folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Php Kolayliginda Desktop Programalama Dili Var Mi?

Php Kolayliginda Desktop Programalama Dili Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

hellö

bildiğiniz üzre php süper, über kolay bir dil. uzun süre php ile çalışıp diğer dillere geçince cidden farkı anlıyo insan. kural yok bişey yok ne yazsan çalışıyo.

bu kolaylıkta kullanabileceğim, derleyip elime çalıştırılabilir bişey verecek bir programlama dili var mı ?biraz bakındım ama c# falan demiş millet, bana pek kolay gelmedi o

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

PHP ile devam etmenizde sakınca var mı ki? En yakın PERL sonra pyhon olur ama onlar da derlenmez, yorumlanır. PHP dosyaları masaüstünde de çalışır. Hatta http://gtk.php.net/download.php?language=en-US

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Şeyhimiz buyurmuştur ki : "c# korkunç görünen fakat en basit dillerden biridir"

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

Şeyhimiz buyurmuştur ki : "c# korkunç görünen fakat en basit dillerden biridir"

Basitliği birazda stackoverflow'da ne aratsanız cevabı çıkacağı için de olabilir.

Python kullanabilirsin ama syntax olarak "bu ne la" diyebilirsin ilk başlarda.

Python'u yazdıktan sonra ardından .exe haline getirebilirsin, çeviren araçlar mevcut.

Kivy, PyQt, Tkinter ile GUI hazırlayabilirsin.

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

--O kadar yazdım kapandı gitti aq, tekrar yazmıyorum kusura bakmayın. Özet geçiyorum--

Visual basic diyorum. 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

http://php.net/manual/en/bcompiler.installation.php

https://youtu.be/363MbLx0eRw

end tarafından 01/May/17 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

Delphi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Sadece Windows da çakılı kalacaksanız başka diğer sistemleri hiç kullanmayacaksanız C# iyidir ama tim diğer sistemlerde de çalışsın diyorsanız Python en iyi seçenek.

Aklınıza gelebileeck tüm işlerinizi Python ile yapabilirsiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Uygulama çok acayip işler yapmayacaksa Electron var. HTML + CSS + JS ile her platformda (Windows / Linux / MacOS) çalışan uygulamalar yapılabiliyor.

Şurada da öne çıkan bir takım uygulama örnekleri mevcut: https://electron.atom.io/apps/

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hacı sen direk geç JAVA ya hem android yaz hem masaüstü :D Seni de androidci yapalım

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Hocaaam dinleme sen onları. Php ile desktop için program yazabilirsiiin :))

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 2137 Toplam Mesaj: 16
php php gibi