folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Pederin Elini Perte Çıkardım (Kırık, Çıkık Zedelenmeden Anlayan?)

Pederin Elini Perte Çıkardım (Kırık, Çıkık Zedelenmeden Anlayan?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Dün yağlı hamuru uyguladık morluk vs geçti şişlikte dünkü gibi değil ama azda olsa var hala ağrı sızı kesinlikle yok diyor 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun. :) Güzel bir anınız olmuş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoubleExpress
    DoubleExpress's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kurban olduğum eli balon gibi şişmiş.hastaneye goturmesen kangren mi olsun.kirikciyla cikikciyla bi alakası yok.damar belliki  kotu bir bicimde incinmiş ve damardan kanda etrafa boşa yayılmış.göturmesen kangren olacak gardasim.al onu gelmesede zorla bi hastaneye gotur

Atın Ölümü Arpadan Olsun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

3. ve /veya 4. taraklarda kırık olabilir, yada çatlak, taraklarda olunca oynatabiliyor elini, ağrı oluyordu aslında ben kırdığımda.

lavanta yağı ile ov hafif hafif inince de kas gevşetici sür bakalım.   Aslında en net sözü röntgen ile söyleyebiliriz. kırıkçı çıkıkçı bizim buralarda var yaşlı başlı ama onlarda eller dokunur kemiklerin düzenini falan biliyor oynama var mı bakar. ama böyle uzaktan ancak bunları geçen eylülde başımdan geçtiği için yazabilirim.

Sağlıklı günler amcama

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı

3. ve /veya 4. taraklarda kırık olabilir, yada çatlak, taraklarda olunca oynatabiliyor elini, ağrı oluyordu aslında ben kırdığımda.

lavanta yağı ile ov hafif hafif inince de kas gevşetici sür bakalım.   Aslında en net sözü röntgen ile söyleyebiliriz. kırıkçı çıkıkçı bizim buralarda var yaşlı başlı ama onlarda eller dokunur kemiklerin düzenini falan biliyor oynama var mı bakar. ama böyle uzaktan ancak bunları geçen eylülde başımdan geçtiği için yazabilirim.

Sağlıklı günler amcama

Hocam doktormusun, doktorsan bazu sorularım olacak eklemler ile ilgili

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı
    zone bunu yazdı

Sağlıklı günler amcama

Hocam doktormusun, doktorsan bazu sorularım olacak eklemler ile ilgili

malesef hocam, daha geçen eylülde elimi kırmıştım aynı şekildeydi oradan söyleyebildim..  hastaneye gittim sardılar 2 ay izin aldım ama duramadım gittim işe.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Corona nedeniyle evde kaldığımız için sıkıntıdan babamla yine dalaşmaya başladık (70 yaşında ne zaman yan yana gelsek boğuşuruz el şakaları smackdown hareketleri falan), serçe parmağıyla benim işaret parmağımı ters çevirdi istiklal marşını tersten oku muhabbetleri falan dönüyor bende şaşırıyorum bi insan serçe parmağıyla nasıl bu kadar baskı uygulayabilir falan diye kurtulayım derken hafif baskı kurdum çat diye ses geldi parmağı baskı kurduğu istikametin tersine gitti.

İlk başta aha kırıldı falan diye söylenmeye başladı olayın şokuyla bi 2 dakika hissetmedi sonra ağrıyor falan dedi buz koyduk ne hikmetse ağrısı geçti. Parmağını elini hareket ettirebiliyordu adamın hiç bişeyi kalmadı. 2-3 saat sonra hafiften şişmeye başladı. Üstüne bir gün geçti bugün daha da şişmiş çok hafif morarma var fakat elini parmaklarını rahat hareket ettirebiliyor bütün işlerini rahat görebiliyor. Hatta benimle "Benim serçe parmağıma karşılık senin baş parmağını kırcam dikkat et kendine" diye dalga geçiyor.

Hastaneye gitsene amk çomarı falan demeye kalkmayın corona sebiyle kendide gitmek istemiyor bende götürmek istemiyorum. Kırık çıkık zedelenmeden anlayan varsa sizce nolmuştur evde ne şekilde bir tedavi uygulayabiliriz?

yüzük ve orta parmağın tarak kemikleri yani aya içinde olanları kırılmış /çatlamış olabilir. o 2 parmağı yada sadece yüzük parmağını oynattır bakalım. küçük ve işarette sıkıntı yok gibi şişlikten gördüğüm. 

sonra şiş elini avcunla kavra ve 2 parmağında tarak kemiklerini yavaş yavaş okşa bakalım bariz kayma vs var mı? yani kemik düzdür hep, kırıldıysa aşağı yukarı kayma olur onu hissedebilecek şekilde yokla. üstten baş parmağında, alttan ise işaret parmağınla ovar gibi.

zone tarafından 24/Mar/20 22:06 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Hastaneye gitmemek için bişe yok diyordur

Yenilsen olmaz mıydı babana..

Ummadığın şekilde olaylar zinciri gelişir..

Geçmiş olsun.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Askeri terminolojide bi kısaltma var - "gesTay +b" - canlı örneği gibi. ^^D`  https://eksisozluk.com/gestay--303575

zone bunu yazdı

3. ve/veya 4. tarak'larda kırık olabilir, yada çatlak, taraklarda olunca oynatabiliyor elini, ağrı oluyordu aslında ben kırdığımda.

lavanta yağı ile ov hafif hafif, inince de kas gevşetici sür bakalım.   Aslında en net sözü röntgen ile söyleyebiliriz. kırıkçı çıkıkçı bizim buralarda var yaşlı başlı, ama onlar da eller dokunur, kemiklerin düzenini falan biliyor, oynama var mı bakar. ama böyle uzaktan ancak bunları, geçen eylülde başımdan geçtiği için yazabilirim.

Sağlıklı günler amcama

zone bunu yazdı

Yüzük ve Orta parmağın Tarak kemikleri yani Aya içinde olanları kırılmış/çatlamış olabilir. o 2 parmağı yada sadece Yüzük parmağını oynattır bakalım. Küçük ve İşaret'te sıkıntı yok gibi, şişlikten gördüğüm. 

sonra Şiş Elini avcunla kavra, ve 2 parmağında Tarak Kemiklerini yavaş yavaş okşa, bakalım bariz kayma vs var mı? yani, kemik Düzdür hep,

kırıldıysa Aşağı~Yukarı kayma olur, onu hissedebilecek şekilde yokla. üstten Baş parmağında, alttan ise İşaret parmağınla ovar gibi.

~@~

ön kol'daki ve alt bacak'daki 2 ayrı kemiği, baş ve işaret(veya orta) parmakla ovarak baktığımda, 2 uzun kemik arası boşluğu bulamıyorum. ilginç. @@. ^^`

~@~

bi'de kemikte Çatlak için ,uygulamada Ayırıcı Tanı yöntemi var mıdır acaba? yada buna yönelik bir betimleme. 

RitmFarbRacourci tarafından 25/Mar/20 13:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kırık yok ufak çatlak var gibi görünüyor parmağı düz hale getirip atel yaparak işi çözebilirsiniz. ama yaşlı olduğu için eğer çatlaktan fazlasıysa ve yanlış bi kusur olursa sürekli ağrıyı çekecektir

Toplam Hit: 5410 Toplam Mesaj: 44
çıkık zedelenme kırık