React Native Geçiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Siktiredin geçmeyin. Açıkcası çok pişman değilim ama bir boka yaramıyor

Daha az kaynak tüketip daha performanslı ve hızlı uygulamalar yazacağınızı düşünüyorsunuz, fakat daha az kaynak tüketip saçma sapan buglı uygulamaları daha uzun sürede yazıyorsunuz.

Hem HTML CSS gibi bişi olsun hem native olsun oh süpermiş diye imrendiyorlar, hem HTML CSS gibi değil kendi sikindirik strandartları var hem de native falan değil aga. Yani native tasarımı otomatikleştirmek için yapılmış onlarca gereksiz label vs sizi native olmaktan çıkarıyor native değil de diyemiyorsunuz.

Js kullanıçam ben sanıyorsanız zaten jsx muhabbetini hiç bilmiyorsunuzdur. Ama yine de jsx bildiğini düşünüp js kullanıçam diyenlere: jsx ve js farklı arkadaşlar. Literatür jsxin jsye derlenebilir bir js aracı olduğunu söyleyebilir. Fakat farklı bir söz diziminden saçma sapan push statelerden bahsediyoruz. Üstelik vanilla jsnin o cazibesi muhteşem olma hırsına kurban gidiyor

Özetle siktiredin

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

Frontend de react, backend de node.js database de mongoDB..

Bu 3 lü üzerine yürü.

UDEMY de güzel setler var al izle dene yürü. 

Bu güne dek .net yazdıysan unut o dünyayı :) open source daha da özelinde async programlama kafasına girmelisin. syntax çok karışık gibi gelebilir lakin tekrar tekrar üşenmeden yaz kodları. bir function tanımlamak için arrow notation kullanmak garip gelecek ama alışacaksın :)

Herşey bir kenara değişmeye, değişik düşünmeye hazır ol :) 

Ek olarak chrome developer console ile iyi anlaşmaya bak aynı dili konuşabilmelisin onunla :)

Hocam Mysql-JAVA-NodeJS-PHP-Jquery-JavaScript-Socket.io gidiyordum. Pek sıkıntı değil 2 senedir Java yazıyorum ES6 dan bir haber değilim :D Syntax olarak pek zorlanacağımı düşünmüyorum ama yapabilitesi beni korkutuyor. JAVA ile yaptklarımı React ile de yapabilmeliyim.

Kardo sen zaten işin icindeymişsin:) devam et react candır vue heyecan..

Dikkat ettiyseniz angulardan zerre bahsetmiyorum gerek yok :D

JavaScript ile AI giriş yaptım. Javascript baya hoşuma gidiyor syntax zevkli ben seviyorum :Dd

öncelik ile tebrik ederim. rn ile mobil cok zevkli gercekten bir cok sorun yaşadığın şeyi bir npm ile cözüyorsun ve asıl mobil ihtiyaç arayuz olan kısmı iyi yönetebiliyorsun. 

biz oracle ve nodeJs ile backend api leri cıkarıyoruz o api lere mobil baglantıyı rn ile yapıyoruz ki cok mutluyuz ofis olarak. standart bir arayuz ile tanıtım uygulaması yazıyorsan sadece native geliştirme vs react native geliştirmeyi karşılaştırdıgında native ile yapmak daha kolay gelecek siyah beyaz bir dunyada native daha iyi derim. ama işin icine pcidss gibi güvenlik adımlarının girdiği farkli cryptogram yapilarini soktugunda ve farklı ekean boyutlarında calisacak oldugunda. hayat renk değiştiriyor. gök kuşagına ihtiyaç duyarsın. her işi yapan npm paketleri mevcut bunları biraz öğrenip sonra bir tanesini kendine kullanıcak olarak belirlersen bir sonra ki seferde bu işi yapmak 10 dk surecektir. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Arkadaş ne geçiriyor? 

Onu anlamadim. 

gercek dogaya gecıyormus .kamp fılan yapacak sanırım yaz dıye 

var dı ya fılm ınto to wıld dıye ormanda yasıyor adam bu da oyle yapacak heralde 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@rakkoc , abi zaten Android biliyorum Fakat IOS tarafında SWIFT öğrenmek yerine REACT öğreneyim diyorum zaten JS syntax'ı ve Npm'e aşikar'ım.

Android'in tasarım süreci saç baş yoldurur. HTML CSS ile daha iyi tasarımlar yapabilirim diye düşünüyorum. Androidin ReleativeLayout yapısı vs yerine bu daha iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Her ekran için farklı tasarım muhabbeti bunda yok onu biliyoru araştırdım belki REACT ile yaparım şayet JAVA ile yapabildiğimi onda da yapabileceksem. O yüzden geçiş yapayım diyorum.

Birde şu Macbook muhabbeti var. Windows'a VM kurarsam bi ton uğraşcam driverlar ile vs. REACT de yazar geçerim diye düşünüyorum. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@rakkoc , abi zaten Android biliyorum Fakat IOS tarafında SWIFT öğrenmek yerine REACT öğreneyim diyorum zaten JS syntax'ı ve Npm'e aşikar'ım.

Android'in tasarım süreci saç baş yoldurur. HTML CSS ile daha iyi tasarımlar yapabilirim diye düşünüyorum. Androidin ReleativeLayout yapısı vs yerine bu daha iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Her ekran için farklı tasarım muhabbeti bunda yok onu biliyoru araştırdım belki REACT ile yaparım şayet JAVA ile yapabildiğimi onda da yapabileceksem. O yüzden geçiş yapayım diyorum.

Birde şu Macbook muhabbeti var. Windows'a VM kurarsam bi ton uğraşcam driverlar ile vs. REACT de yazar geçerim diye düşünüyorum. 

Constrationlayout ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

swift ve java bilen adam icin react cok rahat kaliyor donanıma inmen gerekir se swift ve objective-c kutuphanelerine de erişebiliyorsun bu yuzden öneririm.

Fakat sana sahsi tavsiyem windows makine ile vm ile uğraşma başlangiç icin yap eyvallah ama bir yapacağin işin icine bunu maliyet olarak yedir 7-8 binliraya adam gibi bir macbook al. yoksa taşıma su ile değirmen dondurmak gibi oluyor.. tekrar belirtiyim yapilamaz değil ama bir süre sonra insani yoruyor ve bu yorgunluk projelerden sogumaya neden oluyor. Bu tuş'a bastiğimda bu cevabi alacağımı bilmek paha bicilemez.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

swift ve java bilen adam icin react cok rahat kaliyor donanıma inmen gerekir se swift ve objective-c kutuphanelerine de erişebiliyorsun bu yuzden öneririm.

Fakat sana sahsi tavsiyem windows makine ile vm ile uğraşma başlangiç icin yap eyvallah ama bir yapacağin işin icine bunu maliyet olarak yedir 7-8 binliraya adam gibi bir macbook al. yoksa taşıma su ile değirmen dondurmak gibi oluyor.. tekrar belirtiyim yapilamaz değil ama bir süre sonra insani yoruyor ve bu yorgunluk projelerden sogumaya neden oluyor. Bu tuş'a bastiğimda bu cevabi alacağımı bilmek paha bicilemez.

Şuanki hedefim o Macbook almaya çalışıyorum da maliyet anlamında çok fazla bir maliyeti var . Iş hayatına geçtiğim zaman ilk 5 aylık maaşımı birleştirip alacağım :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

1.Sürekli gelişiyor.

2.Arkasında facebook gibi bir community var.

3.Sürekli gelişiyor.

4.IOS ve Android'de UI eziyet.

5.Sürekli gelişiyor.

6.Geleceğin programlama dillerinden birisi bana göre.

7.Sürekli gelişiyor.

8.Tavsiye ederim.

9.Sürekli gelişiyor.

10.Swift ve IOS tarafında proje yaptırmak büyük maliyet.

11.2 Dil öğrenene kadar kim öle kim kala.

12.Sürekli gelişiyor.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sadece kurarken bile bin tane hata verip iki saatimi google/stack overflow/github da harcattı, sikseler kullanmam. çalışan uygulamada böyle sik sok sıkıntılar yaşayıp uğraşmak istemiyorum.

bütün javascript frameworkleri için geçerli bence bu durum. ionic te de aynını yaşamıştım.

ayrıca, olurda projeniz büyürse baya boktan bir hal aldığını söylüyor büyük firmalar bir çoğuda kendi applerini native e taşıyolar (mesela airbnb).

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Constrationlayout ?

Hocam bu eleman surekli boyle ya biseylere giriyo ama tam degil sonra bazı yargılara varıyor ve milleti zehirlemeye baslıyor. Relative, constraint cıkmadan once bile yazdırmıyolardı bize performans acısından.Bu hala relative yerine daha iyi diyor  2 senedir constraint var piyasada  . Yazmayayım yazmayayım diyorum da bu eleman neden böyle ya

Mobil uygulama geliştirilir.
Toplam Hit: 5795 Toplam Mesaj: 24
react