Pc'ye Trojen Girdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

Tam 6 adet fake Facebook profilim gitti.. Pcde antivirüs yüklü değildi... Kaspersky süresi 1 hafta önce dolmuştu. bugün faceye giremeyince Tekrar kaspersky yüklemek zorunda kaldım...

maillerime kadar değiştirmişler,,, sizce bu resimdeki kasperskynin bulduğu 2 virüsle sorun hallolmuşmudur ?

son 1 haftadır,, son 2gün önce Facedeydim... hiç bir linke tıklamadım,,, sadece oyun inidirdim www.webhayl.. sitesinden...
    cvye girdim, bitefight.com oyununa... başka yaptığım birşey yoktu...

sizce bu kaspersyk nin bulduğu 2 java virüsü sayesinde 6 hesabım gitmiş olabilir mi ? maillerle birlikte.

bu arada hesaplarım bir txt. dosyasında şifreleri yazılıydı... hepsi gitmiş. sizce bu nedir yardımınıza ihtiyacım var ?

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

belki başka sebeplerde olabilir gidenin arkasından yorum uzun olurda ben sana 1 şey önereyim.

Tüm forum bilgilerim hafızamdaydı hep bu güne kadar ama artık o kadar forum varki face hesaplarım onlar bunlar maillerim, txt dosyasına bende kaydettim ama şifreleriyle değil tabiki.

Öncelikle şunu söyleyeyim, gizli klasör oluştur yada .rar'lı, txt'leri bunun içine at ve tüm veriyi sallıyorum atom128->gila7 gibi crypolarla, şifrele bir kaç kez şifrele ve veriyi rar'lı klasörün içinde bile öyle sakla rar'ıda şifrele tabi bu en güzel saklama şeklidir ben hepsini topladığımda bunu yapmayı ve sonra usb'me atmayı düşünüyorum..

Ayrıca hesaplarına alternatif mailler ekle, maillerini kurtar bari mail değiştirmedilerse ordan hemen geri alabilirsin alternatifi unutma.

Ayrıca dosyaları sanal pc'de dene, yada virustotal gibi sitelerde tarat. Bende av kullanmıyorum.

Son olarak face'te apps.lere fazla bulaşma çok feci bir akım var o yönde şifre çalmada çok sabit oyunları falan oyna..

Şifrelerinde hepsi değişik olsun. bende öyle 1 bağlantıdan 6 msn üst üste hacklemiştim 1 şifresi vardı adamın tüm alternatiflere aynısını koymuş hackle hackle hepsi aynı ben bıktım bıraktım geri verdim :D

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:
    -----------------------------

belki başka sebeplerde olabilir gidenin arkasından yorum uzun olurda ben sana 1 şey önereyim.

Tüm forum bilgilerim hafızamdaydı hep bu güne kadar ama artık o kadar forum varki face hesaplarım onlar bunlar maillerim, txt dosyasına bende kaydettim ama şifreleriyle değil tabiki.

Öncelikle şunu söyleyeyim, gizli klasör oluştur yada .rar'lı, txt'leri bunun içine at ve tüm veriyi sallıyorum atom128->gila7 gibi crypolarla, şifrele bir kaç kez şifrele ve veriyi rar'lı klasörün içinde bile öyle sakla rar'ıda şifrele tabi bu en güzel saklama şeklidir ben hepsini topladığımda bunu yapmayı ve sonra usb'me atmayı düşünüyorum..

Ayrıca hesaplarına alternatif mailler ekle, maillerini kurtar bari mail değiştirmedilerse ordan hemen geri alabilirsin alternatifi unutma.

Ayrıca dosyaları sanal pc'de dene, yada virustotal gibi sitelerde tarat. Bende av kullanmıyorum.

Son olarak face'te apps.lere fazla bulaşma çok feci bir akım var o yönde şifre çalmada çok sabit oyunları falan oyna..

Şifrelerinde hepsi değişik olsun. bende öyle 1 bağlantıdan 6 msn üst üste hacklemiştim 1 şifresi vardı adamın tüm alternatiflere aynısını koymuş hackle hackle hepsi aynı ben bıktım bıraktım geri verdim :D

facede sayfalarla apss upps lerle hiç işim olmaz... sayfa bile beğenmem, hiçbir linke tıklamam...

kardeşim msn hack işi değil bu,,, direk pcye girilmiş sanki,,, bu arada javaya kim virüsü entegre edebilir :S
    profosyonal birşey,,,
    yabancı sitelerde dolaştım dünn ağır aramalar yaptım ve antivirüs namına hiçbirşey yoktu pcde...
    2 saat önce hesaplar gidince yükledim antivirüsü...

yani bu konuyu açmamdaki sebebin aslı şudur,,,
    neden böyle oldu sizce nerden kapmışımdır ? java virüsümüdür nedir bu?
    acaba kasperskynin bulduğu bu 2 zımbırtı virüs dosyası Acaba benim hesaplar bu trojenlemi çalındı ?????

crack yükledim bir oyun için..
    ayrıca 2 harfli bir siteden şüpheleniyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

The_Pilot bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

facede sayfalarla apss upps lerle hiç işim olmaz... sayfa bile beğenmem, hiçbir linke tıklamam...

kardeşim msn hack işi değil bu,,, direk pcye girilmiş sanki,,, bu arada javaya kim virüsü entegre edebilir :S
    profosyonal birşey,,,
    yabancı sitelerde dolaştım dünn ağır aramalar yaptım ve antivirüs namına hiçbirşey yoktu pcde...
    2 saat önce hesaplar gidince yükledim antivirüsü...

yani bu konuyu açmamdaki sebebin aslı şudur,,,
    neden böyle oldu sizce nerden kapmışımdır ? java virüsümüdür nedir bu?
    acaba kasperskynin bulduğu bu 2 zımbırtı virüs dosyası Acaba benim hesaplar bu trojenlemi çalındı ?????

Anladım maillerin hacklenmemiş değiştirilmiş, ama sadece face'lerin hacklendiği için söylemiştim face app'leri falan.

pc'ye girse neden sadece faceleri hacklesin derim kendi kendime : ))

Değişik bir durum. Ben hiç kanaat getirmedim pc'ye girdiklerine ama neticede bilen biri söyler belki .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

kardeşim, mail şifresi değiştirilme heklenme olmuyormu ? şifreleri yazıyorum boş çıkıyor yalnış çıkıyor....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

The_Pilot bunu yazdı:

kardeşim, mail şifresi değiştirilme heklenme olmuyormu ? şifreleri yazıyorum boş çıkıyor yalnış çıkıyor....

Hayır şey sandım mail'ler hacklenmemiş direk face hacklenmiş senin mail'i face'ten silip güncelleyip kendi mailleriyle değiştirmiş.

Maillerinde hacklendimi ? Yani giremiyor musun maillerine

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

6 adet mailim şifreyi kabul etmiyor... ona bağlı olarak diğer 6 adet facebooğumda aynı durumda...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

The_Pilot bunu yazdı:

6 adet mailim şifreyi kabul etmiyor... ona bağlı olarak diğer 6 adet facebooğumda aynı durumda...

Heh, bunu de işte dediğim gibi bir daha tüm maillerine alternatif mail hesabı eklemeyi unutma tüm maillerine ekle 1 mail aç hepsinin alternatifini o yap, onu kapat daha hiç girme o mail'den o 1 köşede kalsın kafelerden ordan burdan girme yani. 1 şey olursa 6 sını birden alırdın.

ip adresin ve bağlantı kurduğun saatleri direk müşteri hizmetlerine atsan yardımcı olurlarmı bilmiyorum oda çok çetrefilli iş ama inandırırsan hepsin geri alabilirsin belki ama sorarlar 6 mail'i ne  yapıcan diye :D

İl olarak bu zamana kadar girdiğin yer ayrı ise hackleyenden inandırabilirsin yani bir dene şansını..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

The_Pilot bunu yazdı:

Heh, bunu de işte dediğim gibi bir daha tüm maillerine alternatif mail hesabı eklemeyi unutma tüm maillerine ekle 1 mail aç hepsinin alternatifini o yap, onu kapat daha hiç girme o mail'den o 1 köşede kalsın kafelerden ordan burdan girme yani. 1 şey olursa 6 sını birden alırdın.

ip adresin ve bağlantı kurduğun saatleri direk müşteri hizmetlerine atsan yardımcı olurlarmı bilmiyorum oda çok çetrefilli iş ama inandırırsan hepsin geri alabilirsin belki ama sorarlar 6 mail'i ne  yapıcan diye :D

İl olarak bu zamana kadar girdiğin yer ayrı ise inandırabilirsin yani bir dene şansını..

kardeşim ben mailleri geri almanın, peşinde değilim, FAKE hesaptı hepsi...

yalnız bu nasıl bana yapıldı ? sizce nerden kapmışımdır bu virüsü,, veya trojeni ?

Vede kaspersky raporunda yazan. Morale.class - umbro.class ın bu konuyla bir ilgisi var mıdır ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

The_Pilot bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

The_Pilot bunu yazdı:

İl olarak bu zamana kadar girdiğin yer ayrı ise inandırabilirsin yani bir dene şansını..

kardeşim ben mailleri geri almanın, peşinde değilim, FAKE hesaptı hepsi...

yalnız bu nasıl bana yapıldı ? sizce nerden kapmışımdır bu virüsü,, veya trojeni ?

Vede kaspersky raporunda yazan. Morale.class - umbro.class ın bu konuyla bir ilgisi var mıdır ?

Şunu bir dene translate.ten bu kadar çevirmiş ;

Java önbellek bir temizleme gerçekleştirin:

• Başlat> Denetim Masası (Klasik Görünüm)> Java (bir kahve fincanı gibi görünüyor) tıklayın
    • Genel sekmesinde, Temporary Internet Files altında Ayarlar düğmesini tıklatın.
    • button Şimdi Dosyaları Sil düğmesine tıklayın
    •  (Her iki işaretli bırakın) önbelleği temizlemek için pencere iki seçenek vardır:
      • Applications and Applets Uygulamalar ve applets
      • Trace and Log Files Dosyaları İz ve Kayıt
    • Click OK on Delete Temporary Files Window ( this deletes all the Downloaded Applications and Applets from the cache ). Temporary Files Penceresi (önbellekten Bu siler İndirilen Uygulamalar ve Appletleri) Sil Tamam 'ı tıklatın.
    • Click OK to leave the Temporary Files Window Temporary Files Penceresi bırakmak için Tamam'ı tıklatın.
    • Click OK to leave the Java Control Panel. Java Control Panel bırakmak için OK düğmesini tıklatın.

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&threadID=140595

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    bu aralar java downloaderler cok aktif etrafda antilere yakalanmayan cok var bu yuzden javayi kaldirdim :) pek kullanmiom zaten...

Toplam Hit: 2478 Toplam Mesaj: 14