Peugeot Ustası Bulamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam bana deseler ki şu kadar işçilik masrafı tutabilir, ona göre pazarlık yapılır, ancak aracı görür görmez bakamayız, doluyuz falan diyolar, daha listeyi görmeden.

kaçırdığı yağ öyle şakır şukur yağ akıtma şeklinde değil, bu şekilde de beni birkaç ay idare eder diye düşünüyorum.

en azından şehir içinde birkaç ay işimi görecek kadar yaptırabilsem o bile yeter bana şu an. tabi ki muayeneden de geçmesi lazım.

yani aracı bursaya gönderip 8k para vermektense bu parayı tamir edebilecek ustaya verebilirim.

ayrıca daha önce de dediğim gibi ilk başta şu elektrik bağlantılarını komple bi yenilense birçok arızası düzelecek diye düşünüyorum. ya da en azından aracı cihaza bağlayıp daha sağlıklı veri alabilcez.

hocam işte sana bunu demek istemiyordur ustalar, o yüzden fiyat da vermez. lsite görmesine gerek yok :)

özellikle eski model araç oldu mu lan biz buna 15 gün uğraşıcaz ama para alıp almayacağımız garanti değil diye düşünür usta genelde. bnm arkadaşın Rover'ı komple yaptırdık biz bnm bi ustaya başta yapmayalım felan dedi usta. sonra beni çekip bak hem uzun sürer bu iş hem de maliyetli olur , güvenilir biri midir arkadaş ödeme sorun olur mu vs diye girdi konuya. sorun olmaz, o ödemezse ben öderim bnm aracım say deyince girişti araca adam. allah bilir kaç kişi komple araç yaptırıp ya eksik ya hiç vermedi araba. 

başka bi ustamda 2 sene kapıda yatan araba biliyorum, arabayı yaptılar ama adam ödemediği için gelip almıyordu da. adam 10 gün ona uğraştığına mı sövsün, 10 gün diğer işleri kaçırdığına mı sövsün, hiç para alamadığına mı sövsün :)

bi de hepsini geçtim adam günde x araca standart bakım yaparak zaten belli bi para kazanıyo, snn arac hem öyle kolay para değil hem de o kolay parayı engelliyor :)

sen yetkili bi abiye benziyosun, bana da bi usta ayarlasana hocam :)

görüştüğüm ettiğim kimse kalmadı valla sanayide, bi de başka şehirde usta bulmam baya baya sıfıra yakın :)
    3-4 sne önce artık sanayi ve döviz fiyatları saçmalaşınca sikerler böle işi deyip sattım subarumu gittim vagcı oldum, piyasa arabacı oldum. servise veriyorum alıyorum, arabanın bakımını kendi yapan insandan sileceği bile servise değiştirten insana evrildim resmen ahuzhaua :)

subaru ya bakacak adam bulunmuyo mu hocam ?

usta bulunuyor hocam da seçeneğin az, kaliteli usta seçeneğin daha az. Abartıldığı kadar parça sorunu yok evet ama bol da değil seçeneğin ve yine abartıldığı kadar pahalı değil belki ama bi tık daha pahalı. Bir de ben eski kasalarını daha çok seviyorum, onların da sorun çıkarma ihtimali dah açok çözümü daha pahalı derken sanayinin ustanın orospusu oluyosun ister istemez :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Peugeot facebook gruplarına gir onlarun grup anlaşmalı ustalarını ara arabayı çekiciye yükle gönder balıkesir de zor bulunur artı servis ebesnin listesini vermiş radyatör de kaçak m ki illaki balıkesir de yaptıracam dersen telefon numaranı at arkadaşları arayıp müslüman usta bulayım

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

abi aracı iade etsen daha az uğraşırsın. Var ise öyle bir imkanın iade et gitsin. canını sıkmış olmayayım ama Psa grubu siksen düzen tutmaz tamir olmaz. 

şu an öyle bir imkan mümkün değil.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Peugeot facebook gruplarına gir onlarun grup anlaşmalı ustalarını ara arabayı çekiciye yükle gönder balıkesir de zor bulunur artı servis ebesnin listesini vermiş radyatör de kaçak m ki illaki balıkesir de yaptıracam dersen telefon numaranı at arkadaşları arayıp müslüman usta bulayım

hocam facebook instagram gibi sosyal medya hesaplarım olmadığı için o grupları bilmiyorum. 1-2 tane forum buldum ama çok eski tarihli mesajlar, adamlara ulaşana kadar aylar geçer gibi.

numarayı özelden gönderiyorum. balıkesirde ilk aşamada şu aracın elektrik tesisatını baştan sonra doğru düzgün yapacak birini bulsam yeterli, geri kalan kısımları da parça parça yaptırırım artık.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    nereodi bunu yazdı

hocam facebook instagram gibi sosyal medya hesaplarım olmadığı için o grupları bilmiyorum. 1-2 tane forum buldum ama çok eski tarihli mesajlar, adamlara ulaşana kadar aylar geçer gibi.

numarayı özelden gönderiyorum. balıkesirde ilk aşamada şu aracın elektrik tesisatını baştan sonra doğru düzgün yapacak birini bulsam yeterli, geri kalan kısımları da parça parça yaptırırım artık.

arkadaşı aradım yarın konuşup söyleyecek numarasını sana yollarım falanın selamı deyip konuşursun adamla 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    xxouss bunu yazdı

Bursada uludağ otomotiv

https://youtube.com/@ULUDAGOTOMOTIV?si=7fo-D3O6lZq_Pski

Adamlar isin ehli

şöyle bişi buldum araştırırken

https://forum.donanimhaber.com/uludag-otomotiv-gercegi--154880998

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2617 Toplam Mesaj: 37