folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Pic Programlamaya Nasıl Baslayabilirim?

Pic Programlamaya Nasıl Baslayabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,

Bu aralar böyle elektroniğe ilgi duymaya başladım.Pic öğrenmek istiyorum bu bölümüm hakkındada faydalı olacağına dair araştırmalarım neticesinde karar verdim.

Ama net olarak nerden başlayacağım konusunda bir fikrim yok ihtiyacım olanlar nelerdir bilemiyorum.Birde temel elektronik bilgisi olmak zorundamıdır.

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Takipteyimm

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

eğitim videoları var bende.
    ayrıca youtubede eğitim videolarına bakabilirsin.
    ayrıca pic kitabı alıp temelden başlayabilirsin.
    komutlar döngüler vs vs.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

Hocam bu kitabı almakla başlayabilirsin mesela

http://www.altaskitap.com/CCS-C-Ile-PIC-Programlama,PR-37.html

Soruların ve değişik devreler vs görmek anlamak için ise picproje.org 320volt.com gibi forumlara bakabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

elektronik bilmeden direk pic programlamya başlaman doğru değil bence. elektronik malzemelerin ne işe yaradıklarını bilmeden atlarsan sıkıntı çıkar. bir arkadaşın linkini verdiği gibi serdar çiçek in kitabı güzeldir. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı

Takipteyimm

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

ilk önce isis programını iyice öğrenmelisin.Kodunu yazıp sanal olarak devre üzerinde deneyebilmeden olmaz.Daha sonraları kurarsın fiziksel olarak devreyi ama önce sanal olarak kurmalısın

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

analog - digital - pic

http://www.leyladansonra.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Çizgi izleyen robot yapmaya başla. Nette araştırınca zaten yavaş yavaş bazı genel bilgileri öğrenirsin. Robotun çalıştığını gördüğünde bu sana motivasyon olur. zor birşey değil nette herşeyi hazır halde var.

Bence ilk olarak asembly ile led yak söndür gibi basit programlar yaz. Çünkü şimdi kullanmazsan bir daha asembly kullanmazsın ilerde. C, basic gibi diller işi çok kolaylaştırır ve faydalıdırda. Ama gömülü sistemlerdeki bir mikrokontrole tam olarak hakim olabilmek için iç yapısını, çalışma mantığını, hangi anda hangi işi yaptığını bilmen gerekir. Asembly ile program yazabilmek içinde bunları zaten öğrenmek zorundasın. Başlar zorlayıcıdır uyarayım.

Ha baktın bunlar zor geldi daha kolayı olsun istiyosun. Alırsın bir arduino devre kartı. Zaten bütün donanımlar var nette hazır halde. lego gibi birleştirirsin. Fonksiyonlar, örnek programlar milyon tane, alır kullanırsın çalışır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

bak kardeşim.....yaklaşık 6-7-8 ne bilim bilmem kaç senedir bu işin içindeyim bu işler de şöyle bir durum var ilk başlayanlar çok afedersin ama götüne zor gelenler şöyle bi bakıp çıkayım diyenler sonra basicçi oluyo sonra olduğu yerde sayıyo :P aman diyim ben hala arm a geçicem c yi kavrıcam vs. ooo 2 sene oldu üstüne evlendim kaldı...

aklın varsa pic olayına ccs c ile başla....ilk başta zorluk çekersin edersin sonra pic ile yapamıcan bişi yok...belli bir süre sonra pic ihtiyaçlarına cevap vermicek 32bit diceksin arm diceksin keil c ile devam ediceksin :D bomba gibi olcak...

basicle başlayan protonla devam eder... çok sıkarsa swordfis ama c de farkı yok karakterler felan boşa zaman kaybı..

birde c ile başlayınca dev++ c gibi bişiler ile ilgilen pic donanım 32bit arm gibi işlemciler ile iş yürümüyor pc arayüzü yazmayı bilirsen bu piyasada köpek gibi projeler yapar köpek gibi paralar kazanırsın...bunun yanında android'e de sar derim bluetootla takıl falan işte..

amannnn boşver senmi kurtarcan bu ülkeyi...zevkine uğraş ticari düşünüyosan yolun ilk adımındasın allah kolaylık vere...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    ricin bunu yazdı

bak kardeşim.....yaklaşık 6-7-8 ne bilim bilmem kaç senedir bu işin içindeyim bu işler de şöyle bir durum var ilk başlayanlar çok afedersin ama götüne zor gelenler şöyle bi bakıp çıkayım diyenler sonra basicçi oluyo sonra olduğu yerde sayıyo :P aman diyim ben hala arm a geçicem c yi kavrıcam vs. ooo 2 sene oldu üstüne evlendim kaldı...

aklın varsa pic olayına ccs c ile başla....ilk başta zorluk çekersin edersin sonra pic ile yapamıcan bişi yok...belli bir süre sonra pic ihtiyaçlarına cevap vermicek 32bit diceksin arm diceksin keil c ile devam ediceksin :D bomba gibi olcak...

basicle başlayan protonla devam eder... çok sıkarsa swordfis ama c de farkı yok karakterler felan boşa zaman kaybı..

birde c ile başlayınca dev++ c gibi bişiler ile ilgilen pic donanım 32bit arm gibi işlemciler ile iş yürümüyor pc arayüzü yazmayı bilirsen bu piyasada köpek gibi projeler yapar köpek gibi paralar kazanırsın...bunun yanında android'e de sar derim bluetootla takıl falan işte..

amannnn boşver senmi kurtarcan bu ülkeyi...zevkine uğraş ticari düşünüyosan yolun ilk adımındasın allah kolaylık vere...

yazıya öle bi paragrafla giriş yapmışın ki en sonunda " ip adresini aldım seni s**meye geliyorum"dicen sandım.  nerden geldi aklıma anlamadımda neyse kafam uçtu iyice.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 2574 Toplam Mesaj: 20