folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pskiyatri Tedavilerinde Ki Amaç ?

Pskiyatri Tedavilerinde Ki Amaç ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sensiz_aglamam
    sensiz_aglamam's avatar
    Dişi

Merhaba arkadaşlar . Tamam belki ülkenin daha büyük sorunları var ama bu konuyu konuşucak kimsemin olmadığını düşünüyorum .. Bu yüzden sormak istedim. Bu pskiyatriciler ne yapar ? Ruh ve sinir hastalıklarına gittim muane oldm ve 2.basamak denen terapi bölümüne gönderdiler . Benim beklediğim terapi konuşup rahatlayabilceğim sorunlarımı aşmamda yardımcı olucak kişiler . Ama beklenti karşılanmıyo 4kez gittim 3 seans bayan bir doktordaydı . Bayanlarla aram iyi değil pek dedim belki ondandır soğukluk . Şimdi erkek doktor dedim özellikle ama yok odaya giriyorum aynı sorun odadan cıkıyorum aynı sorun . Ben mucize beklemiyorum elbeltte ama insan bi rahatlık hisseder dimi . O yok . Zaten doktorda ki ifade hadi bitirde git gibi . Mesela bugün konuştum konuştum kendim sordm cevap verdm sonunda adam aynısını bana ddi . Orda ki amaç ne oluyo ? Ben mi yanlış düşünüyorum acaba onlarmı işlerini yapamıyorlar. Konuşucak dertleşicek kimse olmadığından doktorlara sardım . Ama onlarlada anlaşamadım :/

Eğer gereksiz görülürse silebilirsiniz . 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Psikiyatriye hiç ama hiç inanmıyor, güvenmiyorum. En iyi tedavi yolunun birbirini anlayan insanların karşılıklı konuşmasından geçtiğini düşünüyorum. PM atın sayın mürid, sohbet edelim, bir çare bile olmazsa en azından biraz rahatlarsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Allaha sigin bol bol dua et zihninin boşaldigini hissediceksin. Olumsuz düşünme kendini sürekli pozitif düşüncelerle "telkin" et. Günde bir kaç kere ben iyiyim ben iyiyim demende bile yarar var dene söylediklerimi.

DeepInside tarafından 28/Mar/14 04:01 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hiç işe yaramıyor çok gittim.

en iyi çözüm sana yol gösterecek iyi biri fikrini deştirecek her an aradığında derdini dinleyek biri.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

türkiye de o iş biraz saçma ilerliyor, seans süreleri 8 dakika mı ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sensiz_aglamam
    sensiz_aglamam's avatar
    Dişi
    VBDream bunu yazdı

türkiye de o iş biraz saçma ilerliyor, seans süreleri 8 dakika mı ?

bilmem hesaplamadım . Ama randevular 1.5 ay sonra oluyo çok dolu olduğundan mış

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Anlam kargaşası var sanki. Uzun uzun konuştuğun psikolog, sana ilaç yazıp bunları 1-1,5 ay kullan geri gel diyen psikiyatr dır. Psikiyatr dan sevkle psikoloğa gitmişsen rahatlama amaçlı pek bir şey bekleme derim. 

Eğer ciddi anlamda rahatlama istiyorsan basıcaksın parayı seansı 700-800 lira olan bir psikoloğa görüneceksin ya da gelip bizim gibi insanlara içini rahat rahat dökeceksin gerek burada gerek telefonda gerek facebook gibi yerlerde.

Onun dışında hastaneden medet beklersen sana bir tanı koyacak psikolog yardımıyla ve ilaç tedavisine başlayacaksın. Bu ilaçlar seni aptal edecek, zaten olmayan bütün yaşama hevesin enteresan boyutlara girecek. Baban ölmüş deseler "hadi ya ciddi misin nasıl ölmüş ehehehe" triplerine gireceksin. 

Fayda olarak, sadece eskisine nazaran çok daha güzel uyuyacaksın. Rüyaların böyle acayip berrak olacak. Otur anlat deseler bir iki saat sürer muhtemelen öyle berrak rüyaların olacak. 

------------

Genel kanım, herhangi bir platformdan çok tanımadığın rastgele bir insan seçip oturup içini dökmen yönünde.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

"Mesela bugün konuştum konuştum kendim sordm cevap verdm sonunda adam aynısını bana ddi "

buna içerik yansıtması deniyor mesela. psikolojide çeşitli terapi kuramları yani anlayışları ve yöntemleri vardır. En temel yöntem etkin dinleme ve kişiye söylediklerini yansıtarak anlaşıldığını hissettirme. Tabi bu normal vatandaş gibi değil de profesyonelce yapılmalı. Psikiyatristlerin en büyük dezavantajı terapi yapmak isteseler de aldıkları eğitim sebebiyle karşıdakine "danışan" olarak değil de "hasta" gözüyle bakmaları ve anlattıklarından hastalık belirtileri çıkarmaya çalışmasıdır.Her psikoloji eğitimi alan yardım edemeyebilir. Bu beceri ve profesyonelce çalışmayı gerektiren bir işdir.

devlet hastanhanelerinde dinleseler bile "bitirse de gitse" şeklinde dinler ve bu can sıkıcı olmakla birlikte danışana fayda vermez :)

kuytul tarafından 28/Mar/14 09:43 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Tedavilerindeki amaç. Hapları midene gönderip, seni sakinleştirmek. Çözüm hiç bir zaman yoktur. Çünkü insan kendi kafasına yatan bir durum olmadıkça, aynı soruyu beynindede defalarca döndürüp durur. İlaçlar işe yarıyormu, şahsen sakinleştirdiğine şahit oldum. Sinirli hallerin gitmesine, düşüncelerinin biraz rahatlamasına sebep verdiğini gördüm.  Ama soruna çözüm olmuyor.

Söylemek istediğimi yazıya dökemedim.

otocu tarafından 28/Mar/14 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

yukarıdaki sayılardan 1 senin yaşamındaki ilk anılarını  10 ise şuan ki zamanı simgeler

koyu olan kısımlar senin psikoljini olumsuz etkileyen anılarını temsil eder

psikologun görevi 10 dan geriye doğru giderek sorunlarını çözmektir.

bunu yapmadan önce en baştan sorular sorarak senş tanımaya çalışır ve meşhur soruyu sorar "çocukluğuna inelim biraz çocukluğunu anlat" der

ve koyu kısımları çözmeye çalışır ve kaldığın yerden devam etmeni sağlar.

işin özü budur.

sen konuyu anlatırken genel hatlarını,  seni nasıl etkilediğini ve en önemlisi nasıl aşacağını sorarak gidersen yarımdımcı olur ama

1 yıllık evliliğinin her ayrıntısını onada yaşatmak ister gibi anlatırsan oda olaydan kopacaktır. nihayetinde oda insan

ve elinde bir sihirli değnekle sorunlarını çözülmesini beklememelisin..

maalesef doktorlarında içinde parayı al gerisi salla denilecek zihniyette kişilerde vardır. araştır iyi olanını bul derim.

psikolojik hastalıklar çok geniş bir tanımdır.

bazı hastalıklar fiziksel birşeylerin sonucunda gelişir. ilaç verir basit bir tanımla yani düzelir

ama bazı hastalıklar yaşanılan şeylerden kaynaklanır. mesela bir kaza geçirir travma geçirir yada depresyon gibi

bilmem anlatabildim mi

önerim şu: kimsin nedir problemin bilemem ama zararlı alışkanlıklarını bırakıp ( örn: varsa sigara gibi ) yeni bir düzen kurmalısın. gezi, yeni bir iş yeni bir tarz oluştur. bir idealin olsun. ona ulşamaya çalış

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

uzmanlar carenin koyu yesillikte(bonzai, jamaican gold veya cigara) olduğunu söylerler... bol bol tüketilmesi gerektiğini onerirler...

ama nasil temin ediceksin, maalesef onu bende bilmiyorum...

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
Toplam Hit: 3702 Toplam Mesaj: 40