Rap"E Bakis Aciniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Rap müziği Cartel - Karakan'dan Ceza'ya Nefret'e kadar dinledim ama artık dinlemiyorum. Demek ki rap'den çok daha iyileri var piyasada :D

Başlarda öyle değildi Türkiye'de ama şimdi çoluk çocuk müziği oldu çıktı. Sokakta veletler almışlar ellerine birer müzik aleti, kafalarının üzerinde dönmeye çalışıyorlar. Soruyorum elemana:

- Bu yaptığın ne? 

- Kafakopter abi :S

- Kafan koparsa ne yapıcan?

- Ohoo bana bi şey olmaz, bak bi kere daha yapayım da gör :D

En iyi rapçi kim diye sorsan herkes Sagopa falan der. Daha dinledikleri adamın ismini bile bilmiyor millet. Sagopa mı Sagapo mu? :D

Sen hiç kaval çaldın mı?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:
    -----------------------------

- [R]itmic [A]merican [P]eople | Emperyalist Güçler Özentisi Çocukların Yaptıkları Müzik Tarzı.

- Çoluk Çocuğun Bir Araya Toplanarak Hadi Dostum Şöyle Yapalım Böyle Yapalım Tarz Yaratalım Tikky Olalım Gibi Çabalarının Eseri

- Yov Yov'lamaktan Bıkmayanların Tarzı ( Yov Yov Ne Demekse Artık )

- Hızlı Konuşunca , Hızlı Müzik Yapınca ****lerine Bişey Girdini Zannedenlerin Müziği

- Kro , Ağır Abi , Mahalle Delikanlısı Gibi Züppelerin Entelliğe Adım Atmaya Başladığı Müzik Tarzı ( Daha İleriye Gidemiyolar Çünkü )

- Çoluk Çocuk İşi...

Bravo....Gercekten Tam soylemek İstediklerimdi....

Uyuz bi Tur

Falan Filan...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Sorpix uyuz bi tür olsa yine iyi. Saçma sapan bişey işte. Ben bu tarzı müzik kategorisine bile koymuyorum...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:

- [R]itmic [A]merican [P]eople | Emperyalist Güçler Özentisi Çocukların Yaptıkları Müzik Tarzı.

- Çoluk Çocuğun Bir Araya Toplanarak Hadi Dostum Şöyle Yapalım Böyle Yapalım Tarz Yaratalım Tikky Olalım Gibi Çabalarının Eseri

- Hızlı Konuşunca , Hızlı Müzik Yapınca ****lerine Bişey Girdini Zannedenlerin Müziği

- Kro , Ağır Abi , Mahalle Delikanlısı Gibi Züppelerin Entelliğe Adım Atmaya Başladığı Müzik Tarzı ( Daha İleriye Gidemiyolar Çünkü )

- Çoluk Çocuk İşi...

Hocam rap-hiphop yozlaştıgı için böyle oldu.Ceza gibi adamlar yüznden coluk cocugun diline,sago gibiler yüzündende keshlerin müziği oldu...2Pac,Dr.Dre,Lil wayne,lil john, R.Kelly,young jeezy gibi adamların yapması gereken bişidir bence:P 

Edit: Sevdigim laflardan biri, ''Money over power, power over money WHY ?...''   :)) 

Long Live Turkey..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fthrkl
    Fthrkl's avatar
    Erkek
    Kurşun 'u tek geçerim. Hatta suanda bu yazıyı yazarken arkada kursun calıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

RIPER bunu yazdı:
    Rap müzik değil edebiyattır.

aynen katılıyorum rap notadan çok kelimeye yakın bişey..müzik türü gibi düşünmek bizi yanıltıyor.. ve müzikte anlatamadığın birçok şeyi rapte anlatabiliyorsun..

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek
    Sorpix bunu yazdı:
    HolyDemon bunu yazdı:

- [R]itmic [A]merican [P]eople | Emperyalist Güçler Özentisi Çocukların Yaptıkları Müzik Tarzı.

- Çoluk Çocuk İşi...

Bravo....Gercekten Tam soylemek İstediklerimdi....

Uyuz bi Tur

katılmıyorum

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=64124 

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:

Sorpix uyuz bi tür olsa yine iyi. Saçma sapan bişey işte. Ben bu tarzı müzik kategorisine bile koymuyorum...

hajı sozler cok gereksiz bi yerden bi yere atlama yapıyorlar :D

hatta elemanın biri "biz diger sarkıcılar gibi bi sarkı yapmıyoruz , bizim bi sarkımız onların 10 sarkı sozune bedel " demişti ve

saçmalamıstı :D

sacma olursa ohoooooo ben 100 sarkıya bedel guzel kafiyeli sacmalarım ehuehu :D

Falan Filan...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

İnsanların yaşadığı kişilik problemi, yorum yaptığı konu hakkında edindikleri bilgi, ezberci eğitimin ezberci zihniyeti, yorumlanmamış yorumlar ve çıkan sonuç =  0

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek

Rap edebiyattır.. Ve belagat muktezayı hale mutabakattır. Dinlemekte fayda var yani

Toplam Hit: 11263 Toplam Mesaj: 89