folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Polonya'nın Yeni Model Askeri Tankı

Polonya'nın Yeni Model Askeri Tankı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

İstikbal Göklerdedir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    iQsuz bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı

Ek olarak gövde dizaynına dikkat çekmek isterim, Gövdenin kombine tasarımı tankın hareket opsiyonlarını koruyacak şekilde tasarlanmış.

Bunun yanında tekrar tasarıma dikkat ederseniz, gövde tasarımında ve namluda keskin çizgiler yerine oval ve dikey bileşenlerle oluşturulmuş durumda.Bu da demek oluyorki herhangi isabet eden bir roketin o gövdeden sekmesi muhtemel.

ya Allah aşkına hocam mühendislik okuyosun, götümüzden kan alıyolar diyosun olaya getirdiğin açıklamaya bak.

bu açıklamadan sonra bütün vucudundan kan alsalar yine bi bok olucak değil gibi.

en basitinden bi strain gagelerin çalışma mantıklarına bak.

adam seni safiyani eleştirmiş, egondan onu bile kendine yedirememişsin.

ayrıca

dikkatimi çekti forumda yurtdışında okuyan adamların çoğunda gereksiz bi ene gereksiz bi hava var.

biri diyo polonya siker biri diyo ukrayna biri diyo çek cumhuriyeti.sanırsın stanford da okuyosunuz.

yani yıllık 6-7 bin doları olan her adam sizin yaptığınızı yapabiliyo.neyin sidiğini yarıştırıyosunuz aq.

Senin gibi konuşan insanları nedense hiçbir sahada göremiyoruz forumda.Öncelikle karşında konuştuğun kişiyi iyi tanı, mesajlarına ve konularına bak daha sonra bilgi sahibi ol sonra gel istediğin konuda tartışalım.

Ortada kanıtlamak istediğim bir durumda yok, sidik yarışına girmek için bi nedenimde yok.Kendi yorumumla herzamanki teknoloji haberlerinden biri sadece.

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

polonyoya bok atana antonov an-225 derim susarım

hocam ben antonovu Rus uçağı diye biliyorum 

Ha Ha!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    HorbaDor bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

Ukrayna sovyeti tarafından yapılmıştı bildiğim kadarıyla.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı
    iQsuz bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı

Senin gibi konuşan insanları nedense hiçbir sahada göremiyoruz forumda.Öncelikle karşında konuştuğun kişiyi iyi tanı, mesajlarına ve konularına bak daha sonra bilgi sahibi ol sonra gel istediğin konuda tartışalım.

Ortada kanıtlamak istediğim bir durumda yok, sidik yarışına girmek için bi nedenimde yok.Kendi yorumumla herzamanki teknoloji haberlerinden biri sadece.

seni şöyle tanıyalım hocam.

*Polonya'nın herzaman mühendislikte büyük ülkelere taç çıkartacağını savunmuşumdur, bu yüzden kıçımızdan kan alıyorlar ama mezun olduktan sonra nasıl bir donanıma sahip olduğunuzu kestirmeniz mümkün değil.

-Burada şair bölümünün zor olduğunu savunarak mezun olduğunda bizim aklımız hayalimizin almıyacağı bi bilgi birikimine dikkat çekmiş.

-Bu muhteşem bilgi birikiminide tankta bulunan oval ve dikey bileşenlerin sebebini roketlerin sekmesine bağlayarak kanıtlamıştır.

*Öncelikle bir konuda Polonya'nın mühendislikteki başarısını küçümseyen dalkavuk muridler olmuştu.

-hakaret ve ağır ego içeren bu cümlede ise yazarımız her ne kadar sidik yarışına girmediğini söylesede daha önce bir konuda yazan (muhtemelen u235) murid kardeşimize giydirmiş ve polonyanın mühendislikte sikip atıcağını vurgulamış ki haklıda Esconda gibi muazzam bir zekayı, bu muazzam bilgi küpünü yılda sadece ama sadece 6-7bin dolar gibi bi bonservis bedeli ile kendi üniversitelerine kabul etmişler. sikip atmamaları elde değil zira arkadaşları çok zorluyolar ve nasıl bir donanıma sahip olduklarını aklımız hayalimiz yetmez.

*Tam da senden bahsediyordum, hoşgeldin.Buyur pisleyebilirsin sevgili murid.

-Burada ise zeka küpümüz dalkavuk kelimesini kime kullandığını açıkça söylemiş.

e hocam bunca yazdıklarından sonra egonu kabul etmemen yine egon gereği.sidik yarıştırmadığını söylemen ise suçluluğunun gereğidir.

ama yinede gönlün kırılması,

tamam sizin köy daha büyük.

@HolyZat

hocam bahsettiğin kişi eğer @unbalanced ise ben öyle adamın taşşağını yerim.sözlerim onun şahsiyetinden uzaktır.

iQsuz tarafından 10/Eki/13 23:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    HorbaDor bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

sovyetler birliği döneminde teknoloji fabrikaları sovyet ülkelerine dağıtılırdı amaç istihdamdı yani sovyet ukraynası tarafından falan değil tümü sovyet teknolojisidir. ukraynada uçak motoru üretilirdi anthonov uçaklarının ve tupolev uçaklarının motorları ukraynadaki fabrikalarda üretilirdi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    HorbaDor bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

sovyetler birliği döneminde teknoloji fabrikaları sovyet ülkelerine dağıtılırdı amaç istihdamdı yani sovyet ukraynası tarafından falan değil tümü sovyet teknolojisidir. ukraynada uçak motoru üretilirdi anthonov uçaklarının ve tupolev uçaklarının motorları ukraynadaki fabrikalarda üretilirdi.

Söylediğin doğru.

Ama sadece rus demekde doğru değil.Sovyet = rus olarak görüyor millet.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Altay tankının motoru Almanmış, belki ileride onu da üretebiliriz. Bu arada o insansı robot videosunda çok saçma bir ayrıntı var bence. Normalde makinayı insana benzetmeye çalışırız; şekliyle olsun hareket kabiliyetiyle olsun veya yapay zekaya sahip olmasını isteriz. Kısaca tüm özellikleriyle insana yaklaşmasını isteriz. Fakat videoda robota top geliyor ve robot da devrilmiyor :) sözde dengede kalıyor falan komik ya. Orada bence yapacağı şey insan gibi davranmaı olmalı. Mesela kollarıyla kendini korumaya çalışabilir veya ani bir hareketle toptan kaçabilir durumda olmalı.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    tutum bunu yazdı

Altay tankının motoru Almanmış, belki ileride onu da üretebiliriz. Bu arada o insansı robot videosunda çok saçma bir ayrıntı var bence. Normalde makinayı insana benzetmeye çalışırız; şekliyle olsun hareket kabiliyetiyle olsun veya yapay zekaya sahip olmasını isteriz. Kısaca tüm özellikleriyle insana yaklaşmasını isteriz. Fakat videoda robota top geliyor ve robot da devrilmiyor :) sözde dengede kalıyor falan komik ya. Orada bence yapacağı şey insan gibi davranmaı olmalı. Mesela kollarıyla kendini korumaya çalışabilir veya ani bir hareketle toptan kaçabilir durumda olmalı.

Birebir insan yaratsalar abi bunun kafama denk olanı yok mu, bayan versiyonu yok mu işe yarasın vs. diye kılıf uydurulacak eminim :P

Dışarıdan bakınca kolay geliyor galiba da adamların uğraştıkları şeyler çok farklı.

@Esconda: Retret uzunca Kaanstain kısaca cevap vermiş. + Her zamanki gibi egon tavan yapmış :P

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Dengede kalma olayı o kadar zor birşey değil. İki tekerlekli araçlar var onlar nasıl dengede kalıyorsa bu robotta da ona benzer bir sistem var muhtemelen. Ve o iki tekerlekli araçtan bizim bir arkadaş üniversitede yaptı proje olarak. ginger diye yazılıyor sanırım.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
Toplam Hit: 6667 Toplam Mesaj: 53