Php Jquery Click Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım 2 tane sayfamızın olduğunu düşünün... Mesela 1. sayfada Label Div artık her ne ise ona tıklandığı anda 2. sayfada Button'a tıkladı diye alert verdirmek istiyorum. Include edip Script'ini alta yazarak bi saçmalık yaptım olmadı nasıl arayacağımı da bulamadım belki bilen vardır :(

MhmdAlmz tarafından 18/Tem/16 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

eğer sayfalardan biri dom document tarayıcı tarafından yorumlandıktan sonra yükleniyor ise jquery click fonsiyonu çalışmaz

bunun için $(documnet).on('click') kullanmalısın

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

php ile bir sayfanın diğerinden haberdar olması için server'a bilgi gitmesi gerekmekte.

burada çok güzel açıklamışlar: http://stackoverflow.com/a/17106023/2946122

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@snnyk hocam yanlış mı ifade ettim kendimi Birde jpg fotoğraf attım teşekkürler ilgin için aradığım o değil sanırım

@Lightsaber hocam nodeJs gibi sanırım bu olay da :/

MhmdAlmz tarafından 18/Tem/16 14:39 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

yok node.js ile alakası yok, sadece cevapların birinde onla yaparsan daha rahat olur demişler sana attığım linkteki mantık şu:

istediğin elemente tıklandığında jquery/ajax ile  writeToFile.php'ye yolluyor bu dosya gelen veriyi data.txt'e yazıyor.

dinleyen sayfa readFile.php'yi düzenli aralıklarla çağırıp data.txt'i okutuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Session kullansam ? Yani Session boş ise gösterme Session Dolduğu anda göster gibisinden ? Buda arkada bir interval yazacağız ? Yanlış anlamadım sanırım. Txt dosyasına JSON Olarak kaydet eğer Txt Soyası boş değilse Ekrana Bilgileri yazdır gibi gibi. ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

session kullanılabilir ama çok güvenilir olmayabilir, şöyle bir şeye denk geldim: http://stackoverflow.com/questions/1430417/can-instances-of-the-same-php-script-cross-communicate

Sonuçta sen interval ile tam çektiğin anda başka birisi butona tıklarsa o an session kullanımda olduğu için dolmayabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Öbür türlü 3 kişi buttona tıklarsa Oku.txt dolup boşalacak kargaşa olacak gene. Cokie tanımlasam tarayıcıda kalsa herkesin ayrı Cokie'si var sonuçta . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Öbür türlü 3 kişi buttona tıklarsa Oku.txt dolup boşalacak kargaşa olacak gene. Cokie tanımlasam tarayıcıda kalsa herkesin ayrı Cokie'si var sonuçta . 

kişiye özel olsun istiyorsan text dosyasına yazmak çözüm olmaz zaten başkası tıkladığında tıklamayana da alert çıkar. kişiye özel olsun istiyorsan session da işini görecektir hatta cookie'den daha iyiymiş ( http://stackoverflow.com/a/16778572/2946122 )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

tam olarak ne yapmaya calisiyosun ? onu anlatirsan belki daha efektif bi yol onerebiliriz

black implies white, self implies other, life implies death.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

hocam bu iki dosya ayrı penceler mi ? 

yoksa tek sayfa içinde mi ? 

eğer tek sayfa içinde ise hangi yöntemle gösteriyosun ? include, ajax, iframe vs. 

yapabiliyorsan jsfiddle dan örnek hazırla lakin tam anlaşılmıyor tamam.

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 1174 Toplam Mesaj: 15
php jquery