PUHU Leather Goods - 2018

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci 

Hocam bu modeller Rally Strap / Racing strap diye geçiyor (daha fazla alternatif için ilgili kelimelerle google görsellerde arama yapabilirsiniz.)

Terlemeyi önlemek, bileğin hava alması, kullanım konforu için kullanılan modeller. Ayrıca Rally/Racing saatlerde genellikle bu tarz kordonlar kullanılır. Örneğin: TAG Heuer Monaco, TAG Heuer Monza

Diğer sorunuza gelince bahsettiğiniz hasır kodon "Mesh Kordon" diye geçiyor. Kullananlar genelde memnun, ben kullanmadım.

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı

@RitmFarbRacourci 

Hocam bu modeller Rally Strap / Racing strap diye geçiyor.

Terlemeyi önlemek, bileğin hava alması, kullanım konforu için kullanılan modeller. Ayrıca Rally/Racing saatlerde genellikle bu tarz kordonlar kullanılır.
    Örneğin: TAG Heuer Monaco,
     TAG Heuer Monza

"Mesh Kordon" diye geçiyor.

Cidden Teşekkür ettim

2 kavram daha öğrendim. Bugün de boş geçmedi.

Şunu da yazayım. Çok değişik Tipte, özellikte,görünüşte mekanik saatler var. Fakat Bu FrankMüller RevolutionToEvolution Curve 3.1 model bir saat modeli var. Aklımı alıyor ya. Bir de bu Fransız JaegerLeCoultre GyroTourbillon 1 modeli saat var. 10 numara.

daha niceleri var da, bunlar Saat gibi görünenler. diğerleri, uçuk kaçık. ``D)

Bu arada, Hayr`lı satışlar ve kolay gelsin.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci ikisi de çok çok iyi markalar. tourbillon saatlere ben pek ısınamadım. Keza iskelet saatlere de. Ama Franck Muller'e bu ara daha bir ısındım. Keza TAG Heuer Monaco'ya da , aklımdan çıkmaz oldu saat. Kare kasa saatler eskiden çok itici geliyordu ama artık daha güzel görünüyor gözüme

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Tanıtım klibini de paylaş hocam :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    SweetyVolty bunu yazdı

aşkısı bana pratik cüzdan&tütün kesesi karışımı birşey lazım, şu an bir tane var ama ne bilim biraz kullanışsız geliyor. ne kadara yapabilirsin? 

tercihen mıknatıslı olsa iyi olur bir yandan tütün sarmaya çalışıp bir yandan bunu kapatmaya çalışmak oldukça zor oluyor :/ 

Yapamam

üzdün şu an :'( 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci ikisi de çok çok iyi markalar. tourbillon saatlere ben pek ısınamadım. Keza iskelet saatlere de. Ama "Franck" Muller'e, bu ara ,daha bir ısındım. Keza ,TAG Heuer Monaco'ya da , aklımdan çıkmaz oldu saat. "Kare kasa" saatler eskiden, çok itici geliyordu ama, artık daha güzel görünüyor gözüme

Bir önceki mesajımda bir hata yaptım, ama ne, diye düşünüyordum: Franck , olacakmiş. ^^D)

Kare Kasalı saatlere, bence şöyle bir durum SözKonusu, yada beni sıkan kısmı:

Kare olmasından dolayı, 4 Köşe, sanki biraz atıl duruyormuş gibi.

Saniye Kol`unun Ucu, Göstergede her yeri dolaşmıyor gibi. ^^7)

Bir de, bu mekanik saatlerde, herşey çember şeklinde olduğu için, mekanizma köşeleri dediğim gibi, boş kalıyor. Bu da sıkıcı benim açımdan.

Yalnız, Şöyle bir artısı var ki: Saatlerin Kurma Kol`unun "Taç" kısmı,(Saati her iki bilekte de kullandığımdan) OrtaParmak ve dirsek konumunda yapıldığı için, bilek büküldüğünde, Deride rahatsızlık veriyor, özellikle Daire Kasalarda. bu Kare kasalarda olmuyor.

Bir diğer konu: TourBillon. Aslında bu TourBillon, Louis Nardin `in de dediği gibi, saate pek bir fonksiyon katmıyor. Ama bana, Saatin mekanik olmasından dolayı, çok etkileyici geliyor. Özellikle, en üst kısmında, DengeTekeri, KurtuluşTekeri, ve PaletÇatalı görünen Modelleri.

Benimde, Carrousel Escapement, olan modelleri hoşuma gitmiyor.

İskelet olmasının beni çeken tarafı, Herbir parçasının görünüyor olması, bana çarpıcı geliyor.Sanki,burası ilginç olacak ama, uzayın işleyişi ve insan ilişkilerini gözlemliyorumuşum gibi geliyor

Bu kısımda da, @SweeneyTodd için, Youtube da bakılabilecek birkaç video ismi koymak istiyorum. Şu an için, link koymam mümkün değil.

Most Beautiful Watches Movements Compilation
    Burada çok ilginç görünümlü, ve mekanizmalı saatler var.

Blancpain Tourbillon VS Carrousel
    Mekanik saatler ile ilgili ilginç açıklamalar var bu videoda

Girard-Perregaux Constant Escapement Watch Explained
    Bu adamı yakalarsam, vururum. Çok detay vermeyeyim. Göz ve ..... var herhalde.

Tourbillon & Carrousel – Chrono.metry saga n°3

The evolution of the Gyrotourbillon by Jaeger-LeCoultre
    Bu video da, Stephen Belmond , GyroTourbillon ile ilgili değişik bilgiler veriyor. Spherical Spring ^^D

Frank Muller Crazy Hour

Thomas Prescher mysterious automatic double axis tourbillon
    Bu adam, manyak herhalde.

HYT Hydromechanical Watches For 2014 Official Video - aBlogtoWatch
    HidroMekanik saat, @@,)

World Most Amazing Watches

Blancpain - Focus On The Tourbillon Carrousel
    Ekstra bilgiler

World's most complicated watch
    Burada, Philip Patek , neden el üstünde tutuluyor , anlaşılıyor. Grand Master Chime. Yok yok. çift taraflı.

Franck Muller - Revolution to Evolution

Franck Muller - Making a Tourbillon Perpetual Calendar

Top 10 Luxury Watches of 2015-2016 [OFFICIAL]
    Özellikle burada @SweeneyTodd için, 10-9-6-2 numaralı videoları izlemesini isterim. çok çarpıcı.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@RitmFarbRacourci ikisi de çok çok iyi markalar. tourbillon saatlere ben pek ısınamadım. Keza iskelet saatlere de. Ama "Franck" Muller'e, bu ara ,daha bir ısındım. Keza ,TAG Heuer Monaco'ya da , aklımdan çıkmaz oldu saat. "Kare kasa" saatler eskiden, çok itici geliyordu ama, artık daha güzel görünüyor gözüme

Bir önceki mesajımda bir hata yaptım, ama ne, diye düşünüyordum: Franck , olacakmiş. ^^D)

Kare Kasalı saatlere, bence şöyle bir durum SözKonusu, yada beni sıkan kısmı:

Kare olmasından dolayı, 4 Köşe, sanki biraz atıl duruyormuş gibi.

Saniye Kol`unun Ucu, Göstergede her yeri dolaşmıyor gibi. ^^7)

Bir de, bu mekanik saatlerde, herşey çember şeklinde olduğu için, mekanizma köşeleri dediğim gibi, boş kalıyor. Bu da sıkıcı benim açımdan.

Yalnız, Şöyle bir artısı var ki: Saatlerin Kurma Kol`unun "Taç" kısmı,(Saati her iki bilekte de kullandığımdan) OrtaParmak ve dirsek konumunda yapıldığı için, bilek büküldüğünde, Deride rahatsızlık veriyor, özellikle Daire Kasalarda. bu Kare kasalarda olmuyor.

Bir diğer konu: TourBillon. Aslında bu TourBillon, Louis Nardin `in de dediği gibi, saate pek bir fonksiyon katmıyor. Ama bana, Saatin mekanik olmasından dolayı, çok etkileyici geliyor. Özellikle, en üst kısmında, DengeTekeri, KurtuluşTekeri, ve PaletÇatalı görünen Modelleri.

Benimde, Carrousel Escapement, olan modelleri hoşuma gitmiyor.

İskelet olmasının beni çeken tarafı, Herbir parçasının görünüyor olması, bana çarpıcı geliyor.Sanki,burası ilginç olacak ama, uzayın işleyişi ve insan ilişkilerini gözlemliyorumuşum gibi geliyor

Bu kısımda da, @SweeneyTodd için, Youtube da bakılabilecek birkaç video ismi koymak istiyorum. Şu an için, link koymam mümkün değil.

Most Beautiful Watches Movements Compilation
    Burada çok ilginç görünümlü, ve mekanizmalı saatler var.

Blancpain Tourbillon VS Carrousel
    Mekanik saatler ile ilgili ilginç açıklamalar var bu videoda

Girard-Perregaux Constant Escapement Watch Explained
    Bu adamı yakalarsam, vururum. Çok detay vermeyeyim. Göz ve ..... var herhalde.

Tourbillon & Carrousel – Chrono.metry saga n°3

The evolution of the Gyrotourbillon by Jaeger-LeCoultre
    Bu video da, Stephen Belmond , GyroTourbillon ile ilgili değişik bilgiler veriyor. Spherical Spring ^^D

Frank Muller Crazy Hour

Thomas Prescher mysterious automatic double axis tourbillon
    Bu adam, manyak herhalde.

HYT Hydromechanical Watches For 2014 Official Video - aBlogtoWatch
    HidroMekanik saat, @@,)

World Most Amazing Watches

Blancpain - Focus On The Tourbillon Carrousel
    Ekstra bilgiler

World's most complicated watch
    Burada, Philip Patek , neden el üstünde tutuluyor , anlaşılıyor. Grand Master Chime. Yok yok. çift taraflı.

Franck Muller - Revolution to Evolution

Franck Muller - Making a Tourbillon Perpetual Calendar

Top 10 Luxury Watches of 2015-2016 [OFFICIAL]
    Özellikle burada @SweeneyTodd için, 10-9-6-2 numaralı videoları izlemesini isterim. çok çarpıcı.

Videolardan bazıları çok hoşuma gitti. Bahsettiğim tanıtım klibini de ben çekmiştim bir buçuk sene önce, ona istinaden yazdım :)

https://www.youtube.com/watch?v=KL3ceiL3wLA

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

Bu haftanın çalışmalar. Yine yorucu bir haftasonu oldu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

@mehmetdiyebiri çok iyi çalışmalar. 

Tebrikler. 

Çalışmaları sergilerken bir saate takıp kolda sergilersen çok daha işlevsel bir görüntü oluşabilir. 

Bilgine. 

‎‎‎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

@TiThousand hocam son derece haklısın ben de farkındayım. Kordon yaptığım saatler en az 1000 usd seviyelerinden başlıyor. Bu aralar kendime 1 belki 2 tane fotomodel olabilecek saat alma arifesindeyim. Bütçeyi toplamaya çalışıyorum

Envanterime yeni eklediğim derilerden birkaç örnek ;

Toplam Hit: 4880 Toplam Mesaj: 32
deri deri kordon