folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Patatese Sistem Toplama Yardımı

Patatese Sistem Toplama Yardımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar yeni bir pc almak istiyorum. bunu toplayadabilirim. yenisini hazırda alabilirim bilmiyorum.

fakat şu ayrımı bilmiyorum. oyun bilgisayarı ile video edit olsun resim edit olsun render olsun aynı bilgisayarmı?

yoksa farkları oluyormu?

temel isteğim klişe ama gta 5 gibi oyunları full ayarda gönül rahatlığı ile açabilsin. 

bunun yanında video edit olsun photoshop olsun kasmasın çalışırken.

net ayrımları bilmediğim için biryerden başlayamadım. ama sanırım 1 ay içinde alacağım.

önemsediğim iki şey var. bunlardan birisi ssd muhakak olmalı, ikincisi sıvı soğutma denemek istiyorum artık .  

ayrıca 2006 yılından kalan bir monitör kullandığım için o konudada biraz geniş keyifli çalışabilecğeim film izleyebileceğim bir monitör düşünüyorum.. tavsiyelerinize açığım

bütçe nekadar derseniz  bu dediklerimi yapabilecek kadar. ama bu dediklerimi zaten yapıyor diye fazlasının fazlasınada bütçe gömmek istemiyorum. daha fotoğraf makinası alıcam.

ama monitörle filan sanırım 8000 10000 vermem gerekiyor gibi?

klasik vatanmı dersiniz yoksa peşin önemeye güzellik yapacak yerler varmı onlarıda sormuş olayım

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

8bin ayırabilirsen çok tatlı şeyler toplayabilirz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/channel/UCqY2B_Ydw6-X97dLJ0AZBzQ

Bu adamı dinle her türlü parça ile her türlü fiyatta her türlü testi yapan bi eleman

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

tamam 8000 diyorum 10000 diyorum neler yapacağız :)

https://t.me/pump_upp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

8bin ayırabilirsen çok tatlı şeyler toplayabilirz.

Kısa zaman önce 8bin liraya 0 araba alınmıyor muydu? 8bin bilgisayar için fazla bence

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hocam oyun da render da grafik kartını kullanır. Güzel sağlam bi grafik kartı lazım heralde şuan en iyileri rx580 8gb olanlar falan. Yeni modeller yolda tabi. Crossfire denilen bi sistem var uzağım ama anladığım kadarıyla iki ekran kartını birleştirip tek kartmış gibi çalıştırıyor? Bilenler yeşillendirsin hele

Tabi başka bir soru amd mi nvidia mı...

Bol şans🤷‍♂️

Bi ssd 60veya 120gblık sonra onun içine sistem ve hızlı olsun istediğin şeyler yanına da 1tb 7200rpm harddisk içine oyun film müzik falan tamamdır

Ha süper hızlı olsun ucuza kaçmayayım diyorsan en büyüğünden ssd

Render yapıcan gta 5 yüklicen sağlam disk alanı gerekecek

E renderlar önemli şeylerse external hdd de lazım muhakkak yedekli çalış 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

4k civarı - ryzen 5 1600 & gtx 1060 6gb

5.5k civarı - ryzen 7 1700 & gtx 1070

üstü bütçeler keyfine kalmış

@noname render işlemciyi kullanır bu yüzden ryzen önerdim..

DestinatioN tarafından 10/Eyl/17 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

sağlam oyunlar için sağlam grafik kartları lazım.

ikili sistemleri kullanmanı tavsiye ederim, crossfire veya sli.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Benim önerim bu tarz bir şey, ryzen'in çoklu çekirdek performansı iyi. Render'da falan sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Yanlışım olan konulada ya da değişmesi gereken parçalarda arkadaşla bilgilendirecekler. sisteme kasa ve güç kaynağı eklemedim, onlar kolay zaten. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

@noname render işlemciyi kullanır

1998 de belki. Software renderer kalmadi artik.

----

@patates, su konudan baslayabilirsin, https://www.tahribat.com/forum/5k-231381

kisaca,

- Ryzen islemciden sasma, desktop icin ryzen ciktiktan sonra hala intel alanin aklina sasmak lazim.

- 16 GB alti ram sakin alma, 16 guzel bir rakam cunku win7 home premium un (mevcut en iyi windows) destekledigi max ram. (2x8 alacaksin tabii performans icin)

- SSD siz alma, bunu yazmama bile gerek yoktu muhtemelen ama biraz buyuk SSD al, 480 gibi.

- Kasayi kaliteli al, biraz genis kasa al, rahat edersin, psu yu 100 200 watt fazla al zarar gelmez.

----

Ryzen islemciler tamamen sifirdan tasarlanmis zen mimarisini kullaniyor, jim keller diye bir allah dostu tarafindan tasarlanmis 3-4 yildir bekliyordum cikar cikmaz aldim ve gayet memnunum.

Eski AMD islemcilerle ne kadar farkli oldugunu anlamak icin su iki islemciye bak.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?id=2970

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?id=3041

ikisi de 4 fiziksel 8 logical core, ryzen olan 65W, intel 112W. Ryzen olanin puani 13792 intelin 12305. Fiyati soylememe zaten gerek yok. kisacasi ryzen leri eski amd mimarileri ile karsilastirma.

AMpul tarafından 10/Eyl/17 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Asus anakartlara baktım ama Asus intel platformunda daha işlevsellik anakartlar var amd tarafında yok dahili Wifi alıcısı vericisi var çok kullanışlı oluyor kullanıyorum asustan çok memnunum 5 senedir 70 liramı yedi ama hunharca kullanmam sonucu oda helali hoş olsun 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 2571 Toplam Mesaj: 23
patatese pc