Rap"E Bakis Aciniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    JordanoR bunu yazdı:
    -----------------------------

dinleyenleri birçoğu rap e aynı pencereden bakıyor. duymuşlar bi adamı ondan başka rapci ne biliyor ne de dinlıyolar :/

ayrıca swool 11. mesajinda işin üstadının sagopa oldugunu kabul etmiş(!)

bayzin
    bunu yazdı:

Her önüne gelen rap yapmaya kalkmasa daha da güzel olcak kanımca.İşin üstadı işi yapsın

SAGOPA

İşin üstadı = SAGOPA ?

Tek tırnak = :)

VE U.L.A.Ş ın 96 adlı şarkısını 10-15 post önce yazmışdım, saolsunlar kimse s...kine takmamış. önceki mesajları okuyan yok ki, bodoslama mesaj yazıyonuz :/

rape başka açıdan bakan varsa şuraya 2 satır bişi yazsın bakalım başka ne var ne yok :)

mesela günümüzdeki carpıtılan raptense oldschool tarzı dinlemeyi seviyorum. o tonlar o kadar kulaga hos gelio ki :) örnein afrika bambaataa - planet rock vs..

oldschool rape ilgi duyan müridler varsa fikir alıs verisi yapmak isterim :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    JordanoR bunu yazdı:

dinleyenleri birçoğu rap e aynı pencereden bakıyor. duymuşlar bi adamı ondan başka rapci ne biliyor ne de dinlıyolar :/

ayrıca swool 11. mesajinda işin üstadının sagopa oldugunu kabul etmiş(!)

bayzin
    bunu yazdı:

Her önüne gelen rap yapmaya kalkmasa daha da güzel olcak kanımca.İşin üstadı işi yapsın

SAGOPA

İşin üstadı = SAGOPA ?

Tek tırnak = :)

VE U.L.A.Ş ın 96 adlı şarkısını 10-15 post önce yazmışdım, saolsunlar kimse s...kine takmamış. önceki mesajları okuyan yok ki, bodoslama mesaj yazıyonuz :/

rape başka açıdan bakan varsa şuraya 2 satır bişi yazsın bakalım başka ne var ne yok :)

Sagopa'nın RAP yaptığına ya da rapper olduğuna inanıyor olsaydm, bu işin üstadı olduğunu iddaa etme eğiliminde bulunabilirdim.

Türkiye'de, ciddi anlamda bir rapper görmedim. Kendini rapper zanneden birçok şahıs ve şahsiyet bu kavramın ne amaçla kullanıldığını bilmeyecek kapasitede.

Konuya gerekli yorum ve beyanlarda bulunmama nedenim ise, RAP'e farklı bir pencereden bakamıyor olmam değil, insanların başkalarının müziğine gösterdiği saygısızlıktan kaynalanmaktadır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paranoiattack
    Paranoiattack's avatar
    Erkek
    Rap i severim guzel icra eden 1-2 kişi var zaten bunlar bildiğiniz isimler fakat onları dinleyen tayfayada o kadar gıcık olurum saçma saçma hareketleri ile delirtiyorlar adamı
    IQ kaç olm :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

içinde küfür olmayan bazı parçalar güzel aslında mesela mt nin 18 yaşım ve son umudum ilk savaşım çok hoşuma gidiyor

sagopa son albümde cıvıtmış olsada bpg ve romantizma gelmiş geçmiş en güzel albümlerdendir 

ha sagopa rapçi mi? onu bilemem ama adam kelimenin tam anlamıyla sanatkar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    sago dışında yapanlardan dinlediğinizde genellikle işkence
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    HiTLeRFaN bunu yazdı:

HolyReform bunu yazdı:
    sago dışında yapanlardan dinlediğinizde genellikle işkence

raffine, zet, cevap, hayki, karaçali, mt, mozole mirach, sitem depresif, $imarik n.i.g.g.a'da cok guseldir..

hiçbirini duymadım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunus_89
    yunus_89's avatar
    Erkek
    90°.Şaka biyana amerikanların kenlerine karşı olan bir şeyi kendi silahları olarak kullanmaları.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiLGeN
    BiLGeN's avatar
    Erkek

karı kız konusu dışında olanların hepsi iyidir

o bana ferrari alsana berkcanı yapanı yakalarsam... çocuk oyuncağı yaptılar rapi (örneğin bazı şarkıların belli kitlesi vardı rap çoluk çocuk işine döndü)

böle kült olmuş (2pac dinleme şansım olmadı örnek veremiyorum)  3 örnek şarkı verim ve sonra o şarkıcıların bozulmalarına bakın git gide  en göz önünde olanlardan

yabancı

eminem - lose yourself, stan (dido ayrı bi hava katıyor) (eminemin dier şarkıları genelde berbattır)

türkçe

ceza - holocoust(yanlış yazmış olabilirim) (he ceza yerli plaka ve sonrasında batırdı o ayrı)

sagopa kajmer - kürdan kollar (sagoda ileride batırmaya müsait duruyor gide gide bir popülerleşme onu bozabilir)(sago daha bozmadı ama ztn yeni popülerleşti cezaya oranla)

arada killa hakan fln diyecek olan vardır fakat onlar ayrı bi havaya girmişler ve bu işi bozmuşlar sözler aşırı özenti kopuo keserim ederim parçalarım tarzı 

rapin şöyle bir dezavantajı var uzun süre şarkı söyleyenler ilk çıktıkları şarkılarından sonra  hep bozuyor. popülerlik sonra verecek mesajın kalmaması gibi durumlar vs.

rap eleştirel(toplumsal konularda)(cezanın ilk zamanları) veya öznel konularda olmalı(sagopa kajmerin sözleri) olmalıdır bunun dışındakiler lolipop göt kıç araba konusunda olur ve mis gibi kaşar pop şarkıcılarının tıpkısının aynı olan şarkılara imza atar

*not: yazıyı uzatmadım anlam bütünlüğü olmayabilir ama işin özü bu(fill in the gaps) ve imla kurallarına hiç dikkat etmedim boşuna uyarılarda bulunmayınız şunu böyle yazmalıydın gibi

okuduğunuz için teşekkürler hayırlı günler dilerim...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    rap bence insanın kendine yakışanı giymesidir daha düzgün bir tabirle sagopadır gerisi direk bok
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    rap bir tutkudur 93 ten beri her türlü müziği dinledim ama rap'i her daim dinlerim
Toplam Hit: 8449 Toplam Mesaj: 89