folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Peygamber Efendimizin Dogum Tarihi Nasil Siyasete Alet Edildi... Underzero

Peygamber Efendimizin Dogum Tarihi Nasil Siyasete Alet Edildi... Underzero

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------

hoobastank bunu yazdı:
    HolySeclorum senisaygılı olmaya davet ediyorum inanmayablirsin kendi tercihin ama inanan isnaların kutsal saydıgı degerleri bu kadar ucuz ca tabir ve işaret etme senden rica ediyorum bunu. böyle konulara böyle yorumlar gördükçe tahribat a girmek için heves bırakmıyorsunuz lütfen yapmayın seneye 23 nisana denk gelmiycek naısla hep hicri takvime göre gidiyor sorun yok mini mini birleri müslüman olmaya zorlamıyoruz biraz saygı gösterin lütfen
    Olayın saygıyla saygısızlıkla alakası yok..

Sorduğum gayet açık..

Neden ölmüş birinin doğum gününü kutluyosunuz?

Adamın işi bitmiş dünyada,ölmüş gitmiş neden kutluyosunuz abi adamın doğum gününü? Ölüm günü olsa bişey demicem saygı duyuyosunuz anıyosunuz dicem ama durum öyle değil,doğum günü kutluyosunuz yav :)

dakikalarca yazdıgım şeyi sildim bişey söylemek istemiyorum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

holysec bu konuda sana katilmiyorum. 1 ocak ta da hristiyanlar isa nin dogum gunu olarak kutlarlar

sonucta inanan insanlarin dusunceleridir. saygi duymak gerek.

ne geregi var diyerek cevap yazman sacma olmus      

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:

hoobastank bunu yazdı:
    HolySeclorum senisaygılı olmaya davet ediyorum inanmayablirsin kendi tercihin ama inanan isnaların kutsal saydıgı degerleri bu kadar ucuz ca tabir ve işaret etme senden rica ediyorum bunu. böyle konulara böyle yorumlar gördükçe tahribat a girmek için heves bırakmıyorsunuz lütfen yapmayın seneye 23 nisana denk gelmiycek naısla hep hicri takvime göre gidiyor sorun yok mini mini birleri müslüman olmaya zorlamıyoruz biraz saygı gösterin lütfen

Sorduğum gayet açık..

Adamın işi bitmiş dünyada,ölmüş gitmiş neden kutluyosunuz abi adamın doğum gününü? Ölüm günü olsa bişey demicem saygı duyuyosunuz anıyosunuz dicem ama durum öyle değil,doğum günü kutluyosunuz yav :)

hocam bu konularda öyle çok konuşan, bilen birisi değilim ama hz Muhammedin doğumu ile islamiyetin temelleri atıldı gibi bi durumdan dolayıdır

mayrip demiş ya alemlere rahmet olasın diye gönderdik bu sebepten

yani aslında hz. muhammedin doğum gününden ziyade islamiyetin doğumu gibi de düşünebiliriz.

(bu kadar kutlama yapacılacağına adamgibi kuranın türkçesini okuyup islamiyeti adam gibi yaşasak sorun kalmaz ya neyse)

Edit: bu arada yazı için teşekkürler dikkat bile edilmeyen noktalar araştırılmış elinize sağlık

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

st_anger_turk bunu yazdı:
    ama bu sadece bir yil surecek kardes bir yil sonra 23 nisana denk gelmeyecek 11 gun oncesine denk gelecek.tam bilemiyorum.
    Yok abi yanlış anlamışsın artık 20-26 Nisan arası Kutlu Doğum Haftası yani değişmiyo.. Valla helal olsun Under abi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    kusura bakma abicim ama bu bir paranoya.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    bilenler beni bilir ateist olmadigimi Allah a inandigimi Turkiye Cumhuriyeti nin bir ferdi oldugumu ve bu ulkeyi ne kadar cok sevdigimi.

o yuzden bu yaziyi okuduktan sonra kimse cikip underzero ateist dir, ulkeye fitne sokmak isteyen biridir diye cikmasin.

Peygamber efendimizin dogum tarihi hicri takvime gore 12 Rebiülevvel 571 yilinda dogmustur.
    12 Rebiülevvel 571 hicri yilini miladi takvime cevirdigimizde 29 eylül 1175 yilini elde etmekteyiz. cevirdigimiz bu tarih simdilik konumuzla ilgisi yok

hicri miladi ceviriler icin http://prayer.al-islam.com/convert.asp?l=eng sitesini kullanabilirsiniz.

google girip kutlu dogum haftasi diye arttirdiginizda 1998 yilindan itibaren (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=kutlu+dogum+haftasi veya http://www.ntvmsnbc.com/news/440886.asp goruldugu gibi) 20-26 nisan tarihleri arasında kutlanmaya baslanmistir seklinde bir bilgiyi elde etmekteyiz.

fakat GenelKurmay in muhtirasi sonucu 14-20 nisan arasina alinmisti.

peki sebep ne ? yani neden 20-26 nisan tarihleri secilmisti.

basit bir matematik hesabi yapalim veya hicri yi miladiye ceviren takvim yardimiyla tarihleri bir inceleyelim

12 Rebiülevvel Peygamber efendimizin dogum gunu olduguna gore o gunden giderim ve 12 Rebiülevvel son 21 miladi yilda hangi hicri yila denk gelmekte

12 Rebiülevvel 1408 - 3 kasım 1987
    12 Rebiülevvel 1409 - 22 ekim 1988
    12 Rebiülevvel 1410 - 12 ekim 1989
    12 Rebiülevvel 1411 - 1 ekim 1990
    12 Rebiülevvel 1412 - 20 eylül 1991
    12 Rebiülevvel 1413 - 9 eylül 1992
    12 Rebiülevvel 1414 - 29 agustos 1993
    12 Rebiülevvel 1415 - 18 agustos 1994
    12 Rebiülevvel 1416 - 8 agustos 1995
    12 Rebiülevvel 1417 - 27 temmuz 1996
    12 Rebiülevvel 1418 - 17 temmuz 1997
    12 Rebiülevvel 1419 - 6 temmuz 1998
    12 Rebiülevvel 1420 - 25 Haziran 1999
    12 Rebiülevvel 1421 - 14 Haziran 2000
    12 Rebiülevvel 1422 - 3 Haziran 2001
    12 Rebiülevvel 1423 - 23 Mayıs 2002
    12 Rebiülevvel 1424 - 13 Mayıs 2003
    12 Rebiülevvel 1425 - 1 Mayıs 2004
    12 Rebiülevvel 1426 - 21 Nisan 2005
    12 Rebiülevvel 1427 - 10 Nisan 2006
    12 Rebiülevvel 1428 - 30 Mart 2007

normalde kutlanmasi gereken tarihler yukarida goruldugu gibi her yil kutlandigi yildan bir sonraki yil arasinda yaklasik olarak 11 gun once kutlanmaktadir

ama 1989 yilinda 20-26 nisan arasinda kutlanmasi karar verilmistir. 1989 yilindaki miladi aya baktigimizda ekim ayini gormekteyiz (12 Rebiülevvel 1410 - 12 ekim 1989 ), yani kutlu dogum haftasi ilan edilen 20-26 nisan arasi ile hicbir baglantisi bulunmamaktadir.

insan ister istemez soruyor Peygamber efendimizin dogum gunu 20-26 nisan arasina denk getirilerek ne amaclanmaya calisiliyor.

amac 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramini cocuklarin zihninden silmek ve bu gunu bu sekilde hatirlatmaya calismak olabilir mi ?

veya bu ulkeye nasil bir fitne soksak ta insanlari birbirine dusursek diyenlerin oyununa mi gelmekteyiz ?

sevgilerimle uyuyan guzel halkim

underzero

Tek kelime - Mükkemmel bir mantık,süper bir tespit :) tebrikler hocam!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo

Yok açık değil bu :|

Sonuçta ölmüş gitmiş,işi bitmiş..Niye hala kutluyosunuz doğum gününü :|

Ölmüşlerin arkasından konuşulmaz Günah . . . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:

hoobastank bunu yazdı:

Sorduğum gayet açık..

Bu günde Ebu Cehil'in bile azabı Peygamber Efendimiz(S.A.S.) doğduğunda sevindi diye azalır...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Bu mantıkla Ramazan ve Kurban Bayramları da resmi tatil olmaktan kaldırılsın laikliğe aykırı denilerekten. Devlet neden imam yetiştiriyor ki imamlar kendi kendini yetiştirsinler evde kur-an öğrensinler de denebilir. Bunun sonu gelmez. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek meclis çoğunluğuna dayanan propagandayı yapan siyasi partiye meclisin açılış gününü unutturmaya çalışıyor diye hesaplara girmek gereksiz geliyor bana. akılcılık ve bilimsellik bize lazımsa bilimsel yaklaşalım. Tarihler uyuşuyorsa burdan çıkacak tek sonuç 23 nisan tarhinin unuttulması olacaktır diyebilir miyiz? Peki nasıl diyebiliriz. Bilimsel olmayan varsayımlarımız üzerine hipotez kurarız ve böyle de kanıtlayabiliriz ki burda böylesi bir şey vardır. Uyanık olalım derken dik dik bakmanın alemi yok.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kuytul boyle bir bilgi icin daha nasil bir bilimsel calisma bekliyorsun ?

oturup bastan islamiyetin dogusunu mu yazayim ?

eger tarihler birbirine yakin veya birbirini tutuyor olsaydi boyle bir yazi yazmasdim yazmama gerek bile kalmazdi. oyle olsaydi o zaman tutup paranoya yapiyorsunuz diyebilirdin.

ama hicbir alakasi olmayan tarih ile 23 nisani denk getirmeye calismanin sebebi ne olabilir ? 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 15269 Toplam Mesaj: 77