folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Peygamber Efendimizin Dogum Tarihi Nasil Siyasete Alet Edildi... Underzero

Peygamber Efendimizin Dogum Tarihi Nasil Siyasete Alet Edildi... Underzero

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    -----------------------------
    Evet. Hz. Muhammed'in doğum tarihi siyasete alet edilmiş. Başlığı açan arkadaş etmiş.

O değilde Şunu belirtmeyi uygun gördüm, Siyasete Alet edilmeyen ne kaldıki, Her şeyi Pek Güzel Alet Edavat çantasına atmışlar Lokma Lokma Kullanıyorlar, Bunu Kullanmış çokmu, Siyasete dini Aletde ederler, Aleti Dinde ederler, Uydurmayacakları Ayar Yoktur. Çünkü Alacakları Menfaatler var Ama verebilecekleri hiç bir şeyleri yok, Bu Dediklerim Dünya Geneli Siyasetçilerini kapsamıyor Malesef Bizim Siyaset Gelenek Örf Ve Adetidir. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

holysec bu konuda sana katilmiyorum. 1 ocak ta da hristiyanlar isa nin dogum gunu olarak kutlarlar

sonucta inanan insanlarin dusunceleridir. saygi duymak gerek.

ne geregi var diyerek cevap yazman sacma olmus

:) walla bakmadim duzelten var mi yok mu diye ama Jesus Christ'in (Hz. Isa ile Jesus Christ ayni kisi degildir, burda da dikkat etmek lazim) dogum gunu 1 ocak degildir, 25 araliktir, ve Thanks Giving olarak kutlanir... Ozel yiyecekler filan vardir o gun yemek icin...

25 aralik olmasinin sebebi'de zodiac'ta boga olan burcun, koc olan burca donustugu gundur ki yahudi'ler boga'dan koc'a gecmeyi ufledikleri aletle simgelerler...neyse

:) 

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek
    Bu gibi mübarek haftaları dahi şahsi görüşlerine alet etmek isteyenler tarihte oynamaya yapıyorlarsa yazıklar olsun. Ama konu kutlu doğum haftası ise birşeyler söylemek istiyorum.  Ey Allahın resulu sen hoş geldin sefalar getirdin. Anam, babam sana feda dır ya habibim.  Sana karşı dil uzatarak sözde kendini birşey sananları Allah ıslah eyler en yakın zamanda inşallah, Sen Allahın resulu, iki cihan sultanı, enbiyalar sultanı ya resul hoş geldin sefalar getirdin. Şunuda biliyoruzki ya resul sana senin zamanında da dil uzatanlar oldu şimdiye olmaya devam ediyor ve devam edecektir. Ama şunu bilesinki onlar bilmiyor ve işitmiyor olabilirler, ama şunu bilesinki biz sana fedai senin yolunda ümmet, senin sünnetinin ve Allahın kuranının yolunda müslümanlarız.

NE-NEDEN-NİÇİN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    "1989 yilinda 20-26 nisan arasinda kutlanmasi karar verilmistir"  bu dönemdekilerin ne gibi bi çıkarı var bilemem ama hatırladığım kadarıyla biz kış günlerinde de kutlu doğumu kutladık :|   yani yazdıkların tam olarak tutmuyor..

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

evet ikinci mesajimda yazdigim gibi gozumden kacabilir belki bir yanlislik yapmis olabilirim diye

hicri takvimin baslangici hicret in basladigi yildi, miladiye gore 622 yilina denk geliyor.

Hz. Muhammed in dogum tarihi hicri olarak (fil tarihi) olarak aliniyor. yani ortada bir tarih yok. hicri takvim inin 1 yili miladi takvimin 622. yilina denk gelmektedir.

hicret ettigi tarih 622 yili olduguna gore ve hicret ettiginde 50 yasinda olduguna gore dogum yili olarak 571 miladi olarak baz alinmaktadir.

571 miladi yi hicriye cevirememeyecegimeze gore, dogum tarihi olarak 16-20 nisan arasini baz almakta yanlis olmaz mi ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaslar yazmislar cizmisler yine siyasete alet eden benmisim gibi. konu basligini ne olarak yazmami isterdiniz, baslik acmadan once kamu oyu yoklamasi mi yapsaydim ?

ben bir arastirma yaptim boyle bir sonuc elde ettim yanlislarim olabilir diye 2. mesajda belirttim. amacim provakasyon degil oyuna gelmeyin seklinde uyarmaktir

ama gordugum kadariyla hala araya comak sokmak isteyenler var... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hope_siz iste mevlut kandili olarak kutlanmakta o gece ve her yil 11 gun geri atarak devam etmektedir. 

ama mevlut kandili kutlu dogum haftasinin her zaman golgesinde kalmaktadir.

Hz. Muhammed in dogdugu tarih olarak mevlut kandili baz alinmasi gerekli degilmi ? diye soruyorum ben. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ciminli bunu yazdı:

Konuyu acan Zati muhterem e

Hocam Evvela Yaratilmilarin en Sereflisi Peygamber Efendimiz Sav in dogum tarihi olarak cevirdigin hesap yanlsitir.

571 Miladi Takvimdir. Hiciri Takvim Peygamber Efendimizin sav Mekkeen Medineye Hicreti ile baslamistir. Bu tarihte yine Miladi 622 dir. Bu bab tan yapmis oldugun hesap kesinlikle hatalidir.

Günü sabitlemek (yilbasi gibi herzaman 1 ocaktir ) Hiristiyanlikta ortaya cikmis birseydir burda amac Vukuu olan olayin ehemmiyeti degil güne önem vermektir. Bu konu ayrica Kuran.i kerimde ayrica aciklanmistir. Islam da ise gün degil Vukuu bulan olay önemlidir. Bunun su güzel yanida vardir. bu sayede 33 yilda bir tüm günleri dolasmaktadir.

:) beni tanimiyorsunya zati muhterem diye hitap etmissin burda herkesle dost arkadasiz biz, bu kadar resmi olmana gerek yok  

e iste kendin soyluyorsun gunu sabitlemek hristiyanlikta cikmis birseydir diye, vukuu bulan olay onemli ise neden sabitlenmek istenmistir ve neden boyle bir tarih secilmistir biraz dusundurucu degilmidir ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciminli
    Ciminli's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    Ciminli bunu yazdı:

Konuyu acan Zati muhterem e

Hocam Evvela Yaratilmilarin en Sereflisi Peygamber Efendimiz Sav in dogum tarihi olarak cevirdigin hesap yanlsitir.

571 Miladi Takvimdir. Hiciri Takvim Peygamber Efendimizin sav Mekkeen Medineye Hicreti ile baslamistir. Bu tarihte yine Miladi 622 dir. Bu bab tan yapmis oldugun hesap kesinlikle hatalidir.

Günü sabitlemek (yilbasi gibi herzaman 1 ocaktir ) Hiristiyanlikta ortaya cikmis birseydir burda amac Vukuu olan olayin ehemmiyeti degil güne önem vermektir. Bu konu ayrica Kuran.i kerimde ayrica aciklanmistir. Islam da ise gün degil Vukuu bulan olay önemlidir. Bunun su güzel yanida vardir. bu sayede 33 yilda bir tüm günleri dolasmaktadir.

:) beni tanimiyorsunya zati muhterem diye hitap etmissin burda herkesle dost arkadasiz biz, bu kadar resmi olmana gerek yok

e iste kendin soyluyorsun gunu sabitlemek hristiyanlikta cikmis birseydir diye, vukuu bulan olay onemli ise neden sabitlenmek istenmistir ve neden boyle bir tarih secilmistir biraz dusundurucu degilmidir ?

Hocam Bu konuya da  doyurucu bir cevabim var lakin yazmayacagim. Bu konu  Kuran-i kerimde gayet net aciklanmsitir. Türkce Mealinden kendin dinlemen ögrenme teknigi ve süpheyi gidermek icin bire bir endogru olandir. Bilgiyi kaynagindan direk almak lazim böylece bu bilgi seinn ruhuna isler...

* Südün Bozuksa Senin Üc Gram Uckura Satilmissa Ruhun ! Yanasma * Gök Girsin Kizil Ciksin !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

farkında olmadan veya farkında olarak aynı tarihlerde 2 farklı kutlama tarihi belirlenmiş ve bi tür bölücülüğe sebep olunmuştur diye düşündüğüm zaman TBMM kuruluş yıldönümü kutlaması ile Peygamberimizin dünyaya gelmesini kutlamanın birbirine bağdaşmadığı fikrindeyim. Yani sanıldığı gibi bir tesir olmadığını düşünüyorum.

https://twitter.com/ElliotticianRB
Toplam Hit: 15266 Toplam Mesaj: 77