folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Pic Programlamaya Nasıl Baslayabilirim?

Pic Programlamaya Nasıl Baslayabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    ricin bunu yazdı

bak kardeşim.....yaklaşık 6-7-8 ne bilim bilmem kaç senedir bu işin içindeyim bu işler de şöyle bir durum var ilk başlayanlar çok afedersin ama götüne zor gelenler şöyle bi bakıp çıkayım diyenler sonra basicçi oluyo sonra olduğu yerde sayıyo :P aman diyim ben hala arm a geçicem c yi kavrıcam vs. ooo 2 sene oldu üstüne evlendim kaldı...

aklın varsa pic olayına ccs c ile başla....ilk başta zorluk çekersin edersin sonra pic ile yapamıcan bişi yok...belli bir süre sonra pic ihtiyaçlarına cevap vermicek 32bit diceksin arm diceksin keil c ile devam ediceksin :D bomba gibi olcak...

basicle başlayan protonla devam eder... çok sıkarsa swordfis ama c de farkı yok karakterler felan boşa zaman kaybı..

birde c ile başlayınca dev++ c gibi bişiler ile ilgilen pic donanım 32bit arm gibi işlemciler ile iş yürümüyor pc arayüzü yazmayı bilirsen bu piyasada köpek gibi projeler yapar köpek gibi paralar kazanırsın...bunun yanında android'e de sar derim bluetootla takıl falan işte..

amannnn boşver senmi kurtarcan bu ülkeyi...zevkine uğraş ticari düşünüyosan yolun ilk adımındasın allah kolaylık vere...

Arm işine giriyoruz hiç kaçışın yok :D

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

bir elektrik elektronik mühendisi olarak takipteyim

xxx
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EMRE955 bunu yazdı

bir elektrik elektronik mühendisi olarak takipteyim

hangi universite

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence ardiuno öğren. çok kaynak ve expansion card var piyasada.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    ricin bunu yazdı

bak kardeşim.....yaklaşık 6-7-8 ne bilim bilmem kaç senedir bu işin içindeyim bu işler de şöyle bir durum var ilk başlayanlar çok afedersin ama götüne zor gelenler şöyle bi bakıp çıkayım diyenler sonra basicçi oluyo sonra olduğu yerde sayıyo :P aman diyim ben hala arm a geçicem c yi kavrıcam vs. ooo 2 sene oldu üstüne evlendim kaldı...

aklın varsa pic olayına ccs c ile başla....ilk başta zorluk çekersin edersin sonra pic ile yapamıcan bişi yok...belli bir süre sonra pic ihtiyaçlarına cevap vermicek 32bit diceksin arm diceksin keil c ile devam ediceksin :D bomba gibi olcak...

basicle başlayan protonla devam eder... çok sıkarsa swordfis ama c de farkı yok karakterler felan boşa zaman kaybı..

birde c ile başlayınca dev++ c gibi bişiler ile ilgilen pic donanım 32bit arm gibi işlemciler ile iş yürümüyor pc arayüzü yazmayı bilirsen bu piyasada köpek gibi projeler yapar köpek gibi paralar kazanırsın...bunun yanında android'e de sar derim bluetootla takıl falan işte..

amannnn boşver senmi kurtarcan bu ülkeyi...zevkine uğraş ticari düşünüyosan yolun ilk adımındasın allah kolaylık vere...

Arm işine giriyoruz hiç kaçışın yok :D

girelim hacı ben bu aralar borçları kapattım çalıştığım bana kalıyor.Bi fabrikada çalışıyorum sorma tornasına kadar her imkanım var ve bu nimetlerden faydalanabiliyorum...her türlü projeye başlayabiliriz...şimdilik klima alcam aga bu klimanın enerji olayını beleşe getireyim diye düşünüp durum invertör yapıyom sonra döncem ben sana :D 

gencbeyin bunu yazdı

bence ardiuno öğren. çok kaynak ve expansion card var piyasada.

ardiuno dediğin alet çok güzel bi alet aslında fakat basicçilikten farkı yok gerçi bi yerden başlamak için güzel ama adamların yaptıklarına muhtaçsın bunun dışına çıkman biraz daha tecrübe ve bilgi istiyor...ki beleşçiliğe alıştıktan sonra oturup insanın kendi kod yazası gelmez...

ricin tarafından 18/Eyl/12 10:20 tarihinde düzenlenmiştir

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Eger eski model pic ile basliyacaksan (ki mantigi kolay anlaman icin tavsiyem odur)

http://blog.rakkoc.com/2012/01/expkits-ex8b2-pic-gelistirme-karti/#axzz26nfSaB48 > bu kart cok ise yariyor.

benim bu konu hakkindaki bazi yazilarim :

http://blog.rakkoc.com/?s=expkits#axzz26nfSaB48

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Eger eski model pic ile basliyacaksan (ki mantigi kolay anlaman icin tavsiyem odur)

http://blog.rakkoc.com/2012/01/expkits-ex8b2-pic-gelistirme-karti/#axzz26nfSaB48 > bu kart cok ise yariyor.

ben bu olaylara da karşıyım...deney kartlarında alışıyorsunuz sadece yazılım olaylarına donanım sıfır...pcb çizimi sıfır arıza takibi sıfır şema tasarımı sıfır...ne anladım ben bu işten...

hepsini bir bütün olarak kavrar aklınızda oturtur tecrübe edinirseniz çok daha iyi olur...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ricin bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

ben bu olaylara da karşıyım...deney kartlarında alışıyorsunuz sadece yazılım olaylarına donanım sıfır...pcb çizimi sıfır arıza takibi sıfır şema tasarımı sıfır...ne anladım ben bu işten...

hepsini bir bütün olarak kavrar aklınızda oturtur tecrübe edinirseniz çok daha iyi olur...

Hepsini ayni anda oturtamazsin. Elektronik bilgin pek iyi degilsede sorun yasarsin. Bu bordlardan aldin bitti degil tabiki. Bordun yaninda semasi vb. seyleri var ki expkits bu konuda cok iyi destek veriyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    ricin bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Hepsini ayni anda oturtamazsin. Elektronik bilgin pek iyi degilsede sorun yasarsin. Bu bordlardan aldin bitti degil tabiki. Bordun yaninda semasi vb. seyleri var ki expkits bu konuda cok iyi destek veriyor.

hepsini bir anda oturtabilirsin....çok iyi elektronik bilgisi olmayan adam zaten pic'i de beceremez...bu işin türkçesi bu kadar basit. kulağımı şurdan değilde burdan tuttum hesabı olur....elektronik bilmeden pic e sarmaya çalışan anca led yakıp söndürmenin zevkine erişir en fazla hazır kod bulur lcd çalıştırır....bu picle yazılım yazıyorum demek değildir...hiç bir yerde örneği olmayan bir proje de takılır kalırsın kendi logaritmanı oluturamadıktan sonra kıymeti yok biliyorum demenin :D anladın..

şayet pcb şema yazılım olaylarını pekiştiremezsen (beraberce) pcb bilmezsin deney kartında çalışır kendi yaptığın devrede çalışmaz.kimi zamanlar oluyorki donanımla işin içinden çıkamıyorsun yazılımla hallediyorsun yazılım bilmezsen (logaritma) zıçtın yazılımla işin içinden çıkmadığın yerde donanımla işin içinden çıkıyorsun donanım bilmedin mi yine zıçtın :D elektronikte kullanılan her çeşit malzemeyi bilmek zorunda değilsin ama temelini işleyişini bilmek zorundasın yoksa her işin yarıda kalır hevesinde kaçar...

Toplam Hit: 2595 Toplam Mesaj: 20