamsa 1200 1300 civarı edebilir.

ha kayıt ücretini de düşersen 1000  900 civarı gider diye düşünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sahinden.com artik güncel degildir diye hic bakmadim demek ki hala calisiyor orasi.. :) Anladim hocam fiyat politikasini.. Orda bakarim alan cikmazsa isvicre'de satarim. Aslinda birden fazla kayit yaptirabilseydim o zaman zaten satmazdim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@joe_black, sifirin fiyatlarini bulabilirim ama ikinci el icin piyasa nedir 64 gb icin?

@essan, hocam suan bi fiyat falan vermiyorum sadece piyasayi ögrenmek istiyorum ona göre belki bir iki tane fazla alirim yanimda. iphone x 64 ile 256 arasinda 100 frank fark var burda, o yüzden 64 almak yerine 256 almak daha mantikli. Adamlar da kasitli olarak 128 cikarmiyorlar. Evet cihatlar simkilitsiz olacak. Eski kiz arkadasim bi gsm firmasinda calisiyor, bana zamaninda demisti, biz acabiliyoruz sim kilitlerini.

Benim daha cok ögrenmek istedigim yanimda fazladan cihaz getirirsem satabilir miyim? cünkü bu pasaport olayi falan cidden salakca bi sey (hükümet vergiden geciniyor, dünyada bi örnegi yok). Ayrica türkiye'deki kur baya bi yükseldi. Bir frank 4 tl den fazla oldu simdi. Ben isvicre'ye ilk geldigimde 2.2-2.3 tl ydi (4 yil falan önce). 

iphone X isviçre fiyatlarına baktım şimdi en düşük 4800 TL den başlıyor :) kur farkı çok fazla.. Aklı olan adam Türkiyeden telefon olmaz o yüzden mecbur yurtdışından alacak.. Devlette vatandaş yurtdışından almasın diye böyle ek masraflar çıkartıyor yerli telefon alsın diye sırf vestel'e çalışıyorlar.. Bende iphone çıktığından bugüne aldığım her farklı modelini yurtdışından aldım. Şimdi aklımda iphone X veya 8 plus var ama bilmiyorum yılbaşından sonra yurtdışına çıkmak ihtimalim var. iphone 6 64 gb telefon için düşündüğünüz fiyat, renk nedir ve herhangi bir sıkıntısı var mı (çizik, düşme, kırık v.s.)? 

essan tarafından 24/Kas/17 20:11 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

iphone X isviçre fiyatlarına baktım şimdi en düşük 4800 TL den başlıyor :) kur farkı çok fazla.. Aklı olan adam Türkiyeden telefon olmaz o yüzden mecbur yurtdışından alacak.. Devlette vatandaş yurtdışından almasın diye böyle ek masraflar çıkartıyor yerli telefon alsın diye sırf vestel'e çalışıyorlar.. Bende iphone çıktığından bugüne aldığım her farklı modelini yurtdışından aldım. Şimdi aklımda iphone X veya 8 plus var ama bilmiyorum yılbaşından sonra yurtdışına çıkmak ihtimalim var. iphone 6 64 gb telefon için düşündüğünüz fiyat, renk nedir ve herhangi bir sıkıntısı var mı (çizik, düşme, kırık v.s.)? 

benim bildigim, avrupa'da en ucuz iphone telefonlar isvicre'de oluyor hocam. Sansin varsa buradan alabilirsin. https://www.toppreise.ch/index.php bu siteden karsilastirabilirsin fiyatlari. Magaza olarak direk almak istersen digitech genelde ucuz veriyor.

suan icin telefon hakkinda bir fiyat fikrim yok. Rengi space gray, bi sikintisi yok benim bildigim, ben aldigim gün ekranini jelatinle kaplarim ve kapak kullanirim. Ama kardesim ne yapti ne etti hic fikrim yok :)  (ben türkiye'de degilim, kardesim türkiye'de o yüzden telefon hakkinda pek bilgim yok)

unbalanced tarafından 24/Kas/17 22:35 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

mesela bu telefonu 6000 tl den satsam alici cikar mi tr de ? o kadar yüksek paralar ödeyenler var mi cidden (space gray icin söylüyorum 7.299,00 TL)

http://www.hepsiburada.com/apple-iphone-x-256-gb-apple-turkiye-garantili-p-HBV000007PV9V

unbalanced tarafından 24/Kas/17 23:16 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hocam anlaşabilirsek fiyatta cihazı ben alabilirim senden.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

hocam anlaşabilirsek fiyatta cihazı ben alabilirim senden.

hocam beni bekleyebilecegini sanmiyorum. Benim bu konuyu acma sebebim telefon satmak degil sadece mümkün olup olmadigini ögrenmek. Ayrica beni bekleyebilecegini sanmiyorum. Elciliklerdeki sistem yüzünden askerligimi tecil ettiremedim ve kacak durumuna düstüm. Dövizli askerlik icin gittim onda da gün eksik dedi adam, eylül ayinda baslamistim ama sigorta ekim ayinda yatmaya basladigi icin (eylül ve ekimin sigortasi ekimde yatti), eylülü kabul etmediler. Sonra maille bi belge gönderdim sigortanin eylülde basladigina dair, o da biz size dönecegiz konu hakkinda vs diye aradi ben de dedim ocakta basvuracagim.

Yani ocakta basvurabilsem, basvuru sonuclanmasi da 1 ay sürse, subatin ilk haftasindan sonra ancak gelebilirim türkiye'ye ki o da her sey yolunda giderse :) sagolsun elcilik calisanlarimiz vatandaslarini cok iyi koruyor kolluyor, elin teröristleri bile ülkede cirit atarken, hic sucum olmamasina ragmen (tüm belgelerim eksiksizdi hem tecil hem dövizli askerlik icin) onlarin yüzünden vatandasi oldugum ülkeye giremiyorum...

Bende simdi 2 tane iphone x 256gb var (2 hafta sonra gelecek bi sorun cikmazsa) ve kendi kullandigim iphone 7 128gb var. Türkiye'ye gidince kendi telefonumu kardesime verecegim ve o telefonu pasaport kaydi yaptiracagim. Iphone X in tekini ben kullanacagim. Geriye 1 tane iphone X bir tane de iphone 6 64gb kalmis oluyor.. Telefonlari kayit ettirebilseydim kuzenlerime hediye ederdim ama onla da ugrasmak istemiyorum. Vaziyet bu..

unbalanced tarafından 24/Kas/17 23:35 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2262 Toplam Mesaj: 18
iphone iphone