folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Philadelpia Deneyi Yeniden Gerceklestirilebilirmi?

Philadelpia Deneyi Yeniden Gerceklestirilebilirmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    ragmendous bunu yazdı:

imkansız ama su an ki kosullarda....

madem bu deney yapıldı nie bu konu uzerinde hic bir gelistirme yapılmadı??

isinlanma için zaman/boyut kırılması gerekir(einstein zaman-boyut kuramı)bu o olayın sacma oldugunu

gosteriyor...einsteinin denklemleri gayet mantıklı olabilir ama bu mantıksız bir olay!

uzerine kitap yazıldı die dogru veya gercekten oldu die bi sey yok....

bu olay sallamadır!!bu deney yapıldı ama tamamen basarısız oldu!!amerika bu deneyi rakiplerine

(rusya almanya)gozdagı vermek için kullandı olay su bizde gozukmeyen gemi bile var kısaca....tamamen

siyasi bi olay!!dusunun 1950lerde gecen bu olay

zamanında dunya teknoloji bakımından simdiye gore cok gerilerde!!su anda atomların ısınlanması uzerine

calısılırken o zamanki teknoloji ile gemi ha!!komik!!!

Bu Olayın geliştirilmediğini nerden biliyorsun ama ben geliştirildiğine inanıyorum.... İnanmak başarmanın yarısıdır...

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    yapılmayacak bişey değil 100 yıl öncede size biri ebenle chat yapacaksın dese siktir lan salak derdiniz :D olmayacak bişey değil Tanrının insana verdiği bişey bu daha fazla gelişecek insan şuan elimizdeki teknoloji havadan gelmedi insan beyni yaptı sonuçta.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek
    efsun bunu yazdı:

ragmendous bunu yazdı:

isinlanma için zaman/boyut kırılması gerekir(einstein zaman-boyut kuramı)bu o olayın sacma oldugunu

gosteriyor...einsteinin denklemleri gayet mantıklı olabilir ama bu mantıksız bir olay!

bu olay sallamadır!!bu deney yapıldı ama tamamen basarısız oldu!!amerika bu deneyi rakiplerine

(rusya almanya)gozdagı vermek için kullandı olay su bizde gozukmeyen gemi bile var kısaca....tamamen

zamanında dunya teknoloji bakımından simdiye gore cok gerilerde!!su anda atomların ısınlanması uzerine

Bu Olayın geliştirilmediğini nerden biliyorsun ama ben geliştirildiğine inanıyorum.... İnanmak başarmanın yarısıdır...

su anda atom ısınlanması yapılmaya calısılıyor cunku:))fizik bol. okuyorum bu konu uzerinde calısma

yaptık..yok ole bi olay....

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

ragmendous bunu yazdı:

ragmendous kardes, birkere bu deneyde einsteinin "zaman-boyut kuramı" kullanilmadi. kullanilan kuram; "birlesik alanlar kuramiydi". ve 2. si de daha once dedigim gibi gizli bir deny oldugudur. gelistirilip gelistirilmedigini nereden biliyorsun. kahinmisin sen? bir seyi arastirip gercegi ogrenebilmen icin, daha dogrusu anlayabilmen icin ona inananrak arastirma yapmalisin.... ispat gostermeden saga sola atip tutmak kolay tabi... 

Shaban Interactive Pro.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

su anda atom ısınlanması yapılmaya calısılıyor cunku:))fizik bol. okuyorum bu konu uzerinde calısma

Bunda 8-9 yıl önce derdim benim HDD 1gb ilerde 100gb olsa ne güzel olur derdim ve nitekimde şu an 160gb lık HDD kullanıyorum neden herşleyi karamsar düşünüyorsunuz.?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    ragmendous bunu yazdı:

Regmendous kardes, senin inanmaman boyle birseyin olmadigi anlamina gelmez... belliki arastirma yaparken bile inanamadigin icin basarisiz olmussun... birseyi arastiracaksan 2 ihtimali de goz onunde bulundurmalisin... kanit gostermeden yok boyle bisey demek kolay tabi.... bize fiziksel bir problemle boyle birseyin gerceklestirilemeyecegini kanitla ozaman senin fikirlerine katiliriz... ama belli ki yanlis kurami incelemissin... bu deneyde kullanilan einsteinin "birlesik alanlar kurmidir". kanit gostermeden sana inanalar varsa ben de sansimi bir deniyim: arkadaslar ben beyin gucumle gecengun bir ferrari olusturdum... inanan var mi?

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek
    böyle bir şeyin teorik oluşması ne kadar mantıklı bilinmez ama manyetik bir ortamda maddeler hal değiştirlermi oda bilinmez ancak ve ancak yüksek bir manyetik alan içinde deney yapmak gerekir..50 tesla lık bir manyetik alan oluşturmakta hiç kolay değil...

Parlayan bizi paylar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

cevik bunu yazdı:

böyle bir şeyin teorik oluşması ne kadar mantıklı bilinmez ama manyetik bir ortamda maddeler hal değiştirlermi oda bilinmez ancak ve ancak yüksek bir manyetik alan içinde deney yapmak gerekir..50 tesla lık bir manyetik alan oluşturmakta hiç kolay değil...

Kolay değil ama mümkün .....

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

cevik bunu yazd‎:

bِyle bir ‏eyin teorik olu‏mas‎ ne kadar mant‎kl‎ bilinmez ama manyetik bir ortamda maddeler hal deًi‏tirlermi oda bilinmez ancak ve ancak yüksek bir manyetik alan içinde deney yapmak gerekir..50 tesla l‎k bir manyetik alan olu‏turmakta hiç kolay deًil...

einstein in "birlesik alanlar kanunu"na gore cok yuksek elektromanyetik alan uzay-zamani bukebilir... bu da zaten fizik problemleriyle kanitlanmis birseydir. hatta Stephen Hawking de bu denklemi dogrulamaktadir...  ben kesinlikle olabilecegine inaniyorum...

Shaban Interactive Pro.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek
    Dj_Lethal bunu yazdı:

ragmendous bunu yazdı:

Regmendous kardes, senin inanmaman boyle birseyin olmadigi anlamina gelmez... belliki arastirma yaparken bile inanamadigin icin basarisiz olmussun... birseyi arastiracaksan 2 ihtimali de goz onunde bulundurmalisin... kanit gostermeden yok boyle bisey demek kolay tabi.... bize fiziksel bir problemle boyle birseyin gerceklestirilemeyecegini kanitla ozaman senin fikirlerine katiliriz... ama belli ki yanlis kurami incelemissin... bu deneyde kullanilan einsteinin "birlesik alanlar kurmidir". kanit gostermeden sana inanalar varsa ben de sansimi bir deniyim: arkadaslar ben beyin gucumle gecengun bir ferrari olusturdum... inanan var mi?

boyut/zaman kırılması kuramı içinde degerlendirilir o kuram:Pben daha kapsamlı olan ve anlayabilecegin boyut/zaman krılması seklinde yazdım...madem o kadar heveslisin ankaraya gel...sana yardımcı olayım...hevesini kırmıs gibi olmayım ama philedephia deneyi(rainbow project)asılsızdır...

kanıta gelince fizikte hic bir sey tam olarak kanıtlanamaz...ne bir seyin yoklugu ne bir seyin varlıgı...tabi ki kanıtlyaymm ama sende var oldugunu kanıtlayamazsın...ama o deneyin basarısız oldugunu iddia ederim cunku basrısız oldu...bunu senn hevesini kırmak için solemiom  sen inanmaya devam et bakarsın bi gun beni utandırırsın hı??inan ve ugras...yardım istersen her turlu yardımı yapabilirim...

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
Toplam Hit: 9898 Toplam Mesaj: 43