folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Radikal Gazetesinin Sitesinde Provakator Yorumlar !

Radikal Gazetesinin Sitesinde Provakator Yorumlar !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

B0LDPiL0T bunu yazdı:
    -----------------------------
    necroshine bunu yazdı:

Osuruktan........................

İşte bu zihniyet yüzünden bu sonuçlar var sizin gibi sevgi pıtırcıkları yüzünden.....................

Tanimlamana katiliyorum ben sevgi pitircigiyim ama her siyasi ve politik depremde eline silah alan Amerikanin galyanina gelen 

olur olmadik kisilere veya halkina zarar veren ici istenildigi zaman istenildigi sekilde doldurulan beyinciklerden degilim.

O cocuklari o sekilde sokaga dusurende hukumet, polisi onlarin uzerine gonderende ayrica polise o cocuklara tas attiranda ayni hukumet. 

Fakirlik issizlik elbetteki insanlari cileden cikaracaktir. Ben senin ailenin uzun bir sure ac ve o acliga gelecege bakarak tamamen caresiz kaldiktan sonra 

nasil bir ruh haline donecegini cok iyi tahmin ediyorum. 

Evvela sosyal ucurumlar yaratacaksin bir cok kisiyi birbirine dusman edeceksin. Ardindan ulkemi teroristler basti diye ortaligi birbirne katacaksin.

Birileride ortaya cikacak Mustafa Kemal'in ulkesi elden gidiyor, onun polisine tas atiyorlar hadi bizde kursun sikalim yaygarasi yapacak ama

forum koselerine yorumdan fazla oteye gidemiyecek.

Biz askerde terorude teroristide yakinen gorduk. (Astegmen idim) Bircogunuda indirdik. Buyuk komutanlardan sirf bu konular uzerine egitim aldik.  ve her konusmada terorun en buyuk sebeplerden birinin sosyal siniflardaki ucurumlar olduguna kanaat getirdik. 

Turgut Ozal zamaninda Pkk yeni yeni daglarda teror yaratmaya basladigi zaman, "Aman birakin bir kac terorist daglarda dolassin ordumuza 

mesgale cikar" dedigini bilmeyen , 2008 yilinda Guney dogulu tum Kurtlere terorist gozu ile bakmaya baslar.

Tamam o zaman al eline tufengini cik sokaga her polise tas atan cocugun alninin catina bir el ates et. Seni kahraman ilan etsinler. 

Ama unutmayin o cocuklari o duruma dusuren 1980 den beri hukumetleri olusturan bizleriz. O cocuklar ne kadar suclu ise bizde o kadar sucluyuz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı:

B0LDPiL0T bunu yazdı:
    necroshine bunu yazdı:

Osuruktan........................

İşte bu zihniyet yüzünden bu sonuçlar var sizin gibi sevgi pıtırcıkları yüzünden.....................

Tanimlamana katiliyorum ben sevgi pitircigiyim ama her siyasi ve politik depremde eline silah alan Amerikanin galyanina gelen 

olur olmadik kisilere veya halkina zarar veren ici istenildigi zaman istenildigi sekilde doldurulan beyinciklerden degilim.

O cocuklari o sekilde sokaga dusurende hukumet, polisi onlarin uzerine gonderende ayrica polise o cocuklara tas attiranda ayni hukumet. 

Fakirlik issizlik elbetteki insanlari cileden cikaracaktir. Ben senin ailenin uzun bir sure ac ve o acliga gelecege bakarak tamamen caresiz kaldiktan sonra 

nasil bir ruh haline donecegini cok iyi tahmin ediyorum. 

Evvela sosyal ucurumlar yaratacaksin bir cok kisiyi birbirine dusman edeceksin. Ardindan ulkemi teroristler basti diye ortaligi birbirne katacaksin.

Birileride ortaya cikacak Mustafa Kemal'in ulkesi elden gidiyor, onun polisine tas atiyorlar hadi bizde kursun sikalim yaygarasi yapacak ama

forum koselerine yorumdan fazla oteye gidemiyecek.

Biz askerde terorude teroristide yakinen gorduk. (Astegmen idim) Bircogunuda indirdik. Buyuk komutanlardan sirf bu konular uzerine egitim aldik.  ve her konusmada terorun en buyuk sebeplerden birinin sosyal siniflardaki ucurumlar olduguna kanaat getirdik. 

Turgut Ozal zamaninda Pkk yeni yeni daglarda teror yaratmaya basladigi zaman, "Aman birakin bir kac terorist daglarda dolassin ordumuza 

mesgale cikar" dedigini bilmeyen , 2008 yilinda Guney dogulu tum Kurtlere terorist gozu ile bakmaya baslar.

Tamam o zaman al eline tufengini cik sokaga her polise tas atan cocugun alninin catina bir el ates et. Seni kahraman ilan etsinler. 

Ama unutmayin o cocuklari o duruma dusuren 1980 den beri hukumetleri olusturan bizleriz. O cocuklar ne kadar suclu ise bizde o kadar sucluyuz.

şimdi devlet suçlu o zaman demi. bak hocam bende güneydoğuda er olarak yaptım askerliği. senin kadar bende biliyorum terörü v.s. ama sizin gibi sevgi pıtırcıkları oldukça orhan pamuk yakın zamanda kürtlere soykırım yapıldı diye bir kitap yazar ikinci nobelide alır.

senin ayıramadığın nokta burda aslında 

"Amerikanin galyanina gelen 

olur olmadik kisilere veya halkina zarar veren ici istenildigi zaman istenildigi sekilde doldurulan beyinciklerden degilim."

bu cümlenle zaten içi doldurulan bir beyinciğe sahip olduğun aşikar. medya pompalıyor suçlu devlet diye anında böyle mesajlar yazılıyor forumlarda.  şimdi ben sana ne yazsam senin gözünde suçlu devlete kurşun sıkanlar değil devlet.

ek olarak "Tamam o zaman al eline tufengini cik sokaga her polise tas atan cocugun alninin catina bir el ates et." demişsin ya eğer bu görev gün gelirde bana düşerse inan hiç gözümü kırpmam sıkarım o hain kafalara yaşı cinsiyeti ırkı farketmez benim için. devlete taş atan, kurşun sıkan, garibanın arabasını yakan  benim düşmanımdır.

"Ama unutmayin o cocuklari o duruma dusuren 1980 den beri hukumetleri olusturan bizleriz. O cocuklar ne kadar suclu ise bizde o kadar sucluyuz." demişsin ya

sen ve senin gibiler hala polyannacılık oynamaya devam etsin.

Aktütünde şukadar Şehit verdik, hadi fabrika yapalım.

Diyarbakırda şukadar şehit verdik, az olmuş fabrika olmaz 10 şehit daha fazla olsaydı fabrika hakkı olurdu sadece yol yapıyoruz.

bu zihniyet sadece bunu getirir.

ama gel görki ateş düştüğü yeri yakıyor. kendini hiç babasını kaybeden bir şehit çocuğunun yerine koydunmu yada ardında bakmak zorunda olduğu bir ailesi olan birinin yerine. 

benim söylediklerim bu memleketi bölüp parçalamaya çalışan kürtler içindir. ama nedense sen ve senin gibiler  bölücü zihniyetdeki hain kürtlere edilen lafları bir şekilde çarpıtıp amerikanın istediği gibi tüm kürtlerin üzerine çekmeye çalışıyor.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek
    yorumlardan birine sinir oldum. ama galiba yorumu yapanı tanıyorum. önceki konularda balıkesir üniversindeki olaylardan bahsetmiş muhtemelen orda okuyor. ve nick de pinus nigra bu da latince çam ağacı demek. e bende orda okudum bir yıl. yakaladım seni ipni hakan

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Sivasta sivasın köylerındede aynı şekilde işsizlık var. İnsanlar en düşük yaşam standartlarında yaşıyorlar ama ben bigün polise taş attıklarını görmedım. Neden acaba sevgi pıtırcıkları
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Burda acaba sokağa saçılan teröristi savunan insan haklı mıdır ?

Kahretsin ki böle biri çıktı aramızdan biri de diyor bunları devlet bu hale getirdi haklılar.Ulan benım evimini önündeki arabayı yakan 0r0spu cocugu haklı mı ? !

Durup dururken sokaklara çıkan vatandaşın kafasını gözünü taş atarak yaran dükkanları kundaklayan 0r0spu cocugu haklı mı ? !

Bide şunu düşünün diğer fakir bölgelerdeki adamlar bakabilecekleri kadar çocuğu yapıyor yine zar zor geçiniyorlar.Ama doğudaki adam karnını doyurmaya parası yok 9-10 tane çocuk yapıyor.Sence bunun hangi dinde hangi milletde yeri var ? !  Karadeniz insanında bir sürü fakiri var.Ama en milliyetci bölge karadeniz bölgesi.Bana bu adamlar neden sokağa dökülüp isyan etmiyor söler misin ?! 

Laf kalabalığı yapıp farklı bir fikir atarak ortaya dikkat çekmeye çalışmayın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

Ezilmişlik ,ayrımcılk,özgürlük  gibi söylemlerle cahil insanları  amaclarına amade yapıyorlar.Ve iç ddüşmanlarımız Dogan gurubu  bunun reklamını yapıyor.

Doguyu devletin ihmal ettiğini ,dogulu vatandaşların batılılar tarafından sömürüldüğünü  ve ezildiğini_dışlandığını söylüyorlar.bunu yazarken yanımda mesai arkadaşım (bir kürt) var.Ve sahada birlikte calışan 40  adıyamlı ve 37 Osmaniyeli İşçimiz var.Hiç sorunları yok.Ama normal bir halkı ezilmişlik hissine itenler  bundan menfaat gözetmekteler.85 yaşında başını kaldırmaya çalışan bölgedeki güçlü bi devlet  dünyada hiç kimsenin işine gelmez.bunu  içerde şuurlu satılıklar  ve Radikal ayrılıkcı  gruplar destekliyor ve biz seyredşyoruz.sanırım oyun bitene kadarda seyredeceğiz.

kimileri çıkıp bütün kürtler terörist diyecek  kimi bütün dogu kürt istan  diyecek   biz anadolu  çocuklarıda bu oyunu  seyredeceğiz.ve yine kaybeden sadeece biz olacağız!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    necroshine bunu yazdı:

Osuruktan konu acmissiniz. Dusunmeden mal gibi atliyorsunuz. Baslikta cok guzel "Çocukların ortak noktası gelecekten beklentilerinin olmaması"

Size gore kurt ve dogulu olan her insan potansiyel terorist. Ve orosbu cocugu Amerika'da sizin oyle dusunmenizi istiyor.

Provakator yorumlar degil onlar. Turkiyenin gercekleri.

Her Alman nazidir , her zenci hiphopcudur , Her Rus kadin fahisedir demek gibi bir sey bu.

Dogu da ki sartlar ile batidaki sartlar ayni degil. Ozellikle olaganustu hal ilan edilmis bolgelerde. Aciklamalara bakin.

Hukumetler onlara ne verdiki onlardan ne bekliyoruz ??? Yazik o cocuklara.

Egitim verilmez ise yarin tas degil daga cikar bomba savurur.

mal gibi atladık zaten. doğuda yaşıyan sen misin ben mi? sen mi daha çok güneydoğudan eleman tanıyosun ben mi? o taş atanların hepsi fakirlikten atıyo zaten. hiç dtp'li çocuk görmesek benim 10 katım para harcardı o.ç. ama bi tane dtp'nin eylemi olsa ilk önde o taş atar. Allah'tan ki bizim ilde öyle olaylar olmuyo. Benim okulumda epey Güneydoğudan gelen çocuk var. Terörist değiller biliyorum ama herşeyi devletten bekliyerek yetiştirilmişler. hadi kalkıp şunu yapalım. Niye devlet yapmıyo? neyse 2 senede bazı gerçekleri kavramaya başladılar. Gelecekten beklentileri olmaması ortak yönleri taş atınca gelecekleri mi açılıyor? Yada o çocukların söyledikleri lafları iyice okursan bilerek yaptıklarının farkındalar. çocuğun abisi dağa çıkmış. TC öldürmüş ondan gelmiş. Dağa gezmeye mi çıkmıştı? çocuğun ablası zindandaymış suçsuz olduğunu düşünüyomuş. Ablasıda bi bok yapmışki atmışlar. 

Size gore kurt ve dogulu olan her insan potansiyel terorist. Böyle birşey dediğimizde yok. Ama ordaki taş atan çocukların hepsi ne yaptığını biliyo hiç kimse boşuna savunmasın. Benim burada en yakın arkadaşlarımdan biriside Kürt'tür ama onun ailesinde şehit bile var. öyle bi genellemeyi yapan kişi burda yok.

Şimdi ben mi mal gibi atladım sen mi? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

necroshine bunu yazdı:

Osuruktan konu acmissiniz. Dusunmeden mal gibi atliyorsunuz. Baslikta cok guzel "Çocukların ortak noktası gelecekten beklentilerinin olmaması"

Size gore kurt ve dogulu olan her insan potansiyel terorist. Ve orosbu cocugu Amerika'da sizin oyle dusunmenizi istiyor.

Her Alman nazidir , her zenci hiphopcudur , Her Rus kadin fahisedir demek gibi bir sey bu.

Dogu da ki sartlar ile batidaki sartlar ayni degil. Ozellikle olaganustu hal ilan edilmis bolgelerde. Aciklamalara bakin.

mal gibi atladık zaten. doğuda yaşıyan sen misin ben mi? sen mi daha çok güneydoğudan eleman tanıyosun ben mi? o taş atanların hepsi fakirlikten atıyo zaten. hiç dtp'li çocuk görmesek benim 10 katım para harcardı o.ç. ama bi tane dtp'nin eylemi olsa ilk önde o taş atar. Allah'tan ki bizim ilde öyle olaylar olmuyo. Benim okulumda epey Güneydoğudan gelen çocuk var. Terörist değiller biliyorum ama herşeyi devletten bekliyerek yetiştirilmişler. hadi kalkıp şunu yapalım. Niye devlet yapmıyo? neyse 2 senede bazı gerçekleri kavramaya başladılar. Gelecekten beklentileri olmaması ortak yönleri taş atınca gelecekleri mi açılıyor? Yada o çocukların söyledikleri lafları iyice okursan bilerek yaptıklarının farkındalar. çocuğun abisi dağa çıkmış. TC öldürmüş ondan gelmiş. Dağa gezmeye mi çıkmıştı? çocuğun ablası zindandaymış suçsuz olduğunu düşünüyomuş. Ablasıda bi bok yapmışki atmışlar. 

Size gore kurt ve dogulu olan her insan potansiyel terorist. Böyle birşey dediğimizde yok. Ama ordaki taş atan çocukların hepsi ne yaptığını biliyo hiç kimse boşuna savunmasın. Benim burada en yakın arkadaşlarımdan biriside Kürt'tür ama onun ailesinde şehit bile var. öyle bi genellemeyi yapan kişi burda yok.

Mal gibi atliyorsunuz. Ben senin teror olaylari dedigin yerde dogdum buyudum. Hepiniz yazdiklarimi gotunuzden anliyorsunuz.

Cocuklardan bahsediyoruz. Cocuk denilen kisinin ne ergenligi bitmistir nede kisiligi oturmustur. Etrafinda gordugu tum olaylardan etkilenir.

Ailesinin sikintisini ailesinden daha cok yasar. Ailesi ne ise kendisi de o olur. cocuktan terorist oluyorsa bu bizim de problemimiz.

Osuruktan demogoji yapiyorsunuz. herseye ajitasyon. Sanki ben cok seviniyorum sehit haberlerine. Medya oyle bir ajitasyon ile veriyor ki haberi

o bolgenin tum Kurtleri terorist gibi algilaniyor. Yikici olmak cok kolay. muhim olan yapici cozumlerdir.

Devlet ile hukumet kelimesini birbirine katmayin.  Olusturdugumuz hukumetlere bakin. Her birisi teror cigliklari atiyor.Ama hic birisi

bu teroru durdurmak icin bir skim yapmiyor. Hukumetleri kuranlar biz oldugumuza gore asil suclularda biziz.

Bu oyunun en buyuk amacida sizin icinde bulundugunuz duruma dusmenizdir. 

Tekil kisilere bakip yargilama yapmayin. o cocuklar tas atiyorsa sonraki cocuklari kazanmaya bakin.

Sizden ne istiyorlarsa onu veriyorsunuz farkinda degilsiniz. Orosbu cocuklarinin niyeti o kadar yakin ki farkinda bile degilsiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:

necroshine bunu yazdı:

Mal gibi atliyorsunuz. Ben senin teror olaylari dedigin yerde dogdum buyudum. Hepiniz yazdiklarimi gotunuzden anliyorsunuz.

Cocuklardan bahsediyoruz. Cocuk denilen kisinin ne ergenligi bitmistir nede kisiligi oturmustur. Etrafinda gordugu tum olaylardan etkilenir.

Ailesinin sikintisini ailesinden daha cok yasar. Ailesi ne ise kendisi de o olur. cocuktan terorist oluyorsa bu bizim de problemimiz.

Osuruktan demogoji yapiyorsunuz. herseye ajitasyon. Sanki ben cok seviniyorum sehit haberlerine. Medya oyle bir ajitasyon ile veriyor ki haberi

o bolgenin tum Kurtleri terorist gibi algilaniyor. Yikici olmak cok kolay. muhim olan yapici cozumlerdir.

Devlet ile hukumet kelimesini birbirine katmayin.  Olusturdugumuz hukumetlere bakin. Her birisi teror cigliklari atiyor.Ama hic birisi

bu teroru durdurmak icin bir skim yapmiyor. Hukumetleri kuranlar biz oldugumuza gore asil suclularda biziz.

Bu oyunun en buyuk amacida sizin icinde bulundugunuz duruma dusmenizdir. 

Tekil kisilere bakip yargilama yapmayin. o cocuklar tas atiyorsa sonraki cocuklari kazanmaya bakin.

Sizden ne istiyorlarsa onu veriyorsunuz farkinda degilsiniz. Orosbu cocuklarinin niyeti o kadar yakin ki farkinda bile degilsiniz.

Ya çocuk dediğiniz adamlar 13-19 yaş arası kişiler.13-14 yaşında insan neleri neleri biliyor şimdi ayak yapmayın.

13 yaşında çocuk olduğu için atıyor 20 yaşına gelince pezevenkliğinden,ibneliğinden,bölücülüğünden atıyor.

Bence bunların savunulacak yanı hiç bir şekilde yok. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    necroshine bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:

necroshine bunu yazdı:

mal gibi atladık zaten. doğuda yaşıyan sen misin ben mi? sen mi daha çok güneydoğudan eleman tanıyosun ben mi? o taş atanların hepsi fakirlikten atıyo zaten.

Ya çocuk dediğiniz adamlar 13-19 yaş arası kişiler.13-14 yaşında insan neleri neleri biliyor şimdi ayak yapmayın.

13 yaşında çocuk olduğu için atıyor 20 yaşına gelince pezevenkliğinden,ibneliğinden,bölücülüğünden atıyor.

Bence bunların savunulacak yanı hiç bir şekilde yok. 

Basima psikanalist kesildiniz :) Ayak neden yapim , ben teror yandasimiyim ? Duzgun konus.

Soyle bakim ayni yaslardasin. Ne biliyorsunuz ? 

Ben kisiligi ve ergenligi oturmamis dedigim zaman ne anladin ?

Toplam Hit: 3815 Toplam Mesaj: 34