folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Pederin Elini Perte Çıkardım (Kırık, Çıkık Zedelenmeden Anlayan?)

Pederin Elini Perte Çıkardım (Kırık, Çıkık Zedelenmeden Anlayan?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Hocam bir uzman görsün kırısa yanlış kaynarsa büyük sıkıntı

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Corona nedeniyle evde kaldığımız için sıkıntıdan babamla yine dalaşmaya başladık (70 yaşında, ne zaman yan yana gelsek boğuşuruz el şakala^^D smackdown hareketleri falan), serçe parmağıyla benim işaret parmağımı ters çevirdi istiklal marşını tersten oku muhabbetleri falan dönüyor^^D  bende şaşırıyorum bi insan serçe parmağıyla nasıl bu kadar baskı uygulayabilir falan diye kurtulayım derken hafif baskı kurdum çat diye ses geldi parmağı baskı kurduğu istikametin tersine gitti.

İlk başta aha kırıldı falan diye söylenmeye başladı olayın şokuyla bi 2 dakika hissetmedi sonra ağrıyor falan dedi buz koyduk ne hikmetse ağrısı geçti. Parmağını elini hareket ettirebiliyordu adamın hiç bişeyi kalmadı. 2-3 saat sonra hafiften şişmeye başladı. Üstüne bir gün geçti bugün daha da şişmiş, çok hafif morarma var, fakat elini parmaklarını rahat hareket ettirebiliyor bütün işlerini rahat görebiliyor. Hatta benimle "Benim serçe parmağıma karşılık senin baş parmağını kırcam dikkat et kendine" diye dalga geçiyor. ^^D

Hastaneye gitsene amk çomarı falan demeye kalkmayın, corona sebiyle kendide gitmek istemiyor, bende götürmek istemiyorum. Kırık,çatlak,çıkık,Ezilme,zedelenmeden  anlayan varsa sizce nolmuştur evde ne şekilde bir tedavi uygulayabiliriz?

~@~Ağrı vs yok hocam olsa arıcaz ama kendiside manyak mısın ne ambulansı ,meşgul etme insanları diyor.

O nasıl güzel bi baba la öyle ^^D`

~@~

Kırık olsa, ağrısından duramaz, ağrıdan kendini kaybeder, bayılır. (kemik sinirlerin hasarı, adamı hoplatır. istisnalar, genel kaideyi bozmaz.)

Çıkık olsa, kemiklerin birleştiği yerde olur. 

bu bildiğin, elinin üstü. Büyük ihtimal zedelenme olmuş, yada elinin içindeki kemikler birbirine yakınlaşmış yada uzaklaşmış, oradaki Dokular ve Damarlar ezilmiştir, yada ayrılmıştır. Dolayısıyla çevresinde ekimoz olmuştur. soğuk Tut da yangı olmasın. zamanla, civardaki Kan ve Akyuvarlar dolaşıma katılır.

bu YağlıHamur ile ezilmiş ÇekirdekliZeytin de ilginçmiş. ilginç de, her ikisinde de Yağ var. 

Yaaani, bence.

RitmFarbRacourci tarafından 23/Mar/20 23:29 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

bazı kırıklar öyle ölümüne ağrı yapmıyormuş

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

+1 kuzenimin başına geldi 3 gün öylece gezdi sonra doktora götürdük kırık çıktı

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ulan ne güldüm ya. Hocam aç google ı basit atel yapımını oku. Annen 2 çiğ yumurtayı unla karıştırsın 1 tülbent bulun. Parmak kırığı çekme ve sarmayı da arat epey video var. Onun için gidilmez hastaneye.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

el parmaginda olur mu bilmem ama yaslilarda zannedersem kiriklar pihti atmasina sebebiyet olabiliyor siye yarim yamalak bir sey hatirliyorum.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Resme baktımda serçe parmak tarak kemiği ve yakın kemiği kırık görünüyor. Kötü de kaynayabilir poşetleyip hastaneye götürün film ister.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kırılmış o parmak. Kan oturmasından belli.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

hastaneye gitmezsen diye yazıyorum  siyah zeytini çekirdeği ile birlikte kır ez  eline sar poşet geçir 1 gün tamamen kalsın akşamdan sabaha. benim küçükken elimde sıkıntı oldumu bunu yaparlardı mücuzevi şekilde iyileştirdi elim 1 günde 

Aklımızda kalsın hocam sağolasın

arkinfes bunu yazdı

Hocam bir uzman görsün kırısa yanlış kaynarsa büyük sıkıntı

Hocam yan tarafımızdaki sağlık ocağını bile karantinaya aldılar bugün ondan adım atmaya korkar hale geldik şimdilik böyle dursun kötü olmaya başlarsa son çare tıp yolunu tutcaz :D

RitmFarbRacourci bunu yazdı

Kırık olsa, ağrısından duramaz, ağrıdan kendini kaybeder, bayılır. (kemik sinirlerin hasarı adamı hoplatır. istisnalar, genel kaideyi bozmaz.)

Valla hocam o da ondan dolayı ciddiye almıyor acı, sızı namına hiçbir şey yok diyor.

noname bunu yazdı

Hiç ağrı yok hocam şişliğin üzerine bastırıp zorlamadığı sürece ağrı olmuyor ondan dolayı kırıktan şüphe etmedik.

Liquid bunu yazdı

el parmaginda olur mu bilmem ama yaslilarda zannedersem kiriklar pihti atmasina sebebiyet olabiliyor siye yarim yamalak bir sey hatirliyorum.

Aman hocam gece gece aklıma karpuz kabuğu düşürdün.

RETRET bunu yazdı

Resme baktımda serçe parmak tarak kemiği ve yakın kemiği kırık görünüyor. Kötü de kaynayabilir poşetleyip hastaneye götürün film ister.

İnat etti hocam hiç ağrımıyor kırık, çatlak olsa hafifde olsa sızlama olur hiç bi şekilde en ufak ibare yok diyor.

mkyb bunu yazdı

Kırılmış o parmak. Kan oturmasından belli.

İnşallah değildir hocam inat etti çünkü değil diye.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

konuda kendimi gördüm, ben de babamla hep benzer şekilde şakalaşırdım,

birgün tekme attı, kickbox refleksi kavalı çektim ayağına çarptı.

bir duraksadı, baba birşey var mı dedim, kırıldı oğlum dedi güldü, ben de güldüm espri yapıyor diye.

oturduk yedik içtik yattık. ertesi sabah kalkıp kendi kendine hastaneye gitmiş alçıya aldırmış, tarak kemiği bölgesinde 3 yerde kırık varmış.

eskiler bi enteresan. acıyı hissetmiyorlar mı yoksa hissediyor da ifadelerine mi yansımıyor anlamıyorum..

(geçmiş olsun, alternatif veya modern tıp işinin ehli birisinin görmesinde fayda var, mümkünse hastane ortamında görmesin, mümkünse..)

muaythaist tarafından 23/Mar/20 22:54 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 5412 Toplam Mesaj: 44
çıkık zedelenme kırık