folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Programcilik : Amele İşi ?

Programcilik : Amele İşi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Sen Bu Amelelikten Büyük Bi Taşımacılık Şirketine Geçebilecek Hırsı Görüyosan Kendinde Devam Et

Yoksa FireX'in Dediği Gibi Evlenip Çoluğa Çocuğa Karış :D

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

sen kısa yoldan para kazanmayı hedefliyorsun doğal olarakta olay istediğin yönde gitmiyor.

arkadaşların dediği gibi proğramlama zevk ve merak işidir diye düşünüyorum bu sorunu halledersen sıkılmazsın..

ayrıca amele işi neden olsunki bill gates e amele diyebilirmiyiz sence :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

la tülo halen kendine bir iş bulamadın mı :| ? 

bu arada bence elektronik şine gir :|

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

milleti programcılıtkan soğutma :P:P

burda programcı yetiştirmeye çalışıoruz dimi ama :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    bassaristhe bunu yazdı:
    -----------------------------

simdi arkadaslar ben bu programlama isini seviyodum ta ki staj yapana kdr her gün kod görmekten beynim zikildi yani bu is bana göre deil dedim ama bu sektörde programci olmadan baska nasil çalisilir ne isler var ?

Bence bütün gün toz,yağ,sürekli küfür ve devamlı inilip cıkılan 11 katlı binaların oldugu bi toplukonut şantiyesinde staj yapmadıgın icin şükret, daha fazla yakınma:D Unutmadan sabah 8 aksam minimum 18:30 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    BuZuL bunu yazdı:

sen kısa yoldan para kazanmayı hedefliyorsun doğal olarakta olay istediğin yönde gitmiyor.

arkadaşların dediği gibi proğramlama zevk ve merak işidir diye düşünüyorum bu sorunu halledersen sıkılmazsın..

olm olur mu öyle sey para kazancam da kolay yol aramiyorum sadece bundan daha rahat is olsun diyorum :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    bassaristhe bunu yazdı:
    BuZuL bunu yazdı:

olm olur mu öyle sey para kazancam da kolay yol aramiyorum sadece bundan daha rahat is olsun diyorum :D

valla kastıracan o zaman boyuna :D aslına bakarsan kod yazmak zevk işi kod yazacağım diye kod yazdığında hem sıkıcı hemde hiçbirşey öğrenilmiyor illa pc olsun diyorsan grafik çalış ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

İnşaatta nasıl amele varsa , programlama işindede amele vardır.

Ama programlamanın amele işi olduğu söylenemez. fakat kolay yoldan parayi vurmak için kısa zamanda program yazıp koseyi donme devri yaklaşık 10 sene once bitti.  Merakın olacak sevecen hatta ameleligini bile sewerek yapican ki o zaman procelerde soz sahibi olacan.

Yanlış yerde başlamış olabilirsin. yada yöneticin bi halttan anlamıyor olabilir.

Bana sorarsan programcılık kesinlikle amele işi değildir. amele paso aynı işi yapar. programcılık zaten hergün aynı iş yapılmasın diye otomatiğe takmaktır. bana hergün aynı işi verirlerse o işle birkac gun ugrasir otomatige takar ve yatarım hocam :)

eğer paso aynı işi yapıyorsan sen programcılık yapmamışsındı.

Hergün kod yazmaktan beyninin sikilmesi konusuna gelince, 

a) yöneticin sana phpyi notepadda yazdırıyordur( başıma gelmişti )  fakat çok gelişmiş yetenekli ve esnek toollar var her dil için.

b) düzenli kod yazmayı öğrenememişindir

Bilgisayar ile ilgili yapabileceğin

a) programlama, kimisine gore zewk kimisine gore işkencedir (en çok para bundadır iyi bir proceye girisirsen)

b) network sadece kurulumda çok kasarsın ondan sora bilgisayari bozulan olmadigi surece kitap okuyup muzik dinleyebilirsin 

c) databaseci olmak, uzmanlık gerektirir parası iyidir ama iyi uzman olacan

d) donanımcılık, çok uğraş az para, çok risk

Ama tabi bilgisayar öyle birşeyki buzdolabı fabrikasındada var tekstildede var elektroniktede var heryerde var, bişeyler uzerine uzmanlaşırsan herzaman avantaj senin icin

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    birde programcı olacam işimde iyi olacam diyosan matematiğin kuvvetli olmalıdır.. matematiği sıfır olan vatandaşın programlama mantığı öğrenme ve programlama işini öğrenme şansıda sıfırdır :) bence tabi :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    holy noktayı koymuş  daha bişi demeye gerek yok

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
Toplam Hit: 4437 Toplam Mesaj: 28