folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Programlama Dilleri Hakkında

Programlama Dilleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben programlama dilleri hakında bilgi almak öğrenmek istiyorum vikipedi ye baktım sanırım böyle 2500 tane filan  dil varmış acaba bunlar arasında en reveçta  en önemli olan hangileri bide ben ev ortamında öğrene bilirmiyim internet üzerinden yoksa bilen birinin yardıma ihtiyaç varmıdır ?

Cevaplarınızı bekilyorum teşekürler ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

memleket programcı web tasarımcı doldu hocam senin mesleğin nedir ya onu yapsana artık bakkal manav bile programlamaya dadanacak : |

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    -----------------------------

memleket programcı web tasarımcı doldu hocam senin mesleğin nedir ya onu yapsana artık bakkal manav bile programlamaya dadanacak : |

Yok hocam ya nereye doldu. İşi adam gibi bilen çok kişi yok. Web Tasarımcıyım diye gezenlerin %90ı script editlemekten ve wordpresse tema atmaktan başka bir şey bilmenyenler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hoca e yaparsan yap, benim gibi salaklık yapıp 15 dilde uğraşıp, proje yapıp sonra vaz geçip saçmalama.

Bir iki tane seç, onda uzman ol.açıkçası python'u nasa, google, cern nedeniyle bir kaç yıl içinde daha da sağlamlaşacağını düşünüyorum.Linux zaten fazlasıyla peşinde.Yanında birde php ohh...

Fakat para diyorsan asp.net, c# ile para kazanıp, kolay işler yapabilrisin.Tercihini yap.Fakat birinde başladıysan devam et, uzmanlaş sonra başka bir dil ek olarak öğrenebilirsin.

---

Fakat ne olursa olsun c/c++ öğren.Bu dil kaç senedir hala kullanılıyor.Tahminimce bir 20 yıl daha kullanılması muhtemel.pascal, delphi, java, asp... Bunlar gelip geçici.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

Zumsuk veya diğer arkadaşlar c/c++ veya diğer önemli diller hakkında  türkçe döküman var mı ingilizce ile pek aram yok da ?  Bu araada ben bunu meslek gibi değilde öğrenmek için istiyorum malum okul bitiyo yaz için biir uğraş olsun diye... Teşekürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

salihcan38 bunu yazdı:

Zumsuk veya diğer arkadaşlar c/c++ veya diğer önemli diller hakkında  türkçe döküman var mı ingilizce ile pek aram yok da ?  Bu araada ben bunu meslek gibi değilde öğrenmek için istiyorum malum okul bitiyo yaz için biir uğraş olsun diye... Teşekürler

programlama ögrencem diyorsan yabancı dil şart  hem kaynak bulma bakımındn hemde programlama daki bi sorunla karşılaştıgın zaman anlama açısından

ayrıca evde zaman geçirmek için istiosan vb.net i tavsiye ederim küçük çaplı şeyler yapabilmen için iyidir senin için

türkçe döküman bulursun fakat kaliteleri tartışılılır en azından kaliteli türkçe döküman sayısı cok az

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

tavsiye: vb.net le başla kolayından. .net temelin olur zamanla c# a temel olur, ardından cpp'a.

Düşünüyorum, o halde varım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

İnternetten baktığım kadarıyla c++  önemli bir dil bu dil hakkında  kitap önerisi iolucak olan varsa iyi olur bide bu kitapların korsanı istanbulda nerden alınır beyaztta var mıdır?

Teşekürler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocam 15-20 tane dili yarım yamalak bileceğine 1 veya 2 dil üzerine yoğunlaş ve kendini  onun üzerinde uzmanlaştır meyvesini alacaksın.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek

hocam ben ajax ögren derim bu aralar çok haşır neşirim yazılım ile zaten bazı sorunlardan dolayı kendimi iyicene pc e verdim ajax, javascript ile yazılır onu ASP, PHP, ColdFusion gibi diller ile zengin ve aktif olarak kullanabilirsin dedigim gibi ajax ögren derim google amca biliyo işi :D

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Programlama dili öğrenmek istiyorsun iyi,güzel bişey ama öncelikle ne yapmak istediğine karar ver derim.Web üzerine bişeyler mi yapacaksın yoksa masaüstü programlama mı kasacaksın.2'si birbirinden ayrı şeyler,ikisi de çok zevklidir.Bir de şurası önemlidir,programlama ile profesyonel olarak mı uğraşacaksın yoksa amatör olarak mı?Para kazanma düşüncesindemisin yoksa amme hizmeti olarak mı yapacaksın?Tüm bunlar bana göre kriterdir ve ona göre dil seçmek gerekir.

İşin aslında bir de programlama öğrenmek biraz daha farklı.Algoritma bilgin ne kadar fazlaysa syntax ı çözdükten sonra o kadar stabil ve komplex kod yazabilirsin.Ben 0 algoritma bilgisi ile c ye başlayınca bazı şeyleri yapmakta açıkçası zorlanmıştım, tabi kastıkça herşey oluyor.0'dan başlayacaksan en fazla destek gören dillerden birisini seçmeni tavsiye ederim,takıldığın yerde hızlı cevap almak önemli.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
Toplam Hit: 3215 Toplam Mesaj: 21