folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Başlamak İsteyenler İçin

Programlamaya Başlamak İsteyenler İçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

güzel bir çalışma olmuş

Net Link: http://i.hizliresim.com/OMYRn4.png

RimPalace tarafından 04/Ağu/16 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Diğer tarikatların şeyhlerine kendinizi kaptırmayın. Bizim şeyhin fetvası dururken başka yerlere gitmek tahrimen mekruhtur!

http://www.tahribat.com/document-hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-sorusunun-ce-5292/

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Caliber bunu yazdı

Diğer tarikatların şeyhlerine kendinizi kaptırmayın. Bizim şeyhin fetvası dururken başka yerlere gitmek tahrimen mekruhtur!

http://www.tahribat.com/document-hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-sorusunun-ce-5292/

C# : Öncelikli olarak Masa üstü programları ve web, aynı zamanda tüm cihazlarda çalışan (Burası henüz tartışmalı, ama gelecekte öyle olacak gibi) şeyler yazmak istiyorum . kolay kod yazayım ama gerekirse windowsa, visualstudioya da 3-5 kuruş vereyim. Esnek olsun, herşeye kolay entegre olsun. lastik gibi bişey olsun.

Archived message :D 

More about Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun cevabı on:
    Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun cevabı

N
    ot : Amk bu resimde bile Python u yanlış yazmışlar.

0x656e tarafından 04/Ağu/16 01:01 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Nedense hep python bana çekici geldi , bence python gelecekte de çok güzel yeri olacak  gelisecek ve python ve gerekli araçları kullanarak hep web hem masaüstü programlar yapılabiliyor.

Sizce? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sadece php hakkında yazılanlara baktım alanım olduğundan dolayı. Saçmalamışlar amk uzaktan yakından alakası yok Programlamaya başlamak isteyenlere önerilmeyecek çalışma diyerek özetleyebilirim.

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Nedense hep python bana çekici geldi , bence python gelecekte de çok güzel yeri olacak  gelisecek ve python ve gerekli araçları kullanarak hep web hem masaüstü programlar yapılabiliyor.

Sizce? 

en nefret ettiğim dil :D çok kolay yazımı fln var ama abuk subuk formülleri ve yazma şekilleri vardı o yüzden hiç ısınamadım

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Nvidia bunu yazdı

sadece php hakkında yazılanlara baktım alanım olduğundan dolayı. Saçmalamışlar amk uzaktan yakından alakası yok Programlamaya başlamak isteyenlere önerilmeyecek çalışma diyerek özetleyebilirim.

PHP'cilere şunu göndermekten hep mutluluk duyarım :D 

https://onur.im/php.html

Bence gelecek Ruby( RoR ) , Javascript , Python da.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı

Niye hocam. Orada yazılanlar doğru.

PHP sintaksı çirkindir. Bundan bir sürü insan şikayetçi.  Ne o öyle dolar işaretleri falan. Yeminle sırf bu yüzden şimdiye kadar PHP ye elimi sürmedim. Çok çirkin. :)))

Python candır.

SkynetX tarafından 04/Ağu/16 11:51 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

beyler python da yazılan desktop programlar webte de çalışırmı, yani programlar hem masa üstünde çalışacak hemde aynı db ye webten erişilebilecek.

Birde  hiç bilmeyenler için  C# mı Python mu daha kolay, Herkes için C# kitabı aldım ancak ilk sayfasında bile 1 sayfa kodu görünce sadece önsöz ve içindekileri okuyabilidim. birde arka kapağı.

daha önce hello world bile yazmamış birisne bir kitap tavsiye ederseniz bu hangisi olur. Amaç Desktop programlar ve web te çalışabilmesi. ben bu ikilinin epey bir ömrü olduğunu düşünüyorum.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Başlamak pek mesele değil de ne şekilde ilerlemeli kişi, örnek veriyorum sırf X kişinin eğitim videolarını izleyerek mı sınırlı kalmalı, görüşleri merak ediyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Python reis gene göklerde :D javascript aldı başını gidiyor hele node js falan server taraflarında muazzam.  Server side javascript kullanımı bir hayli var Python da uçuyor Java php gibi dillerin kullanılma sebebi eski nesilin yani 30 yaş üstünün uzman olup dili bırakamaması  :)  benim görüşüm bu ama ne olur bilinmez Javaya bi çorap örerlerse gene ekmek yenir. Şuan Android var :)  bide el terminalleri gerçi c# ile de yapılıyor ama Java daha fazla. 

Algoritma varsa dil öğrenmek 1 hafta gerisi tecrübe :) 

MhmdAlmz tarafından 04/Ağu/16 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 3765 Toplam Mesaj: 16
javascript c++ php c java python ruby objective-c programlama dilleri