folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Prizsiz Cep Şarjını 18 Yaşındaki Liseli Buldu

Prizsiz Cep Şarjını 18 Yaşındaki Liseli Buldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Prizsiz cep şarjını 18 yaşındaki liseli buldu

Prizsiz%20cep%20şarjını%2018%20yaşındaki%20liseli%20buldu

Günümüzde cep telefonu sahiplerinin en büyük sorunlarından biri olan şarjın kısa sürede bitmesine karşı bugüne kadar sunulan en iyi çözüm 18 yaşındaki bir lise öğrencisinden geldi

Hint asıllı Amerikan vatandaşı Eesha Khare tarafından geliştirilen 'süperkapasitör' cep telefonlarını sadece 30 saniyede şarj edebiliyor.

PRİZE GEREK YOK

Khare'nin siyah, dikdörtgen şeklinde ve 2.5 santimetre büyüklüğündeki cihazı bir cep telefonunu 20 ila 30 saniye arasında şarj edebiliyor. Cihaz çok ufak olduğundan dolayı cep telefonu içine de sığabiliyor. Khare'ye göre insanlar bundan böyle elektrik prizi aramak zorunda kalmayacak.

OTOLARDA KULLANILABİLİR

Geliştirdiği cihazı "Çok küçük hacimde büyük ölçüde enerji depolayabilen bir 'süperkapasitör' diye anlatan Khare ayrıca bu teknolojinin hibrit otomobillerin daha hızlı şarj edilmesinde de kullanılabileceğini de söyledi.

50 BİN DOLAR ÖDÜL

Khare, Intel tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda 1600 katılımcının arasından birinci olarak seçilerek 50 bin dolarlık ödüle layık görüldü. Lynbrook lisesinde okuyan Khare, aldığı ödülü Harvard Üniversitesi'nde okuyabilmek için kullanacak.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Zaytung haberi gibi lan :D

Kızıda prizsiz şarj etmişler herhalde ordan aydınlanmış :D abi harvard'da okuyacam deyip kendini küçük düşürmüş bence, ödülü alan sonuçta asıl harvard'ın ona teklif sunması gerek :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Lan vere vere 50.000 $ mı vermişler kıza :D kıytırık ios app'lerden millet milyonlar kazanıyor.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Buda benim seyyar şarz, dağa,ormana gittiğim zaman lazım oluyor, iki android telefonu tam şarz edebiliyor.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

Buda benim seyyar şarz, dağa,ormana gittiğim zaman lazım oluyor, iki android telefonu tam şarz edebiliyor.

Oha ciddimi la :D hocam nasıl oluyor o bide ne kadar sürede şarj ederki :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

Lan vere vere 50.000 $ mı vermişler kıza :D kıytırık ios app'lerden millet milyonlar kazanıyor.

50 bin $ hindistan için deli bi para  belgeselleri ile hak verirsin, belgesel seyir ettim günlük 2-3 $ çalışıyorlar ,kadınları bile 1 dolar karşılığında erkeklerle beraber oluyorlar  çok güzel kadın ve çok kişi geliyorsa günlüğü 5 dolara kadar çıkan var..

yani o 50bin $ hayatını bi kısmını garanti edebilir.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek
    Kazekage bunu yazdı
    TheMayk bunu yazdı

Oha ciddimi la :D hocam nasıl oluyor o bide ne kadar sürede şarj ederki :)

Hoca bu normal şarz aletiyle aynı süre içerisinde şarz ediyor, pilin şarzı ise bende özel şarz aleti var hobbyde kullandığım lipo pillerini şarz etmek için o cihazla şarz ediyorum oda yaklaşık 1 saat sürüyor düşük amperde, birde bunun büyük versiyonu var bende onun fotosu yok şuan, o pille geçende balık avlamaya gittik, orada 7 tane android telefonu full şarz yaptık, büyük lipo pilin ağırlığı 400gr.

TheMayk tarafından 22/May/13 11:09 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErolSs
    ErolSs's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

bi 50 bin de sana vermeleri lazım :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek
    ErolSs bunu yazdı
    TheMayk bunu yazdı

bi 50 bin de sana vermeleri lazım :))

Göz%20kırpma

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Kaynak :<

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

hocam şunun yapımı tam bi anlatsana bizde faydalanalım  

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
Toplam Hit: 7002 Toplam Mesaj: 43