Püskevit..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:
    -----------------------------

Bahçeliyi sevip sevmemeniz önemli değil. Bu videonun alay konusu yapılması çok garibime gidiyor. Sadece "püskevit" demesine takılarak vermek istediği mesajı görmüyorsunuz. Bahçeli haksızmı. Televizyonlarda onlarca aburcubur reklamı var . Bunları görüp alamayan çocuklar yokmu, eğer yok diyorsanız halkınıza iyice yabancılaşmıssınız.. Siz Püskevit ne onu araştırın

aslında arkadaslar püskivetten çok konuya eleştiri getirdiler.Yani olayı biraz abartması konusuna değindiler, olayın püskivit kısmında değiller.O kelime sadece tuz biber oldu gibi bir şey.

Diğer konuya gelince evet benim de görüpte almak istediğim ama alamadığım şeyler oldu.Hepimizin olmuştur yani.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

peki dogrusu neymis soylemin. dogrusu neymis puskevit'mi biskuvit'mi

yada bu konunun neticesi ne oldu..!

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Abizittin bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

“Yoksul ailenin 2 aylık Kübra bebeği açlıktan öldü.”

70 milyon da bir tane ama buna munferit diyebilirmisiniz ?

bu sadece haberlere konu olan one cikmis olan, ya one cikmayan, haberimiz olmadan olan olumler ?

çocuk öldükten sonra mı aklına gelmiş habercileri aramak ?

ölmeden önce arasaymış, muhalefet sahip çıkardı hoca emin ol hazır seçimler de var.

suç kimse de değil suç otu boku siyasete dahil eden parti liderlerinde. bu ölen bebek konusu hariç tabi.

şerefsizlerin işleri güçleri bitmiş hangi skandalı sahiplensem de onun üzerinden prim yapsam, oy toplasam diye uğraşıyolar.

+ bir hatırlatma yapmak istiyorum.Chp lider kemal kılıçdaroğlunun gündeme taşıdığı ve recep tayyip erdoğanı suçladığı kübra bebeğin yaşadığı yerde CHP belediye başkanlığı var.Madem bu durumdan haberiniz vardı, neden yardımcı olmadınız ? Bu soruya verecek cevap yok tabi.Eee üzerinden rant sağlayıp seçimde oy a çevirmeyi düşünecek kadar mal bir zihniyet var tabi..

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek

deme öyle deme, üzülecek... :|

a.k.a. wyrus , kelle verilir kal-a verilmez!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Once MHP ye oy veren bir ULKUCU olma yolunda ilerleyen bir TURK genci oldugumu belirterek sozlerime baslayim.

Mutlu oluyorum bu tur elestiri(!)lerle Bahceli`yi karalamaya calisanlari gorunce. Neden diyeceksiniz cunku

Yolsuzluk yapti ogluna gemicik aldi sskyi batirdi kufretti ermeniydi yahudiydi masondu sabetaistti amerikan ajaniydi teroristti gibi sozcuklerle elestiremediginiz icin Bahceli`nin dogdugu yerden edindigi has sivesinden ve farkli telafuzlardan kaynaklanan konusmalasindan dolayi elestiriyorsunuz. Allah`a sukur bugun ne erdogan ve akpli siyasetciler ne de chpli siyasetcileri elestirirken kullanilan kelimelerle elestirilemiyor. Bir buyugum Bahceli`yi anlatirken su cumleyi kullandi belki sizin icin pek bir anlam ifade etmeyebilir ama bence ciddi bir konu

``Bu gun Devlet Bey`in elini operken agzimiz kirlenmiyor`` dedi. Anlamayanlar icin anlatayim o el ne haram lokma tuttu ne kara para yedi ne rusvet yedi ne yahudisiyle ermenisiyle gizli pazarliklar yapip el sikisti ne o eli ile askerine polisine silah cekti.

Ben adanaliyim benim dogdugum yerde yani cukurovada bircok insan boyle konusur oralari bilen bilir ve kimse bunu yadirgamaz cocukken koydeki yasli teyzeler kavanoz`a `gavaniz` derdi mesela ona cok gulerdim. Ama ``COCUKKEN`` 

Dogu karadenizliler nasil farkli konusuyorsa ya da dogulular nasil farkli konusuyorsa cukurovali olan bahceli`de kendi yoresine ozgu konusuyor. herkes istanbul Turkce`si konusacak diye bir kaide yok degil mi. 

Bahceli doktor unvanina sahip 9 yil boyunca izin vermiyor o donemki universite yonetimi ondan dolayi yukselemiyor yar.doc ken istifa edip siyasete giriyor.Binlerce makalesi onlarca kitabi var. Eminim ki hicbirini okumadiniz ve eminim ki Bahceli hakkinda tek bildiginiz sey iste bu videolardan edindiginiz `ender bilgiler`. Simdi diyeceksiniz e ne proflar var hepsi bos adam. haklisiniz bu akademik unvanlarin hicbir onemi yok. ama bu adami `bos adam`likla elestirmek istiyorsaniz sadece 1 kitabini yok yok siz onu da yapmazsiniz sadece 1 makalesini okuyun ondan sonra gelin gosterin bana bos adamligini ben de inanayim size.

ve bu tur konusmalarindan dolayi bahceliye oy vermeyecegini soyleyenler beni cok memnun etti. Allah bize boyle cahil kimselerin oyunu nasip etmesin akliyla vicdaniyla dusunen kisilerin oylarini bekliyoruz biz. Yoksa AKP`den ne farkimiz kalir.

Mecliste fezlekesi bulunmayan yani dokunulmazliktan faydalanmayan TEK lider DEVLET BAHCELI`dir. Bir hadis-i serifi hatirlatayim `kisi dunya da ve ahirette sevdikleri ile beraberdir` kimin arkasinda gittginizi kimlerin hangi amaclarina hizmet ettiginizi iyi hesaplayin. vereceginiz 1 oyda dogmamis yetimin dahi hakki vardir hatta oy kullanmasaniz bile.Eger sizin oylarinizla birileri devletin basina gecip onlarin hakkini yiyorsa bunda sizinde payiniz vardir.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Abizittin bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

“Yoksul ailenin 2 aylık Kübra bebeği açlıktan öldü.”

70 milyon da bir tane ama buna munferit diyebilirmisiniz ?

bu sadece haberlere konu olan one cikmis olan, ya one cikmayan, haberimiz olmadan olan olumler ?

çocuk öldükten sonra mı aklına gelmiş habercileri aramak ?

ölmeden önce arasaymış, muhalefet sahip çıkardı hoca emin ol hazır seçimler de var.

suç kimse de değil suç otu boku siyasete dahil eden parti liderlerinde. bu ölen bebek konusu hariç tabi.

şerefsizlerin işleri güçleri bitmiş hangi skandalı sahiplensem de onun üzerinden prim yapsam, oy toplasam diye uğraşıyolar.

asker sehit olur, "kardesim askerlerimiz ölüyor, caresine bakin" dersin sehit üzerinden propaganda denir,

adam issizlikten intihar eder "issiz kardesimiz intihar ediyor" dersin ölen vatandas üzerinden prim yapmaya calisma denir,

acliktan ölenler var dersin karalama kampanyasi mi yapiyorsun denir

bir cocuk ölmüs bunu gundeme getirirsin

cocugun neden oldugune bakmak yerine sucluluk duymak yerine yavuz hirsiz ev sahibini bastirir misali

"camur atmayin prim yapmayin propaganda yapmayin" dersin

cikarsin isin icinden,

vicdan hic sizlamaz, sonucta 70 milyonda birkac tanedir ve munferit dir...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

asker sehit olur, "kardesim askerlerimiz ölüyor, caresine bakin" dersin sehit üzerinden propaganda denir,

adam issizlikten intihar eder "issiz kardesimiz intihar ediyor" dersin ölen vatandas üzerinden prim yapmaya calisma denir,

acliktan ölenler var dersin karalama kampanyasi mi yapiyorsun denir

bir cocuk ölmüs bunu gundeme getirirsin

cocugun neden oldugune bakmak yerine sucluluk duymak yerine yavuz hirsiz ev sahibini bastirir misali

"camur atmayin prim yapmayin propaganda yapmayin" dersin

cikarsin isin icinden,

vicdan hic sizlamaz, sonucta 70 milyonda birkac tanedir ve munferit dir...

başkalarının düşüncesi üzerinden beni yargılayamazsın hocam..

bahsettiğin konularda bu tarz bi görüşe sahip olduğumu nerden çıkardın.

bebeğin ölümü konusunu düşüncelerime katmadığımı belirttim zaten neyin eleştirisi bu ?

boşverin allah aşkına, seçim dönemi yaklaşınca gündeme bu kadar konu gelmesinden sıkıldık artık.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

ekonomi demesine bayılıyorum...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Ben Mersin/Silifke'liyim. Bizim yöremizde böyle konuşan insanlar çok. Ki Türkmen/Yörük olarak nitelendiriliriz. Bu adamada Türkmen beyi denilmesi tesadüf değildir. Bu yüzden bu konuşması normaldir. Sakıp Sabancı Türkiye'nin en zenginiydi ama konuşmasını herkes hatırlıyordur..

Kimseye ananıda al git dediğini duymadım hem şimdiye kadar :)

Ananı , ananı ıııı neyse işte dediğinide duymadım :)

Haçlı seferlerini övdüğünü hiç duymadım.

apoya aftan bahsettiğinide hiç duymadım.

Piskevüt demiş. Çok gördüyseniz daha çok göreceksiniz.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

Püskevit  :))))))))))))))))))

Toplam Hit: 15619 Toplam Mesaj: 121