folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programcılık Unutkanlığa Sebep Mi

Programcılık Unutkanlığa Sebep Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

uzun süredir bu sorunu yaşıyorum..

artık hani normal şeyleri geçtim gündelik hayatı kodları bile unutur oldum..

şifre filan hak getire sürekli bi yerlerde yazılı tutuyorum..

finallerden sonra kesin olarak doktora gitmek istiyorum hangi bölüme gittiniz siz ? 

hangi bölüm bakıyor bu olaya ?

müdür ben nörolojiye gittim,gittiğinde de ilk olarak kan tahlili iste ve B12 seviyene baktır eğer normalse başka sebebi vardır.

Unutkanlık sebeplerinden biri de mide asitinde bile yaşayabilen helikobakterpilori isimli bir bakteri.

Bu bakteri B12 emilimini engelliyor, bende bu meret çıktı helipak diye 100 küsür liralık antibiyotik kullandım reflüye felan iyi geldi, peki unutkanlık geçtimi? geçmedi mına koyim...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı:

Unutkanlık yaşayan müritler sık mastürbasyon yapıyorsanız ondanda kaynaklanabilir. : )

kesinlikle, kendimden biliyorum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Durumunuz vahim gençler :| Ama harbiden de programcı tanıdıklarımın hepsi unutkanlık sorunu yaşıyor. Doktora görünmenizde fayda var, geçmiş olsun.  

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:

Durumunuz vahim gençler :| Ama harbiden de programcı tanıdıklarımın hepsi unutkanlık sorunu yaşıyor. Doktora görünmenizde fayda var, geçmiş olsun.  

öyle böyle değil dostum cidden hafıza 0 amk.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

stux bunu yazdı:
    ersn bunu yazdı:

Unutkanlık yaşayan müritler sık mastürbasyon yapıyorsanız ondanda kaynaklanabilir. : )

Bende de var unutkanlık bazen şifremi bile  unutuyorum bazende gördüğüm kolay ezberlenmicek uzun sayıları bir celsede ezberliyorum . Nette araştırdım sık masturbasyondan kaynaklandığını yazmışlar . Beyinde kan taaruz sırasında kritik bölgede toplanıyormuş ondan olabilirxD

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

özeliikle ne biliyim işte hatırlayacığım şeyi hatırlıyorum da bazı şeyleri yavaş yavaş unutmaya başladım bende :|

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Haftada bir kez mutlaka balık yiyin la :P Saatlerce kod yazıp ulan dur dönerci hayri ustadan bi döner kapayım da yiyeyim falan diyip fastfood yiyeceklere yönelmeyin :/ 

Beslenmeye dikkat edin  

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Doğrudur, tarayıcının her köşesine notlar düşmeye başladım onu yap bunu yap :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı:

stux bunu yazdı:
    ersn bunu yazdı:

Bende de var unutkanlık bazen şifremi bile  unutuyorum bazende gördüğüm kolay ezberlenmicek uzun sayıları bir celsede ezberliyorum . Nette araştırdım sık masturbasyondan kaynaklandığını yazmışlar . Beyinde kan taaruz sırasında kritik bölgede toplanıyormuş ondan olabilirxD

aynen öyle hocam, benim mesela hafızam, ezberim çok iyiydi. 5 yıldır kullanıdığım aynı şifreyi bazen 5dk düşünüyorum, şimdi txt lere not etmeye başladım, masaüstünde bir sürü txt var. Ve artık her yerde aynı şifreyi kullanıyorum ki hiç huyum değildi, unutuyorum sürekli.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar Size İlacını Söyleyim Yapın Bana Dua Edin :)

1. Hergün Mulaka Ceviz Yiyin

2.Haftada En Az 3 Defa Balık Balık Yoksa Konserve Ton Balığı

3. Soğan Kensinlikle Hergün Yiyin

buda bi kaynaktan aldıgım ve denedigim kaynak

Kırmızı biber: İçerdiği bolca C vitamini sayesinde, uyarıcı etki göstermektedir. Özellikle acı olanı tercih edilmelidir. Dimağı kuvvetlendirici olmasının yanı sıra, soğuk algılındığında meydana gelen ağrıların giderilmesi için de iyi bir kaynaktır.

* Ceviz: Her gün bol miktarda ceviz yenilmesi, hafızayı canlı tutmaktadır. Görüntü olarak da beyni andıran bir özellik taşıması, dikkat çekicidir. Konsantrasyon güçlüğü için etkilidir.

* Üzüm: Özellikle kurutulmuş üzüm dimağı kuvvetlendirir. Sınav dönemlerinde öğrenciler için bulunmaz bir besin kaynağıdır. Unutkanlık için her gün yenilmelidir.

* Soğan: Sarımsak gibi, kan dolaşımını sağlayıcı ve kanı temizleyici etkiye sahiptir. Damarda tıkanıklık yapan maddelerin fonksiyonlarına engel olur. Beyinsel faaliyetleri artırır. Zihin yorgunluğuna iyi gelen soğan, adeta C vitamini deposu. Mikroplara karşı vücut direncini güçlendirirken, damar sertliği, grip, astım ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücudu koruyor. Böbreklerde taş ve kumların düşürülmesinde de önemli rol oynuyor.

* Buğday: Buğday unu; konsantrasyon bozuklukları ve ilgisizlik gibi durumlarda, dikkat eksikliğinde öğrencilerin yardımcısı olarak düşünülebilir. İçerdiği E vitamini sayesinde de hücrelerin yenilenmesinde rol oynar ve birçok minarelleri de içermektedir (B1, Ca, Mg, F, K, Fe, Zn, fosfatlar, vb.).

* Biberiye: Dolaşım sistemini düzenleyici ve zihin açıcı etkisi bulunuyor.

* Karanfil: Çay gibi demlenip tatlandırılarak içildiğinde hafızayı kuvvetlendiriyor, zihni açıcı ve unutkanlığı geçirici etli gösteriyor. Bu çay, kalp çarpıntısına iyi geliyor. Ayrıca, dişleri kuvvetlendirici etkisi de var.

* Ahududu: Bahçelerde yetiştirilebilen bir bitkidir. İnsana zindelik verir. İyi bir zihinsel yorgunluğu giderici özelliğe sahiptir.

* Kereviz: Unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir, idrar sökücü özelliği var. B vitamini, demir ve kireç içeren kereviz, böbrek taş ve kumlarının düşürülmesine yardım eder, kan ve süt yapar, karaciğeri temizler. Şeker, yüksek tansiyon ve romatizma da da faydalıdır.

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 6902 Toplam Mesaj: 58