Prizden Ses Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bugun evdeki elektirik aksamında bi bokluk var :D

hiç bir sorun yoktu su ana kadar bugun prizin bitanesinden cırrrrr  diye ses geliyo    çamasır makinesi çalışırken geldigini buldum kapatınca sorun yok zaten kapatmazsam otomatikman kendi kendine kapanıo o prizede bişi taktıgımda yada çamaşır makinesini çalıştıgında ötmeye başlıo :D bide denemedim ama hatırladıgım kadarıyla bunlar farklı şalterdeler  ne alaka çözemedim

buna elektirikci cağırmadan kendim müdahale edebilirmiyim 

edebilirsem napmam lazım

bk yoluna gitme dururmum varsa elletmeyin :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

önce şalteri indir abi kontrol kalemi yada ölcü aleti ilede kontrol et bakalım elektrıgı kesıomu salter.Kestiyse ilgili prizi açıp bak bakalm ne var içinde kırık anormal birşey varmı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

prizi sök yenisini tak.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

cordelian bunu yazdı:
    -----------------------------

önce şalteri indir abi kontrol kalemi yada ölcü aleti ilede kontrol et bakalım elektrıgı kesıomu salter.Kestiyse ilgili prizi açıp bak bakalm ne var içinde kırık anormal birşey varmı 

-----------------------------

avometre olması lazım biyerlerde (temel elektronik dersinden kalma ahh ahh :D )  şalterlerin hepsini kapattıktan sonra onla kontrol mü edim ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

evet abi bi dene once cunku binanın elektrık sıstemını doşeyen bir gerizekalı var ise çarpılmayasın.Biz ilk taşındıgımızda şalter insede elektrık kesilmiodu odamda.

750VAC ye almayı unutma olcü aletini Dc kademede ölcmeyesin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

benım oda da vardı bi tane böyle priz. çok geçmeden infılak etti :D değiştirmeni öneririm..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

kaliteli bir priz al değiştir eskiyle hemen  düzelecektir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

temassızlıktan atlama yapıyodur

fişte yamukluk yoksa prizi aç düzelt tak yenisine gerek yok.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

çamaşır makinası ark yapıyor priz ısınıyorsa çamaşır makinasını taktın prizi değiştir eger ses yine geliyorsa fişi değiştir mazzallah ark yapmaya devam ederse evi yakarsın

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

ben şarteri indirmeden değiştiriyorum al eline kargaburunu

daha sonra kontrol kalemi yardımı ile kabloları sök ve eskisini çıkar sonra yenisini al eline kabloları karga burun yardımı ile yerlerine yerlestir ve kontrol kalemi ile vidaları sıkıştır yanlız bu iş dikkat ister dalgınlıgına gelirse oracıkta pamuğu misafir eder göt benden söylemesi dostum. en iyisi sarteli indirmek hatta sen siktir et kargaburunu direk şarteli indir.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Cok tehlikelidir, içten içe bütün buat sisteminden devam eden yangın evi bile yakabilir...

hemen sigortayı kapatıp söküp yeni bi topraklı priz alıp sağlamca vidaları sıkarak değiştir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 7998 Toplam Mesaj: 16